آینده سیستم نظارت تصویری در املاک ؛ واحدهای پردازش داخلی در مقابل سیستم های نظارت تصویری مبتنی بر ابر

858 بازدید بدون دیدگاه
0
(0)
خواندن این مطلب

سیستم نظارت تصویری در املاک در چند سال اخیر به شکل شگرفی در حال تحول مداوم است. امروزه، همه چیز در امر نظارت آسان تر به نظر می رسد. فناوری های پیشرفته از اشیا  با ارزش ما در منزل و یا محل کار محافظت می کنند. اما اگر عملکرد این فناوری ها مختل شود چه می کنید؟ اگر قیمت زیادی برای آن پرداخت کرده باشید و نتیجه مطلوبی نسیب شما نشود چه واکنشی نشان می دهید؟

سیستم های نظارت تصویری یک روش محبوب برای کنترل مداوم اموال است. اما مشکل اصلی این است که سیستم های نظارت تصویری مبتنی بر انسان با نواقص و محدودیت های زیادی روبرو هستند.همچنین در میان عموم مردم دیده شده است که  پیچیدگی تکنولوژیکی این سیستم ها خیلی از شهروندان را به وحشت می اندازد. اما کاملا واضح است که این تکنولوژی ها باعث می شوند ما احساس امنیت کنیم و امنیت را در لحظه لحظه زندگی خود لمس کنیم.

با این حال ، در مورد اطمینان از حفظ حریم خصوصی توسط تکنولوژی های نظارت تصویری تردیدهایی وجود دارد و این نگرانی ها قابل درک است. سو استفاده کنندگان از حریم خصوصی هر گوشه منتظر می مانند تا فرصتی برای ضربه زدن به امنیت دیگران پیدا کنند. سوال اصلی این است که آیا باید تسلیم شد و به محافظت شخصی از املاک بازگردیم؟ قطعا چنین تصمیمی درست نیست.

به همین دلیل است که ما به گذشته باز نخواهیم گشت و تصمیم آینده جوامع ما این است که از تکنولوژی به نفع بهبود کیفیت زندگی استفاده کنیم. بنابراین مزایای بی شماری باعث می شود یک سیستم نظارت تصویری هوشمند ارزش آزمایش را داشته باشد. در این مطلب به این موضوع می پردازیم که چگونه بهترین راه حل را در سیستم های نظارت تصویری پیدا کنیم؟ کدام سیستم برای محافظت از ما در برابر تهدیدهای ناقضان حریم خصوصی امن ترین است: واحد پردازش داخلی یا سیستم های مبتنی بر تکنولوژی های ابر؟ کدام یکی بهتر است.

تمایل انسان به ایمنی بیشتر محیط زندگی

این موضوع کاملا طبیعی است که هر انسانی می خواهد احساس امنیت کند. در هرم نیازها که به هرم سلسله مراتب نیاز های مازلو معروف است، دو نکته اساسی وجود دارد. اول اینکه همه انسان ها می خواهند نیازهای فیزیولوژیکی خود یعنی نیاز به غذا ، آب ، گرما و استراحت – را برآورده کنند. در وهله دوم، همچنین یک نیاز اساسی دیگر به نام امنیت نیز وجود دارد. در تعریف واژه امنیت این واژه را فقط به معنای دور نگه داشتن سارقین از اموال تعریف نمی کنند امنیت در دنیای امروز به شدت با تکنولوژی همراه شده است. به هر ترتیب همه ما اشتیاق داریم که احساس امنیت کنیم و برای رسیدن به آن آماده هستیم که کارهای زیادی انجام دهیم.

حقیقت اصلی در رابطه با امنیت ، تعریف آن است. امنیت فقط به معنای دور نگه داشتن سارقین از ملک شخصی نیست. مسئله پیچیده تر است. انسانها برای حریم خصوصی خود ارزش قائل هستند و در نتیجه سعی می کنند از کل حریم خود دفاع کنند. به عبارتی دقیق تر نه تنها ایمن نگه داشتن اشیا با ارزش برای ما مهم است بلکه دوری از دید دیگران نیز برای ما مهم است. ما تلاش می کنیم تا از حریم خصوصی خود محافظت کنیم ، چه در مورد خانه ها یا مشاغل  وچه درباره داده های حساس و مالیکت های معنوی شغلی. سیستم نظارت تصویری در املاک در نهایت منجر به افزایش حس ایمنی در محیط زندگی می شود.

