نگهداری از نوزادان

نظارت تصویری بیمارستان ها – راهنمای جامع طراحی

2,085 بازدید بدون دیدگاه
4.2
(6)
خواندن این مطلب

در این مقاله توضیحات کاملی از اهداف اصلی نصب دوربین مداربسته در بیمارستان ها، نظارت تصویری بیمارستان و بازیگران مهم و نکات کلیدی طراحی سیستم حفاظت تصویری بیمارستان ها بیان شده است.


راهکارهای نظارت تصویری بیمارستان ها


سوالات مطرح:
 1. سه محل اصلی و مورد توجه برای نصب دوربین مداربسته در بیمارستان ها
 2. چرا سیستم های حفاظتی قدیمی و پیشین همچنان مهم می باشند
 3. حریم خصوصی در بیمارستان ها تا چه حد در طراحی سیستم دوربین مداربسته تاثیر گذار است
 4. رویکردهای غیر معمول در مانیتورینگ بیمارستان ها
 5. اصلی ترین سیستم های نرم افزاری مورد استفاده در مانیتورینگ بیمارستان ها
 6. بیشترین برندهای مورد استفاده در بیمارستان ها
 7. چرا در بیمارستان ها یکپارچه سازی سیستم حفاظت تصویری با سایر سیستم ها معمول نمی باشد
 8. مشکلات طراحی سیستم دوربین مداربسته بیمارستان ها کدام است
 9. زمان معمول در ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته بیمارستان ها چقدر است
 10. بزرگترین نیازمندی های بهینه سازی سیستم حفاظت تصویری بیمارستان ها کدام است

با بررسی هر موضوع و پاسخ به هر سوال و نتیجه گیری دقیق می توان مشخص نمود که بیمارستان ها چطور سیستم نظارت تصویری و دوربین مداربسته خود را انتخاب و بهره برداری می کنند.

نظارت تصویری بیمارستان ها - راهنمای جامع طراحی

نکات کلیدی کشف شده

لیست زیر نمایش دهنده نکات کلیدی و اصلی مشخص شده از پاسخ های دریافتی می باشد:

 1. محل نصب دوربین ها: استفاده از دوربین مداربسته در بیمارستان ها گسترده می باشد، بیشترین توجه در بیمارستان ها بر روی محل نگهداری داروها مخصوصا داروهای مخدر، بخش نگهداری از نوزادان، ورودی های عمومی، راهرو ها و اتاق های انتظار می باشد.
 2. سیستم های آنالوگ قدیمی: بسیاری از بیمارستان ها همچنان از سیستم های نظارت تصویری آنالوگ قدیمی استفاده می کنند. با توجه به هزینه های بروزرسانی سیستم دوربین مداربسته قدیمی به سیستم های IP برخی از بیمارستان ها همچنان از سیستم آنالوگ قدیمی خود بهره برداری می کنند.
 3. محدودیت های حریم شخصی در ذخیره سازی تصاویر ویدیویی: حتی در کشورهایی هم که قوانین مربوط به حفاظت از حریم شخصی را ندارند در زمینه طراحی سیستم های حفاظتی بیمارستانی مسائلی چون حفظ حریم خصوصی بیماران و ضبط تصاویر حساس را در نظر می گیرند.
 4. زمان ذخیره سازی 24 ساعته و دائمی: بسیاری از بیمارستان ها از سیستم ذخیره سازی 24/7/365 و ضبط دائمی تصاویر استفاده می کنند.
 5. دوربین ها و نرم افزارهای مدیریت تصاویر: در میان برندهای مطرح در بیمارستان ها سیستم های آنالوگ قدیمی همچنان محبوب می باشند، در سیستم های مداربسته IP شرکت های مطرح بازار که دارای سهم اصلی فروش می باشند بسیار مورد توجه و قابل اتکا می باشند. گرچه برخی از بیمارستان ها با در نظر داشتن هزینه ها و جهت کاهش هزینه، ریسک استفاده از برندهای غیر مطرح را نیز می پذیرند.
 6. یکپارچه سازی سیستم ها: یکپارچه سازی سیستم های حفاظت تصویری و دوربین مداربسته در بیمارستان ها معمول نمی باشد. در صورتی که یکپارچه سازی مد نظر باشد، سیستم هایی نظیر مدیریت بخش نوزادان و تماس اضطراری پرستاران مورد توجه می باشند.
 7. فضای ذخیره سازی: در بیمارستان ها معمولا زمان ذخیره سازی 30 روز در نظر گرفته می شود. مهمترین فاکتور و محدودیت در زمان ذخیره سازی هزینه ها می باشد.
 8. شرکت های پیمانکاری مشخصات مناسبی را ثبت نمی کنند: بر اساس نظر بسیاری از طراحان، مهمترین مشکلات از طراحی های ساختمانی و مشکلات مهندسی ایجاد می شوند. بیشتر پاسخ ها شرح می دهند که شرکت های مهندسی نکات منفی طراحی ساختمان را بیان نمی کنند، و در بهترین حالت بیان مشخصات در حد متوسط می باشد.
 9. نیاز به بهینه سازی: به صورت عمومی، دوربین های مداربسته بیشتری برای پوشش بیشتر نقاط مختلف بیمارستانی مورد نیاز است. به هر حال، نیاز به یکپارچه سازی با سیستم های دیگر و همچنان برای بهینه سازی ها بزرگترین مساله تامین مالی می باشد.

 

نکاتی برای خرید دوربین مدار بسته:

در حال حاضر دوربین های مدار بسته در انواع مختلف و با کیفیت های متمایزی در ایران به فروش می رسد. برندهای معتبری مانند هایک ویژن ، تی وی تی، تیاندی و حارس از جمله مارک های معتبر فروشنده دوربین های مداربسته و دیگر تجهیزات نظارت تصویری در ایران هستند و شما می توانید با مراجعه به وبسایت شرکت هایک ویژن هر نوع دوربین مورد نیاز خود را سفارش دهید.

نظارت تصویری بیمارستان ها - راهنمای جامع طراحی

محل های نصب دوربین های مداربسته در بیمارستان ها

مهمترین و مورد توجه ترین نقاط در نصب دوربین مداربسته در بیمارستان ها کجاست؟ چرا؟

 نظارت تصویری بیمارستان یک موضوع مهم امنیتی است  و به همین دلیل بیمارستان ها دوربین های مداربسته را به صورت گسترده مورد استفاده قرار می دهند، خصوصا جهت حفاظت از بخش های مهم خود نظیر نگهداری از داروها و نوزادان. بسیاری از پاسخ ها شرح می دهند که دوربین های مداربسته هر جایی استفاده می شوند، اما با توجه به میزان تامین مالی اولویت اصلی با مکان های پر ترافیک می باشد. به خصوص بدون توجه به اندازه بیمارستان و موقعیت مکانی بیمارستان، ورودی اصلی، راهروها، محل های انتظار و پارکینگ ها مورد توجه می باشد.

