پذیرش تحول دیجیتال در صنعت امنیت

872 بازدید بدون دیدگاه
0
(0)
خواندن این مطلب

تحول دیجیتال در صنعت امنیت موضوعی است که در حال ایجاد موج های متناوب برای تغییرات در صنعت امنیت در تمام حوزه ها است. در سالهای اخیر بسیاری از صنایع در معرض تحولات دیجیتال قرار گرفته اند. متاسفانه به مانند هر برنامه تغییراتی بزرگ، تلاش های تحول دیجیتال نیز غالباً برخلاف انتظارات عملکرد مطلوبی ندارند. با این وجود، با تشدید فشارهای تقاضا از سمت فضاهای تجاری، تعداد برنامه های تغییرات به سمت امنیت دیجیتال همچنان در حال افزایش است.

برای همه کسانی که از شنیدن تغییر رفتار به سمت دیجیتال خسته شده اند و معتقدند این یک مد تجاری جدید است، باید به این افراد توصیه کرد که دیدگاههای خود را با دقت بیشتری مورد بازنگری قرار دهند. اگر از تلفن هوشمند برای جستجو، یافتن، سفارش، خرید، ارسال پیام، تماشای فیلم، یادگیری، بازی و موارد دیگر استفاده می کنید باید بپذیرید که تغییرات دیجیتال یک ضرورت تجاری بوده است و همه افراد جامعه از این تحول دیجیتال نفع می برند.

بر هیچ کس پوشیده نیست که نحوه زندگی ما در طول بیست سال گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرده است و این موضوع باید در نحوه تجارت ما نیز منعکس شود. یادمان باشد که تحول دیجیتال چیزی فراتر از فناوری است . این تغییرات به افراد امکان می دهد تا مشکلات سنتی خود را به روش های جدید و بهتری نسبت به گذشته حل کنند. معنای بهتر برای تحولات دیجیتال در زندگی روزمره می تواند این باشد که مشکلات ما سریعتر، با هزینه کمتر و با استفاده از منابع کمتر حل می شوند.

 اینترنت اشیا ، فعالیت مجرمانه و امنیت

تعداد دستگاههای متصل به اینترنت در سراسر جهان با نرخ نمایی در حال افزایش است. انتظار می رود تا پایان سال 2025 تعداد  75.44 میلیارد دستگاه متصل به اینترنت و با محوریت اینترنت اشیا در جهان فعال باشد. از سوی دیگر اینترنت اشیا  به معنای تحول دیجیتال فیزیکی برای متخصصان امنیتی است. مجرمان از ابزارهای دیجیتالی هوشمندتر مانند بدافزارها، هواپیماهای بدون سرنشین، سیگنال خوان ها و موارد دیگر استفاده می کنند که هم بر امنیت فیزیکی و هم امنیت سایبری تأثیر می گذارد. برای مقابله با این امر، تحول دیجیتال امکان دسترسی به متخصصان امنیتی را فراهم می کند. ما به عنوان متخصصان امنیتی، باید از نقش خود در تحول دیجیتال استقبال كنیم، زیرا امنیت مهمترین دیدگاه عملی همه افراد برای شناسایی و جلوگیری از تهدیدات علیه افراد و دارایی ها است.

یادمان باشد که همه تحولات با یک ایده تولید شده توسط افراد آغاز می شود و با تجربه خروجی توسط افراد یک جامعه کوچک یا بزرگ به پایان می رسد. بنابراین ، تحول دیجیتالی با افراد آغاز و پایان می یابد. برای اطمینان از زیربنای محکم هر دستور کار تحول دیجیتال ، مردم باید هدف مشخصی از تعامل داشته باشند. این موضوع همان جایی است که رهبران امنیتی می توانند همزمان با تمرکز بر حفاظت از مردم و دارایی های آنها، هدف بهبود و ارتقا سیستم ها را نیز به همکاران خود هدیه کنند.

همکاران غیر امنیتی باید درک کنند که خطرات امنیتی با سرعتی بالاتر از سازگاری شرکت ها پیش می روند. شما به عنوان یک فعال در صنعت امنیت ، از جنبشی حمایت می کنید که در آن همکاران شما  نیز در فکر و کار روزمره ، اقدامات مربوط به مدیریت ریسک امنیتی مربوط به شرکت خود را اتخاذ می کنند. پیام واضح است، تحول دیجیتال فرصت های فراوانی را ارائه می دهد و اینها باید در کنار تهدیدات امنیتی رو به گسترش ارزیابی شوند که می تواند به یک شکست تمام عیار در صنعت امنیت منجر شود.