حریم خصوصی

بیایید با این سوال ادامه دهیم، داده ها چرا اینقدر مهم  هستند؟ موارد متعدد تجاوز به حریم خصوصی ثابت می کند که داده های ثبت شده در شرکت های بزرگ و ارگان های دولتی هویت افراد را بسیار سریع پیدا می کنند. این موضوع تصاحب داده ها می تواند منجر به یک ناراحتی عمده و سرقت در مقیاس بزرگ شود. تهدیدهای اصلی در خصوص جمع آوری گسترده اطلاعات از افراد یک جامعه در نهایت حریم خصوصی ، جمع آوری اطلاعات ، پردازش ، انتشار و حمله به افراد را در بر خواهد داشت. بنابراین وظیفه اصلی صنعت حفاظت تصویری و امنیت، حفاظت از داده های به دست آمده توسط سیستم های نظارت تصویری است.

شرکت های امنیتی و حفاظت تصویری دائما به شما می گویند که شما می توانید امنیت داشته باشید اما این را نمی گویند که در نهایت با بدست آوردن امنیت، حریم خصوصی خود را از دست می دهید. آنها می گویند شما می توانید حریم خصوصی داشته باشید ، اما امنیت خود را از دست خواهید داد. این اعتقادات رایج ، نسل جدیدی از شرکت ها را به ایجاد اولین راه حل های امنیتی برای حفظ  امنیت به همراه حفظ حریم خصوصی سوق داده است. به عبارت دیگر، در حال حاضر سیستم های امنیتی متمرکز بر عدم رعایت حریم خصوصی مبتنی هستند و این موضوع یک چالش بسیار بزرگ در این صنعت به حساب می آید.

سیستم نظارت تصویری در املاک

بیشتر بخوانید:   هایک ویژن    نصب دوربین مدار بسته     تی وی تی   قیمت دوربین مدار بسته

نکاتی برای خرید و نصب دوربین مدار بسته:

خرید و نصب دوربین های مدار بسته نیاز به مشاوره و تخصص بالایی دارد و در نتیجه برای خریدی مناسب و امن پیشنهاد می کنیم قبل از هر چیز با اشخاص صاحب صلاحیت و معتمد صنعت امنیت صحبت کنید تا شما را برای خرید بهترین و مناسب ترین دوربین مدار بسته راهنمایی کنند. در حال حاضر شما می توانید دوربین های مدار بسته برند هایک ویژن ، تی وی تی ، تیاندی ، حارس و … را از شرکت مهر تجارت خریداری کنید و از خدمات پس از فروش شرکت مهر تجارت نیز بهره مند شوید. این خدمات شامل راهنمایی پیش از خرید، خرید مناسب و مقرون به صرفه ، ارائه خدمات نصب و پشتیبانی دوربین ها به صورت دائم و شبانه روزی می شود. لازم به ذکر است که شرکت مهر تجارت نمایندگی هایک ویژن در ایران را دارد و در نتیجه ضمانت اصالت دوربین هایک ویژن را نیز به شما ارائه می کند.

سیستم های مبتنی بر ابر

در حال حاضر سیستم های مشهور نظارت تصویری هنگام ایجاد سیستم های امنیتی خود اطلاعات کاربران را بر روی فضاهای ابری  بارگذاری می کنند. در مورد ایمنی این موضوع بحث های طولانی شکل گرفته است و نگرانی های فزاینده ای درباره حریم خصوصی ایجاد می کند. این سیستم ها اغلب در حصول اطمینان برای حفظ حریم خصوصی شکست می خورند و در برابر هک شدن به شدت آسیب پذیر هستند. این یک راز نیست که برخی از شرکتهای مبتنی بر فناوری های ابری با ادارات پلیس همکاری می کنند. همچنین یادتان باشد که  اگر داده های شما بیش از حد در دسترس باشد ، شرکت های فناوری می توانند آن را به تبلیغ دهندگان بفروشند.