داروخانه ها و انبارهای دارو

محل های نگهداری از داروها مخصوصا داروهای مخدر از مهمترین و مورد توجه ترین بخش های مورد نظر جهت پوشش تصویری دوربین مداربسته در بیمارستان می باشند. هدف اصلی از این پوشش تصویری جلوگیری از ورود افراد غیر مجاز و دزدی از داروهای با ارزش می باشد.

 • “داروخانه ها: نظارت تصویری بیمارستان در مکان های مختلف از درجه اهمیت متفاوتی برخوردار است. من برای هشت سال است که در بیمارستان کار می کنم، از زمانی که اولین سیستم دوربین مداربسته آنالوگ در بیمارستان نصب شد تا الان که از سیستم دوربین مداربسته تحت شبکه و IP استفاده می کنیم، داروخانه یکی از مورد توجه ترین بخش ها بوده است. در صورتی که در حالت عادی می توانستیم با استفاده از دو عدد دوربین همانند یک مکان عادی فضای داروخانه را کنترل کنیم، اما به علت حساسیت مورد نیاز در نگهداری از  داروهای پر ارزش و مخدر، در حال حاضر در مکان های مختلف داروخانه ما، بین ده تا بیست عدد دوربین نصب شده است. قوانین دولتی در زمینه نگهداری از داروهای مخدر بسیار سخت گیرانه است، به صورتی که حتی جهت نگهداری از این داروها بایستی مجوزهای لازم از طرف دولت صادر شود.”

نظارت تصویری بیمارستان ها - راهنمای جامع طراحی

 • اتاق داروها: مشاهده هرگونه رفت و آمد در درب ورودی و جلوی قفسه های داروها.”
 • “محل نگهداری از داروها جهت رهگیری هرگونه ورود و خروج دارو.”
 • “محل نگهداری داروها، جهت مشاهده کلیه رفت و آمدها.”
 • داروخانه ها: معمولا با تجهیزات بیشتری محافظت و کنترل می شوند.”
 • “داروخانه، محل های نگهداری از دارو جهت امنیت در نگهداری از محصولات با ارزش.”
 • “ما دوربین های مداربسته بسیاری را بنا به دلایل متعدد جهت حفاظت از داروخانه نصب کرده ایم.”
 • داروخانه: مشاهده کامل هرگونه فعالیت در داروخانه.”
 • “دارو خانه ها محل های بسیار حیاتی جهت کنترل می باشند تا مشخص شود که چه کسی و با چه هدفی به داروها دسترسی دارد.”

 

بخش های زایمان

دوربین های مداربسته معمولا جهت نظارت بر محل نوزادان تازه متولد شده استفاده می شود. هدف از این کار نظارت واضح بر زنجیره زایمان و نگهداری صحیح از نوزادان می باشد.

 • “محل تولد: تشخیص چه کسی می آید و چه کسی می رود.”
 • “بیمارستان ها محل های خطرناکی در زمینه دزدیدن و جابه جایی نوزادان می باشند.”
 • “تمامی محل های ورودی و خروجی به محل نوزادان بایستی به دقت کنترل شوند.”
 • “محل نگهداری از نوزادان با توجه به حساسیت های موجود در زمینه دزدی نوزادان.”
 • “هر جایی که کودکی حضور دارد مهم می باشد چرا که بایستی از کودکان در مقابل کودک دزدی مراقبت شود.”
 • “در بیمارستان ما محل نگهداری از کودکان با دوربین های مداربسته بسیاری کنترل می شود.”
 • “محل نگهداری از کودکان و تحویل نوزادان به والدین بسیار مهم می باشد چرا که هیچکس نمی خواهد که در این زمینه کوچکترین اشتباه صورت پذیرد.”

نظارت تصویری بیمارستان ها - راهنمای جامع طراحی

محل های ورودی و خروجی اصلی، اتاق های انتظار و لابی ها

در مکان هایی که محل رفت و آمد تعداد زیادی از افراد، بیماران و کارکنان بیمارستانی می باشد و یا عبور و مرور وسایل بیمارستانی زیاد است استفاده از دوربین مداربسته ضروری می باشد. به همین دلیل است که نظارت تصویری بیمارستان را با توجه به اولویت های مکانی هر بیمارستان به شکل متفاوتی طراحی می کنند.

 

 

 • “محل انتظار ملاقات کنندگان، بر اساس طراحی صورت پذیرفته برای اصلاح ساختار سیستم نظارت تصویری در بیمارستان ما، بایستی به ازای هر اتاق انتظار حداقل یک دوربین مداربسته نصب شود. در بسیاری از بیمارستان ها بایستی ذخیره سازی تصاویر این محل ها به صورت 24 ساعته باشد. اتاق های انتظار با توجه به محل قرارگیری بیمارستان ها در محله های مختلف می تواند در خطر دزدی باشند.”
 • “ورودی ها و خروجی ها، مستندسازی و تشخیص زمان ورود و خروج یک نفر در بیمارستان و تشخیص وسایل همراه افراد از جمله دلایل ما جهت نصب دوربین مداربسته در ورودی و خروجی های بیمارستان می باشد. کنترل ورودی و خروجی های بیمارستان ها می تواند اطلاعات لازم را در مورد بیماران گم شده و اشیا مفقود شده را در اختیار پلیس قرار دهد.”
 • “ورودی و خروجی ها جهت کنترل رفت و آمدها.”
 • “کنترل ورودی و خروجی ها جهت کنترل رفت و آمد افراد.”
 • “میز پذیرش بیمارستان با توجه به ماهیت فعالیت های صورت گرفته در آن محل و آنکه بسیاری از دکمه های خطر در آنجا تعبیه شده است.”
 • “ورودی های اصلی، جهت کنترل تمامی ورود و خروج ها. بایستی در نظر داشت در هر محل تجاری یکی از محل های مورد توجه ورودی ها و خروجی ها می باشند.”
 • “محل های عمومی نظیر اتاق انتظار، ورودی ها و خروجی ها از محل های مورد توجه و دارای ریسک امنیتی بالا می باشند.”
 • لابی: جهت کنترل فعالیت های عمومی. همچنین بسیاری از مشکلات در بیمارستان ها در لابی ها یا میز پذیرش رخ می دهد.”

نظارت تصویری بیمارستان ها - راهنمای جامع طراحی

پارکینگ های اتومبیل و پارکینگ خودروهای بیمارستانی

محل هایی که خودروها در آنها پارک می شوند بایستی به خوبی مراقبت شوند. به هر حال، هدف از نصب دوربین مدار بسته در این محل ها عوامل ساده ای چون کنترل تصادفات یا جلوگیری از دزدی می باشد.