تحول دیجیتال در صنعت امنیتبیشتر بخوانید:   هایک ویژن    نصب دوربین مدار بسته     تی وی تی   قیمت دوربین مداربسته

نکاتی برای خرید و نصب دوربین مدار بسته:

خرید و نصب دوربین های مدار بسته نیاز به مشاوره و تخصص بالایی دارد و در نتیجه برای خریدی مناسب و امن پیشنهاد می کنیم قبل از هر چیز با اشخاص صاحب صلاحیت و معتمد صنعت امنیت صحبت کنید تا شما را برای خرید بهترین و مناسب ترین دوربین مدار بسته راهنمایی کنند. در حال حاضر شما می توانید دوربین های مدار بسته برند هایک ویژن ، تی وی تی ، تیاندی ، حارس و … را از شرکت مهر تجارت خریداری کنید و از خدمات پس از فروش شرکت مهر تجارت نیز بهره مند شوید. این خدمات شامل راهنمایی پیش از خرید، خرید مناسب و مقرون به صرفه ، ارائه خدمات نصب و پشتیبانی دوربین ها به صورت دائم و شبانه روزی می شود. لازم به ذکر است که شرکت مهر تجارت نمایندگی هایک ویژن در ایران را دارد و در نتیجه ضمانت اصالت دوربین هایک ویژن را نیز به شما ارائه می کند.

 افراد بهتر ، فرایندها و فناوری کلی

مردم به طور کلی چیزهای بیشتری در زندگی خود نمی خواهند، آنها کیفیت بهتر در ابزار و نوع زندگی خود را جست و جو می کنند. مردم  داده های بهتر، فناوری بهتر و فرایندهای بهتر را پیش خرید می کنند.

تحول دیجیتال مزایای بهتر و قابل توجهی را برای امنیت ایجاد می کند: به عنوان مثال ، سنسورهای متصل به اینترنت اشیا، تجزیه و تحلیل ویدئویی و یادگیری ماشین تهدیدات را سریعتر شناسایی می کنند. فناوری های گردش کار و اتوماسیون ، پاسخ های معمول را شناسایی ، بررسی و اصلاح می کنند. فناوری مبتنی بر ابر مزایای زیادی مانند چابکی ، توانایی تحیلی در مقیاس بزرگ و تحرک را فراهم می کند.

تلفن های هوشمند  و دستگاه های دیجیتال متصل به اینترنت ارتباط و همکاری در زمان واقعی را فراهم می کنند. بنابراین رسیدگی به تمام نیازهای  برتر در یک رویکرد امنیتی ضروری است  و شما ابتدا باید بر اولویت ها و نیازهای تجاری تمرکز کنید.

به این فکر کنید که چگونه ساده سازی اساسی را در دستور کارهای تبدیل دیجیتال قرار دهید تا اطمینان حاصل کنید که پیچیدگی های موجود در تکنولوژی، خطرات غیرقابل کنترل زیادی ایجاد نمی کند. یادتان باشد که  طراحی مدیریت ریسک امنیت سازمانی در یک مدل عملیاتی کسب و کار ، قدرت همکاران  شما را برای تغییر ایمن و مطمئن در زمان آینده فراهم می کند.

تحول در جهان

نکته پایانی در این خصوص این است که به هر حال فناوری دیجیتال در حال دگرگونی جهان پیرامون ما است و تحول دیجیتال در صنعت امنیت در آینده نزدیک سرعت بیشتری هم خواهد گرفت و این تحولات بر هر حوزه امنیتی نیز خود به خود تأثیر می گذارد. در حال حاضر متخصصان امنیتی علاوه بر ارائه خدمات امنیتی سنتی ، خدمات امنیتی با تکنولوژی های روز را نیز باید توسعه دهند. پذیرش این امر بر استخدام پرسنل امنیتی ، آموزش و تعامل کارمندان در تیم امنیتی و همکاران غیر امنیتی تأثیر می گذارد. بنابراین کمربرندهای خود را محکم ببندید و آماده آموزش های جدید برای ورود به دنیای جدید با تغییر و تحولات تکنولوژیک سریع باشید.

مقالات مرتبط:

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

مقالات مرتبط