همچنین داده های بارگذاری شده روی ابر در معرض هرکسی قرار می گیرد تا در آن دخالت کند. شرکت های ارائه کننده خدمات امنیت در حال حاضر مسئولیت کمی در مورد امنیت این اطلاعات را بر عهده می گیرند و هیچ کس در مورد نحوه استفاده سایر شرکت ها از این اطلاعات تعهدی ارائه نمی دهد .این یک موضوع کاملا پذیرفته شده است که هنگامی که سیستم خانه هوشمند دسترسی از راه دور را امکان پذیر می کند ، امنیت و حریم خصوصی قربانی این امنیت می شود و از بین می رود. بنابراین در سیستم نظارت تصویری در املاک پیشنهاد ما این است که از سیستم های مبتنی بر ابر کمترین استفاده انجام شود.

واحدهای پردازش داخلی

همه بحث های ذکر شده در بالا ما را به این نتیجه می رساند که نگهداری داده ها در یک واحد پردازش داخلی ایمن تر و خصوصی تر است. چنین انتخابی  ما را از چشم دولت ها ، شرکت ها ، تبلیغ کنندگان و هکرها دور نگه می دارد و از آنجا که بازار فعال است ، راه حل های آن بخش به سرعت ارائه می شود

همچنین به لطف پیشرفت های اینترنت اشیا ، محاسبات و یادگیری ماشین ، یافتن سیستم های نظارتی محافظ به شکل خصوصی در آینده نزدیک در بازار ارائه خواهند شد. یک “معماری” محرمانه محور تصاویر دوربین را در داخل ملک پردازش و ذخیره می کند و به این ترتیب پیشرفته ترین فن آوری را با محافظت از حریم خصوصی پیشرفته ترکیب می کنند.

به عنوان مثال ، شرکت هایی هستند که در حال کار بر روی یک راه حل ساده برای ایجاد امنیت و حفظ حریم خصوصی افراد به شکل همزمان هستند. چنبن فناوری هایی  از دوربین های IP ویژه ای استفاده می کند که در گروه هایی با دستگاه محاسبه الگوریتم های مبتنی بر هوش مصنوعی کار می کنند. یک الگوریتم AI (هوش مصنوعی) تمام تصاویر گرفته شده توسط دوربین مدار بسته را تجزیه و تحلیل می کند و به محض تشخیص ناهنجاری ها ، آن را به کاربر نهایی اطلاع می دهد. این سیستم ها هیچ یک از داده های مشتریان را در فضاهای ابری  بارگذاری نمی کنند بلکه  آنها حریم خصوصی و تمام اطلاعات را در خانه مشتری حفظ می کنند.

سیستم های نظارت هوشمند

همچنین کاربرانی که مایلند بدانند فرزندشان یا دیگر اعضای خانواده چه زمانی در فضای باز محوطه در حال بازی هستند می توانند دوربین مداربسته را برای تشخیص این موضوع تنظیم کنند. اگر آنها می خواهند چشم خود را بر روی سارقین متمرکز کنند ، در انجام آن آزاد هستند.

به عبارتی دیگر سیستم های نظارت هوشمند با تطبیق صورت و فناوری تشخیص ژست کار می کنند. آنها می توانند افرادی را که به سیستم وارد نشده اند ، شناسایی کنند و در این صورت امنیت را به کاربر هدیه می دهند. این ابزار به یک پروتکل اخلاقی احترام می گذارد. به جنسیت ، نژاد یا سن خاصی حساس نیست. هدف آن تشخیص رفتار مشکوک بدون هدف قرار دادن هویت های فردی است. با شناسایی افرادی که بخشی از برنامه روزانه شما نیستند ، سیستم هر نوع خطر امنیتی را کاهش می دهد.

جدیدترین سیستم های نظارت تصویری واحد پردازش داخلی ویژگی بسیار مهم حفاظت از حریم خصوصی را مد نظر قرار داده اند و در نتیجه می توان گفت که جدیدترین فناوری ها ، انواع روشهای نظارتی پیشرفته را ارائه می دهند. تنها وظیفه ما انتخاب صحیح است. موردی که نه تنها از املاک و اشیاء با ارزش ما بلکه از حریم خصوصی ما نیز محافظت می کند. اعتقاد ما بر این است که سیستم نظارت تصویری در املاک می تواند چهره خانه های ما در آینده نزدیک را به طور کل دچار تغییرات بنیادین کند.

مقالات مرتبط:

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

مقالات مرتبط