 • “پارکینگ ها، بررسی صحنه های تصادف و مشاهده زنده تصاویر جهت تامین ایمنی.”
 • “پارکینگ ها، آسانسورها و پارکینگ خودروهای بیمارستانی از محل های پر ترافیک می باشند که عموما بایستی به وسیله دوربین مداربسته کنترل شوند.”
 • “محل پارک خودروها، جهت جلوگیری از ورود غیر مجاز به خودرو، محافظت از کارکنان و کنترل ورود و خروج به پارکینگ ها.”
 • “در محل پارکینگ بیمارستان ما نقاط کور بسیاری وجود دارد که ایمنی آنها با استفاده از دوربین های مداربسته تامین شده است.”
 • “پارکینگ ها جهت تامین امنیت مراجعه کنندگان.”
 • “محل های پارک خودرو، از داخل و بیرون. جهت جلوگیری از دزدی و خسارت به خودروها.”

اورژانس و اتاق احیا

محل بعدی مورد توجه در سیستم نظارت تصویری بیمارستانی، اورژانس و اتاق انتظار مربوط به آن می باشد. بسیاری از گزارشات بر غیر قابل پیشبینی بودن افراد و فضای احساسی موجود در اتاق انتظار اورژانس های بیمارستانی و مخاطرات مربوط به بروز خشونت در آنها تاکید دارد.

 • “دپارتمان اورژانس – به نظر من اهمیت دپارتمان اورژانس به اندازه داروخانه می باشد. به خصوص وقتی که به عنوان یک محل 24 ساعته سرویس دهی طراحی می شود، داشتن پوشش تصویری مناسب برای بیماران، کارکنان و ملاقات کنندگان بسیار مورد اهمیت می باشد. از کسانی که به دنبال دزدی از داروهای بیمارستانی می باشند گرفته تا همراهان بیماری که تحت شرایط احساسی دست به خشونت می زنند همگی بایستی توسط دوربین های مداربسته مراقبت شوند.”
 • “بسیاری از خشونت ها و درگیری ها از اتاق انتظار اورژانس آغاز می شوند.”
 • “پوشش تصویری در اورژانس بسیار ضروری می باشد، اگر دلیل آن را بخواهید بایستی جواب دهم که همیشه بسیاری از درخواست های بازبینی از اتاق اورژانس می باشد چرا که رفت و آمد در اتاق اورژانس بسیار غیر قابل کنترل تر از بخش های دیگر بیمارستانی می باشد.”
 • “اتاق اورژانس در معرض خطرات حیاتی بسیاری می باشد چرا که همراهان بیمار در آنجا در شرایط احساسی عادی قرار ندارند.”
 • “دپارتمان احیا در بیمارستان ما دارای دوربین های مداربسته بسیاری می باشد، چرا که نظارت بر بیماران و شرایط آنها و کنترل همراهان بیمار بسیار دارای اهمیت می باشد.”

بیشتر بخوانید:  دوربین مدار بسته دام      دوربین مدار بسته بولت

عدم نصب دوربین مداربسته در اتاق های بیماران

به هر حال، در بیمارستان ها نبایستی تمامی محل ها پوشش تصویری داده شوند. بر اساس بسیاری از نظرات اعلام شده حفاظت از حریم خصوصی به صورت جدی بر عدم تصویر برداری از اتاق بیماران تاکید می کند. پاسخ های جمع آوری شده از محل های مختلفی دریافت شده اند و محدود به یک استان یا کشور خاص نبوده اند. نظارت تصویری بیمارستان

 • “با توجه به آنکه شما نمی توانید در محل اتاق های بیماران دوربین مداربسته نصب کنید، بایستی تمامی ورودی ها و خروجی ها، آسانسورها، راه پله ها، ورودی های انبارها، داروخانه ها و محل های عمومی را به صورت تصویری کنترل کنید.”
 • “اتاق های بیماران با توجه به حریم شخصی امکان کنترل ندارند.”
 • “نصب هیچگونه دوربینی در اتاق بیماران مجاز نمی باشد.”
 • “در بیمارستان ما حریم شخصی بسیار مهم می باشد، اما بیرون از اتاق ها دوربین های بسیاری نصب شده است.”

بهره برداران اصلی از سیستم های مداربسته بیمارستانی

سوال: چه کسانی بهره برداران اصلی سیستم های دوربین مداربسته بیمارستانی می باشند؟ کنترل تصاویر زنده چقدر دارای اهمیت است؟

خلاصه: به صورت عمومی، سیستم نظارت تصویری بیمارستانی به صورت 24/7/365 و به صورت زنده، حداقل توسط یک فرد ناظر مورد بهره برداری و نظارت قرار می گیرد. البته در بیمارستان های بزرگتر با سیستم های نظارتی گسترده تر دپارتمان نظارتی و تعداد افراد بیشتری از سیستم استفاده می کنند.

در صورتی که برای خرید دوربین مداربسته نیاز به مشاوره دوربین مداربسته تحت شبکه دارید، با مهر تجارت تماس بگیرید. تخصص ما ارائه راهکار و خدمات امنیت شبکه است.

نظارت تصویری بیمارستاننگهبانان امنیتی بیمارستان ها بهره برداران اصلی سیستم می باشند.
 • “ماموران حفاظتی، و به صورت عمومی یک یا دو ادمین بر سیستم نظارت می کنند. بله باید تایید کنم که 1-2 اپراتور جهت مشاهده تصاویر زنده همیشه حضور دارند. البته ذکر این نکته ضروری است که اپراتورهای تصاویر زنده به راحتی با یک تلفن یا حادثه تمرکز خود را روی تصاویر از دست می دهند. من فکر می کنم که آنها بیشتر بر روی تصاویر ذخیره شده تکیه دارند تا بر روی تصاویر زنده.”
 • “ماموران امنیتی بیمارستان – اپراتورهای تصاویر زنده همیشه بر روی سیستم نظارت دارند.”
 • “ماموران حفاظتی – معمولا در زمان های کاری و شلوغ به صورت چند نفره و در زمان های خلوت تر با تعداد کمتر.”
 • “دپارتمان حفاظتی بیمارستان مسئولیت عمده سیستم نظارت تصویری بیمارستان را بر عهده دارد.
 • بیشتر بیمارستان هایی که تحت نظارت ما هستند در سیستم خود دارای ویدیو وال جهت مشاهده
 • دقیق تصاویر زنده می باشند و برای ماموران رویه ها و روند های فرایندی دقیقی جهت کنترل حوادث تعریف شده است.”
 • “ماموران امنیتی. برای کنترل تصاویر زنده یک تیم حفاظتی و نظارتی تخصیص داده شده است.”

اپراتورهای تصاویر زنده

بیمارستان ها به صورت عمومی از سیستم نظارت تصویری فقط برای نگهداری داده های تصویری رخ داده استفاده نمی کنند، بلکه به صورت کلی ماموران امنیتی جهت مشاهده زنده تصاویر دارای جدول زمان بندی می باشند.

 • “پلیس بیمارستان به صورت 24 ساعته و هفت روز هفته تصاویر ویدیویی را کنترل می کند.”
 • “سیستم های ما به صورت 24 ساعته و در هفت روز هفته کنترل می شوند.”
 • “سیستم نظارت تصویری بیمارستان ما به صورت 24 ساعته و در تمامی روزهای سال به صورت زنده مشاهده می شود.”
 • “ماموران امنیتی و حفاظتی بیمارستان ما به صورت 24 ساعته استریم تصاویر ویدیویی را مشاهده می کنند.”
 • “تمامی سیستم های نظارت تصویری بیمارستان ما به صورت 24 ساعته فعال می باشند و اکثر آنها به صورت دائمی تحت نظارت ماموران امنیتی می باشند.”
 • “بیشتر بیمارستان های بزرگ دارای ماموران کنترل تصاویر ویدیویی به صورت 24 ساعته و هفت روز هفته می باشند. معمولا در این بیمارستان ها یک دپارتمان امنیتی اختصاصی جهت نظارت بر سیستم دوربین مداربسته ایجاد شده است. همچنین ممکن است که به برخی از دپارتمان ها دسترسی مشاهده تصاویر برخی از دوربین ها داده شده باشد. به عنوان مثال به دپارتمان اورژانس دسترسی مشاهده ورود آمبولانس های اورژانس داده شده باشد. همچنین ممکن است دوربین های جداگانه ای برای نظارت بر کلینیک های جداگانه بیمارستان پیاده سازی شده باشد و دسترسی به آن دوربین ها به کارکنان دپارتمان داده شده باشد. البته اینگونه سیستم ها معمولا با هدف های امنیتی نمی باشند و معمولا هدف از آنها نظارت بر حفاظت های روانی و عمومی بیماران می باشد.”

آیین نامه های حفظ حریم شخصی

سوال: آیا آیین نامه های حفظ حریم شخصی (برای مثال آیین نامه HIPAA در آمریکا) بر روی طراحی سیستم های نظارت تصویری و محل قرارگیری دوربین های مداربسته بیمارستانی تاثیر گذار می باشند؟ اصلی ترین چالش ها در این زمینه چه چیز می باشد؟

خلاصه: محافظت از اطلاعات و حریم خصوصی بیماران در قانون HIPAA در آمریکا مورد توجه قرار گرفته است، همچنین در کانادا قانون PIPEDA به همین منظور تصویب شده است اما ممنوعیت مهمی در آن دیده نمی شود. رویه های تعریف شده معمولا تاکید می کنند که بایستی از مشاهده شدن تصاویر توسط عموم افراد جلوگیری شود و تصاویر فقط توسط افراد مشخص شده مشاهده شوند. دوربین ها نبایستی از اتاق های بیماران تصاویر ویدیویی تهیه کنند، ولی در مورد مکان های عمومی هیچگونه محدودیتی وجود ندارد.

مساله اصلی در آمریکای شمالی

 • “قانون HIPAA تاکید می کند که قراردادن دوربین در اتاق بیماران و تصویر برداری از آن نیازمند طی پروسه قانونی و دریافت مجوز های لازم می باشد. در برخی از موارد نیز مشاهده اتاق بیماران اجازه داده می شود اما امکان ذخیره سازی تصاویر دوربین های مداربسته وجود ندارد.”
 • “مطمئنا، اجازه قراردادن دوربین در مکان هایی که اطلاعات بیماران قابل مشاهده باشد داده نمی شود جز در موارد خاصی که تنها اجازه مشاهده و نه اجازه ذخیره سازی داده می شود. همچنین هیچگونه اجازه ای در زمینه مشاهده محل های خواب و استراحت بیماران داده نمی شود.”
 • “در برخی از موارد از قانون HIPAA در جهت جلوگیری از نصب دوربین در محل های داخلی استفاده می شود. همچنین بایستی اشاره شود که قوانین بر عدم اشتراک شبکه سیستم نظارتی با شبکه IT بیمارستان تاکید دارند.”
 • “طراحی های سیستم های دوربین مداربسته ما برای بیمارستان ها بایستی توسط هماهنگ کننده HIPAA تایید شود تا از عدم تداخل با قوانین و آیین نامه های آن اطمینان حاصل شود.”
 • “ما از نصب دوربین ها به صورتی که صورت مسئولان پذیرش را نشان دهند جلوگیری نمودیم تا از تداخل با قوانین موجود جلوگیری شود.”
جلوگیری از دسترسی به تصاویر ذخیره شده یا عدم تصویر برداری
در برخی از موارد با وجود آنکه دسترسی و کنترل تصاویر ذخیره شده با استفاده از سیستم های دسترسی محدود شده است، یک استراتژی عمومی عدم ذخیره سازی تصاویر حساس و مکان های ممنوعه می باشد.
 • “قانون HIPAA به صورت عمومی یک مشکل نمی باشد تا زمانی که تصاویر زنده و ذخیره شده تنها توسط افراد مجاز مشاهده می شود.”
 • “اصلی ترین چالش ها نگهداری از امنیت و حفاظت از اطلاعات می باشد تا از عمومی شدن آنها و استفاده غیر مجاز از آنها جلوگیری شود.”
 • “در برخی از موارد ما بایستی از سیستم های دوربین مداربسته تنها برای مشاهده و نه برای دخیره سازی استفاده کنیم.”
 • “اگر تصاویر ذخیره نشوند مشکل خاصی وجود نخواهد داشت اما در موارد ذخیره سازی بایستی از دسترسی های غیر مجاز جلوگیری شود.”
مقداری از محدودیت های عادی در همه جا وجود دارد

تقریبا در تمامی کشورها موارد مربوط به حریم خصوصی بیماران رعایت می شود، اما در بسیاری از کشورها همچنان قانون خاصی در مورد آن وجود ندارد. قوانین عمومی از قراردادن دوربین مداربسته در مکان های خاصی جلوگیری می کند، و معمولا در پیاده سازی سیستم دوربین مداربسته معمولا حتی مواردی بیش از مسائل قانونی رعایت می شوند.

 • “برای ما، محدودیت های خاصی وجود ندارد.”
 • “در عربستان سعودی، آیین نامه های حریم شخصی دارای محدودیت خاصی نمی باشند بجز در مورد دسترسی به اتاق نظارت و مدیریت تصاویر ویدیویی.”
 • “در برزیل محدودیت خاصی در این زمینه نداریم.”
 • “در ایرلند قانون خاصی در این زمینه وجود ندارد، اما ما خود تصمیم گرفته ایم که در اتاق انتظار دوربین قرار ندهیم.”
 • “در مجارستان محدودیتی وجود ندارد. در بسیاری از مکان های عمومی می توان دوربین هایی را با قابلیت ذخیره سازی تصاویر تا دو روز نصب نمود.”
 • “در اروپا حریم شخصی در بیمارستان ها به صورت قانونی خاص مطرح نشده است اما به صورت عمومی رعایت می شود.”

شرکت های مطرح در زمینه تامین دوربین های مداربسته بیمارستانی

سوال: کدامیک از برندهای دوربین مداربسته را اغلب در بیمارستان ها مشاهده می کنید؟ آیا دلیلی برای انتخاب آنها به ذهن شما می آید؟

خلاصه: استفاده از سیستم های قدیمی و آنالوگ نصب شده از قدیم در بیمارستان ها همچنان مشاهده می شود. در نتیجه و با توجه به مسائل مالی، معمولا در زمینه پیاده سازی سیستم های IP همچنان از همان سیستم های آنالوگ قدیمی در کنار سیستم IP جدید اضافه شده استفاده می شود.

سیستم های آنالوگ قدیمی نصب شده همچنان عمومیت دارند.
 • “ما معمولا دوربین های مداربسته بوش Bosch و پلکو Pelco را مشاهده می کنیم، مخصوصا سیستم های قدیمی تر و آنالوگی که همچنان با سیستم های جدید جایگزین نشده اند.”
 • “در بیمارستان های لوس آنجلس ما معمولا سیستم های آنالوگ قدیمی Pelco را مشاهده می کنیم.”
 • “من می توانم Bosch، Axis و Pelco را اسم ببرم. دلیل عمده ای برای استفاده از آنها به نظرم نمی رسد. بسیاری از بیمارستان ها همچنان از سیستم های DVR قدیمی استفاده می کنند البته شروع به مهاجرت و جایگزینی با سیستم های دیجیتال نموده اند. برندهایی که به آنها اشاره کردم ویدیو انکودرهایی را برای تامین نیازمندی های این تغییرات ارائه می دهند.”
 • “در جاهایی که از سیستم های آنالوگ قدیمی استفاده می کنند ما معمولا برندهای Bosch و Pelco را مشاهده می کنیم.”
 • “بزرگترین بیمارستان زیر نظر مجموعه ما از سیستم آنالوگ Pelco استفاده می کند.”
 • “بیمارستانی که من در آن کار می کنم قبل از مشغول به کار شدن من سیستم آنالوگ پلکو را نصب کرده بودند. البته این به دلیل آن بوده است که تنها سیستم نظارت تصویری بوده است که در آن زمان در دسترس بوده است.”

برندهای مشهور ترجیح داده می شوند

در مقابل سیستم های آنالوگ قدیمی، سیستم های نظارت تصویری مبتنی بر IP و شبکه برندهای مشهور به عنوان یک سیستم نظارت تصویری توانمند و قابل اتکا در نظر گرفته می شود. نظارت تصویری بیمارستان در سال های گذشته به شدت در حال تحول و تغییر است.

 • “همیشه نام های بزرگ مثل Bosch، Axis، Hikvision، Pelco و پاناسونیک.”
 • “معمولا از برندهای بزرگ مثل بوش، اکسیس، هایک ویژن، سونی، پلکو و پاناسونیک استفاده می شود. البته فکر می کنم که این بیشتر از آنکه به علت توصیه مشاوران باشد به علت آن باشد که نام های بزرگ را کاربران معمولا در زندگی خود و وسایل خانگی نیز مشاهده می کنند. بسیاری از بیمارستان های بزرگ و بیمارستان های زنجیره ای استانداردهای زیادی را برای انتخاب سیستم مداربسته خود در نظر دارند.”
 • “سونی به علت کفیت بالا و قابلیت اطمینان.”
 • “ما دوربین های بسیاری از محصولات Avigilon، Axis و سامسونگ در بیمارستان هایی که با آنها کار کرده ایم نصب نموده ایم، رقبای ما معمولا Axis، Pelco، Bosch، Honeywell، Hikvision و پاناسونیک می باشند. معمولا مشتریان ما پیش از پیشنهاد ما برند خود را انتخاب نموده اند و تاکید بر استفاده از برند خود را دارند چرا که فکر می کنند که برند آنها بهترین برند دنیا می باشد.”
 • “برندهای Avigilon و Axis به عنوان مشهورترین برندهای IP می باشند.”
 • برند هایک ویژن به علت قیمت مناسب در مقابل کیفیت کالا و گستره وسیع محصولات ارائه شده.”
 • “سه برند برتر از نظر من Sony، Pelco و Axis می باشند. علت اصلی آن قابلیت اتکا و سازگاری آنها با سیستم های دیگر می باشند.”

محصولات پر کاربرد نرم افزاری و مدیریت تصاویر VMS

سوال: کدامیک از VMSهای بازار بیشتر در بیمارستان ها استفاده می شود؟ به نظر شما علت آن چیست؟

خلاصه: به خاطر آنکه سیستم های آنالوگ قدیمی هنوز هم استفاده می شوند، حدود یک سوم از پاسخ دهندگان اظهار نموده اند که از سیستم های VMS در بیمارستان خود استفاده نمی کنند چرا که همچنان از سیستم های قدیمی و DVRها استفاده می کنند. بدون توجه به این موضوع باقی پاسخ دهندگان استفاده از سیستم های VMS و انتخاب آن را بیشتر بر اساس شرایط مالی ارائه شده از سوی فروشندگان و تخفیفات ارائه شده می دانند.

 • “همان پاسخ که در مورد برندهای دوربین مداربسته بیان کردم، البته بسیاری از بیمارستان ها همچنان از سیستم های قدیمی آنالوگ استفاده می کنند و عملا استفاده از سیستم های VMS امکان پذیر نمی باشد.”
 • “بیشتر آنها سیستم های آنالوگ قدیمی و DVR می باشند.”
 • “برند Pelco، البته از نرم افزار Milestone نیز در بعضی جاها استفاده نموده ایم.”
 • “در سیستم ما Lenel LNVR استفاده می شود چرا که به صورت یکپارچه با سیستم های کنترل دسترسی استفاده می شود.”
 • “ما همچنان از سیستم های DVR استفاده می کنیم.”

تخفیفات و فروش های ویژه مورد توجه می باشند

 • “نرم افزارهای رایگان ارائه شده همراه Axis و Hikvision برای پروژه های کوچک.”
 • “ما از Pelco استفاده می کنیم، بیشتر به دلیل قیمت مناسب و لایسنس های ارزان آن.”
 • ”بیشتر از نرم افزارهای رایگان کمپانی های فروشنده دوربین استفاده می کنیم چرا که به صرفه می باشد و به راحتی قابل کانفیگ هستند.”
 • “نرم افزارهایی که رایگان همراه دوربین ها می باشند.”
برندهای مشهور انتخاب های ایمنی هستند.

زمانی که قرار بر خرید یک نرم افزار مدیریت تصاویر VMS باشد عموما از نرم افزارهای برندهای مشهور استفاده می شود. معمولا در انتخاب نرم افزار مدیریت تصاویر پارامترهای زیادی در نظر گرفته می شود.

 • “ما معمولا از برندهای مشهور مانند Exacq، Milestone، OnSSI، American Dynamics، Honeywell، Pelco و Verint”
 • ” برندهای Genetech و Exacq برای پروژه های کوچک تا بزرگ انتخاب مناسبی است، هردو پلتفرم ها امکانات مناسبی را برای بیمارستان ها دارند.”
 • “برندهای Milestone، OnSSI، Avigilon و Exacq. من فکر می کنم برخی از بیمارستان ها حتی دو یا سه عدد از این نرم افزارها را استفاده می کنند.”
 • “Milestone، Nice و Genetec نرم افزارهایی هستند که بیش از بقیه در بیمارستان ها دیده می شوند. چرا که نرم افزارهایی هستند که به راحتی با محصولات و نرم افزارهای دیگر یکپارچه می شوند.”
 • “ما گستره وسیعی از نرم افزارهای VMS را می بینیم، نرم افزارهایی مانند Exacq، Openeye و Pelco”

نظارت تصویری بیمارستان ها - راهنمای جامع طراحی

نرم افزارهای کاربردی خاص برای نظارت تصویری بیمارستان

سوال: چقدر نرم افزارهای مدیریت تصاویر و سیستم نظارت تصویری خود را با نرم افزارهای بیمارستانی دیگر مثل مدیریت پرستاران، حفاظت از نوزادان و سیستم های ضد سرقت یکپارچه می سازید؟ کدامیک از این یکپارچه سازی ها عمومی تر است؟

خلاصه: بیمارستان ها عموما به صورت گسترده اقدام به یکپارچه سازی نرم افزار های نمی کنند، بیشتر پاسخ دهندگان (نزدیک به 60 درصد) بیان نموده اند که سیستم های خود را به صورت جداگانه نصب و نگهداری می کنند حتی در شرایطی که امکان یکپارچه سازی وجود داشته است. اما در حالت هایی که یکپارچه سازی وجود دارد بیشتر یکپارچه سازی با سیستم های دزدگیر، حفاظت از نوزادان و تماس اضطراری پرستاران صورت پذیرفته است.

یکپارچه سازی به صورت عمومی وجود ندارد.
 • “ما یکپارچه سازی ای نداریم. سازمان هایی چون بیمارستان ها عموما یکپارچه سازی ای را با سیستم های دیگر اجرا نمی کنند.”
 • “در برخی از اعلام نیازها این قابلیت ها درخواست می شود، اما به ندرت پیاده سازی نهایی صورت می پذیرد.”
 • “ما یکپارچه سازی ای را نداریم. سیستم تماس اضطراری پرستاران و حفاظت از نوزادان به صورت مستقل عمل می کنند.”
 • “عموما یکپارچه سازی ای با سیستم های دیگر نداریم.”
 • “یکپارچه سازی با این سیستم ها در سطح حداقل است و تنها محدود به تماس تصویری در زمان بروز آلارم می باشد.”
 • “بیشتر VMSها با سیستم های دیگر یکپارچه نمی شوند، بیشتر این سیستم ها عبارتند از تماس اضطراری پرستاران، و حفاظت از نوزادان.”
 • “عموما در بیمارستان ها سیستم های دیگری نیز وجود دارند اما یکپارچه سازی آنها با سیستم دوربین مدار بسته بیمارستان مورد توجه نمی باشد.”
 • “نیازی به یکپارچه نمی باشد، اکثر سیستم های دیگر به صورت Stand alone می باشند.”
 • “ما با هیچ یک از سیستم های دیگر یکپارچه سازی نکرده ایم.”
 • “بر اساس تجربه کاری من، هیچ کسی انتظار یکپارچه سازی را ندارد.”

حفاظت از نوزادان

 • “به نظر من یک بیمارستان پیشرفته حتما سیستم نظارت تصویری، کنترل دسترسی و حفاظت از نوزادان خود را یکپارچه می کند. هدف از این یکپارچه سازی بایستی طراحی سیستمی باشد که از دزدیدن نوزادان جلوگیری می کند یا سرعت عمل متخلفان را آنچنان کاهش می دهد که بتوان آنها را کنترل نمود.”
 • “محافظت از نوزادان بیشترین عمومیت را دارد. ما سیستم های دیگر نظیر تماس اضطراری پرستاران یا آلارم های بیماران را یکپارچه نکرده ایم.”
 • “در مورد تماس اضطراری پرستاران باید بیان کنم که هیچ وقت یکپارچه سازی نداشته ایم اما در مورد سیستم حفاظت از نوزادان در مواردی یکپارچه سازی نموده ایم.”
 • “معمولا برای یکپارچه سازی با سیستم های حفاظت از نوزادان درخواست هایی داریم.”
 • “عمومی ترین سیستمی که یکپارچه سازی نموده ایم، سیستم حفاظت از نوزادان می باشد.”

سیستم تماس اضطراری پرستاران

 • “همانند سیستم های دیگر در مواردی نیز یکپارچه سازی با سیستم تماس پرستاران نیز داشته ایم اما این یکپارچه سازی آنچنان عمومیت ندارد.”
 • “در موارد بسیاری با سیستم تماس پرستاران یکپارچه سازی داشته ایم و هدف از آن بیشتر ایجاد ساختار گزارش دهی بوده است.”
 • “با یکپارچه سازی با سیستم تماس اضطراری پرستاران در برخی از بیمارستان ها بهره وری سیستم را افزایش داده ایم.”
 • “یکپارچه سازی عمومیت چندانی ندارد اما در صورت نیاز سیستم های کنترل دسترسی و تماس پرستاران در اولویت قرار دارند.”

شرایط ذخیره سازی داده های تصویری

سوال: میزان و زمان ذخیره سازی و نگهداری از داده های سیستم نظارت تصویری معمولا چقدر است؟ به نظر شما چه شرایطی این میزان ذخیره سازی را تعیین می کند؟

خلاصه: بیشترین و عمومی ترین زمان ذخیره سازی یک ماه بوده است. به هر حال، در برخی از موارد پاسخ هایی داشته ایم که نشان دهنده آیین نامه های دولتی جهت افزایش این زمان می باشند.

حداقل یک ماه عمومی ترین حالت است

 • “مانند بسیاری از مشتری های ما از کسب و کارهای دیگر، بیمارستان ها نیز زمان 30 روز ذخیره سازی را در نظر دارند.”
 • “زمان 30 روزه عمومیت بیشتری دارد.”
 • “ما معمولا درخواست های 30 را داریم.”
 • “حداقل 30 روز.”
 • “یک ماه تا 45 روز بیشترین پیاده سازی های ما برای بیمارستان ها بوده اند.”
 • “در تمامی بیمارستان ها ما ذخیره سازی 30 روز را به صورت نرمال داشته ایم.”

اعمال زمان با توجه به آیین نامه ها

در کنار عواملی که حداقل زمان ذخیره سازی را تعیین می کنند، عامل قیمت و هزینه های افزایش ذخیره سازی مهمترین دلیل ایجاد محدودیت در افزایش زمان ذخیره سازی می باشد.

 • “قانون ما حداقل 7 روز ذخیره سازی را الزامی می داند.”
 • “از 14 روز تا 30 روز، معمولا ادمین ها و یا آیین نامه ها این حداقل زمان را اعمال می کنند.”
 • “بر اساس قانون حداقل 2 روز.”
 • “از 30 روز تا 3 ماه مطابق با قانون و شرایط.”
 • “در آیین نامه ایالتی ما حداقل 30 روز ذخیره سازی اجباری می باشد.”

تقاضا برای زمان های ذخیره سازی بیشتر

 • “زمان 30 روز یک قانون نانوشته است. البته بسیاری از مشتریان علاقه مند به افزایش این دوره زمانی می باشند اما هزینه های افزایش این دوره زمانی مساله اصلی می باشد.”
 • “بر اساس درخواست بیمارستان جهت ارائه زمان 2 ساله ما یک سیستم SAN به بیمارستان پیشنهاد دادیم اما همچنان منتظر تایید آنها هستیم.”
 • “از 60 روز تا 90 روز. معمولا زمان های بیشتری را در نظر دارند اما همیشه هزینه ها مانع اصلی می باشند.”
 • “آنها یک سال و یا حتی چندین سال را در نظر دارند اما به علت هزینه ها معمولا به 6 ماه رضایت می دهند.”

چه کسی مشخصات سیستم را می نویسد؟

سوال: به صورت عمومی چه کسی مشخصات سیستم نظارت تصویری مورد نیاز بیمارستان را می نویسد؟ آیا نتیجه خوبی بدست می آید؟ چرا؟

خلاصه: بر عکس کسب و کارهای بزرگ دیگر که معمولا مشاوران پروژه خصوصیات سیستم های نظارت تصویری را تعیین می کنند، بیمارستان ها رفتارهای متفاوتی دارند. پاسخ ها به سه دسته تقریبا مساوی تقسیم شده اند: مشاوران، کمیته های داخلی که به وسیله متخصصین هدایت می شوند و شرکت های پیمانکار ساختمانی. به صورت معمول پیاده سازان سیستم پیشنهاد می دهند که مشتری از انتخاب های آنها استفاده کند اما نتایج نشان می دهد که استفاده از مشاور و یا کمیته های داخلی تخصصی بیشتر مورد قبول است. در زمان هایی که یک شرکت عمومی مهندسی جهت طراحی سیستم انتخاب می شود شرایط به راحتی سخت شده و نتیجه یک طراحی بد و نامشخص است.

زمانی که مشاوران هدایت پروژه را بر عهده دارند
 • “معمولا مدیر حفاظت بیمارستان و یا سایر افراد تاثیر گذار در سازمان مشتری اقدام به استفاده از نظرات یک مشاور می نمایند. در این صورت معمولا نتایج مناسبی به دست می آید. دلیل اصلی در موفقیت پروژه در زمان استفاده از مشاور آن است که سازمان معمولا انتظار دریافت خدماتی را دارد که در مقام مقایسه مانند یک خودروی تویوتا می باشد اما بودجه آن به اندازه یک خودروی پژو می باشد. در چنین شرایطی معمولا مشاوران گزینه های مناسبی جهت تامین حداکثر نیازها با حداقل بودجه می باشند. البته در انتخاب مشاور نیز بایستی دقت عمل وجود داشته باشد چرا که دانش برخی از مشاوران در زمینه سیستم های حفاظتی تنها محدود به مطالبی می باشد که در مجلات امنیتی خوانده اند.”
 • “به نظر من مشاوران بهترین گزینه برای هدایت پروژه های نظارت تصویری بیمارستانی می باشند.”
 • “بیمارستان های جدید یا بزرگ معمولا از مشاوران استفاده می کنند و در بیمارستان های کوچک تر یا کلینیک ها معمولا این مدیران هستند که تجهیزات را انتخاب می کنند.”
 • “مشاوران گزینه های مناسبی هستند البته برخی از آنها مشخصات فنی مورد نیاز را تهیه نمی کنند.”
 • “به نظر من بیمارستان ها از کسب و کارهایی هستند که معمولا از مشاوران امنیتی مستقل استفاده می کنند. بایستی توجه داشت که انتخاب یک مشاور خوب می تواند منجر به نتایج بسیار خوبی شود. البته تنها استفاده از مشاور باعث موفقیت نخواهد شد و بایستی به مشاور اختیارات و ابزارهای لازم داده شود.”

 

زمانی که متخصصین هدایت پروژه را بر عهده می گیرند

بسیاری از پیاده سازان اعلام نموده اند که حتی زمانی که از یک متخصص خارج از سازمان جهت طراحی پروژه استفاده می شود نکات بسیاری از طرف مدیران سازمان به آنها اعلام می شود.

 • “مدیر بخش امنیت – معمولا آنها از یک مهندس مشاور در زمینه های فنی در کنار خود بهره می برند. به نظر من نتایج در خیلی از موارد مثبت است. این به خاطر آن است که معمولا دست مدیران بخش امنیتی بیمارستان ها در زمینه هزینه ها باز است و این به مدیر اجازه می دهد که یک شخص دارای قابلیت های مناسب را به عنوان دستیار خود استخدام نماید.”
 • “بسیاری از بیمارستان های بزرگ یک متخصص توانمند در زمینه های شبکه و حفاظت تصویری استخدام کرده اند. بسیاری از آنها افرادی هستند که قبلا در شرکت های پیاده سازی سیستم نظارت تصویری فعالیت نموده اند. بیمارستان ها معمولا در زمان انتخاب سیستم دوربین مداربسته از آنها می خواهند تا نیازمندی های فنی را طراحی کنند. البته به نظر من تنها قابلیت های فنی نمی تواند منجر به نوشتن کامل و دقیق نیازمندی های فنی بیمارستان ها شود و معمولا مشخصات فنی ناقص است.”
 • “ما با تیم داخلی آنها که وظیفه تعیین نیازمندی ها را بر عهده دارد کار می کنیم. آنها نیازمندی ها را به ما اعلام می کنند و ما سیستم مورد نیاز را طراحی می کنیم.”
 • “مدیر بخش امنیت بیمارستانی که ما با آن کار می کنیم یک پلیس بازنشسته است، در تعاملات خود نکات خوب و بد مختلفی را داریم.”
 • “تیم امنیتی بیمارستان مشخصات فنی را می نویسد و آنها را با دپارتمان شبکه کنترل می کند. به نظر من این کار جواب می دهد، چرا که آنها نیازمندی ها را می دانند و دپارتمان شبکه مطالبی مانند زیر ساخت شبکه، پهنای باند مورد نیاز و مسیرهای دسترسی به شبکه را.”

 

نظارت تصویری بیمارستان ها - راهنمای جامع طراحی

 

وقتی مهندسین بیرونی هدایت طراحی را بر عهده می گیرند

بدترین نتایج برای زمانی بیان شده اند که مهندسین بیرونی یا شرکت های پیمانکاری ساختمانی وظیفه نوشتن مشخصات فنی و طراحی سیستم را بر عهده داشته اند.

 • “بر اساس تجربه ما زمانی که یک شرکت پیمانکاری ساختمانی وظیفه طراحی سیستم را بر عهده گرفته است، معمولا بعضی نیازسنجی ها بسیار بالاتر از نیاز واقعی مشتری بیان شده اند و در مقابل برخی از نیازها دیده نشده اند. بیشتر به نظر می رسد که به جای بیان نیازهای واقعی مشتری، نیازهایی که دیگران فکر می کرده اند که مشتری لازم دارد بیان شده اند.”
 • “به نظر من شرکت های پیمانکاری معمولا تعدادی از آیکون ها و اشکال را به نقشه ها اضافه می کنند و سپس اعلام می کنند که کار تمام شده است.”
 • “زمانی که شرکت های پیمانکاری طراحی را انجام می دهند نیازهای واقعی مشتری در نظر گرفته نمی شود.”
 • “در شرکت های پیمانکاری معمولا طراحی توسط یک مهندس الکترونیک انجام می شود و این اصلا مناسب نیست چرا که وی هیچگونه دانشی در زمینه نیازمندی های امنیتی ندارد.”

بیشترین بهینه سازی ای که مورد نیاز است

سوال: شما چقدر به بهینه سازی سیستم های امنیتی بیمارستانی که در آن کار می کنید احتیاج پیدا می کنید؟

خلاصه: بیمارستان ها معمولا درخواست هایی برای افزایش تعداد دوربین و یا برقراری ارتباط با سایر سیستم ها را به عنوان بهینه سازی مطرح می کنند.

دوربین های بیشتر

 • “درخواست های ما معمولا شامل افزایش تعداد دوربین ها جهت افزایش قدرت پوشش تصویر در مکان های مختلف بیمارستانی می باشد.”
 • “دوربین های بیشتر”
 • “اضافه نمودن دوربین های با کیفیت بالاتر، استفاده از کانورتورهای کواکسیال به شبکه جهت نصب دوربین های جدید بر روی بستر قدیمی، اضافه نمودن دوربین های وایرلس جهت نصب در مکان هایی که کابل کشی به آنها سخت یا هزینه بر است.”
 • “افزایش تعداد دوربین ها.”
 • “ما دوربین های بیشتری با کیفیت های بالاتر لازم داریم.”
 • “اضافه شدن دوربین های بیشتر جهت افزایش پوشش.”
 • “اضافه شدن دوربین های 360 درجه”
 • “مکان های بسیاری هستند که تحت پوشش نمی باشند و بایستی برای پوشش آنها دوربین اضافه نمود.”

افزایش یکپارچه سازی

بر اساس بسیاری از نظرات درخواست هایی برای استفاده از دوربین های با کیفیت تر بر بسترهای قدیمی و یکپارچه سازی با آنها اعلام می شود. همچنین نیازمندی هایی برای یکپارچه سازی با سایر سیستم ها وجود دارد.

 • “نیاز به یکپارچه سازی با سیستم اعلام خطر، کنترل دسترسی و تشخیص آتش سوزی. همچنین به نظر من یکپارچه سازی با سیستم تماس پرستاران نیز مناسب است.”
 • “یکپارچه سازی با سایر سیستم ها.”
 • “آلارم های ورودی بیشتر و آنالیز های تصویری بهتر – ما هفت مشتری بیمارستانی داریم که هیچکدام از آنها توانایی کنترل تمامی تصاویر دریافتی خود را به صورت همزمان ندارند. اپراتورها معمولا توجه خود را معطوف به مهمترین تصاویر می کنند. به همین دلیل نیازمند تعریف آنالیزهای تصویری و آلارم های کنترلی جهت بهینه سازی استفاده از سیستم نظارت تصویری خود می باشند.”
 • “یکپارچه سازی و ارتباط با سیستم های BMS و دوربین های مداربسته قدیمی می تواند بهینه سازی های مناسبی را ارائه دهد.”

سرمایه گذاری بیشتر

بر اساس نظرسنجی صورت پذیرفته نیازمندی هایی چون کیفیت های تصویری بالاتر مورد نیاز است که نیازمند سرمایه گذاری بیشتر می باشد.

 • “بهینه سازی بیشتر به سرمایه گذاری بیشتر نیاز دارد. ما همیشه سعی می کنیم که بیشترین تعداد دوربین را با توجه به بودجه خود پیاده سازی کنیم.”
 • “بودجه خیلی از تصمیم گیری ها را هدایت می کند، ما بهینه سازی های بسیاری را در ذهن داریم البته با توجه به بودجه خود بایستی میان نیازمندی ها انتخاب کنیم.”

نمایندگی هایک ویژن

مقالات مرتبط برای مطالعه بیشتر:

راهکار نظارت تصویری بیمارستان ها
راهکارهای فروشگاهی
نصب دوربین مدار بسته در مهد کودک
راهکار های حمل و نقل
بررسی کلی نظارت تصویری در محیط آموزشی
راهکار هابرای امنیت شهری
 بررسی کلی کنترل ترافیک

نظارت تصویری بیمارستان ها - راهنمای جامع طراحی

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.2 / 5. تعداد آرا: 6

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید