دوربین مداربسته ضد آب : دوربین های مداربسته را از نظر نصب در محیط های مختلف به دو دسته کلی indoor  و outdoor تقسیم می شوند. همانطور که از اسم این دو دسته بندی مشخص است، دوربین های مداربسته indoor برای نصب در محیط های داخلی و سربسته مورد استفاده قرار می گیرند و دوربین های مداربسته  outdoor مناسب برای نصب در محیط های باز و روباز هستند. قاعدتا دوربین های مداربسته  outdoor نسبت به مدل های داخلی باید از طراحی متفاوت و قابلیت ها و استقامت بیشتری برخوردار باشند تا در شرایط باران، باد و دیگر تغییرات محیطی بتوانند بدون اختلال تصاویر مناسبی به ما ارائه دهند.

همانطور که در سطور قبل اشاره کردیم دوربین های مداربسته  outdoor باید به شکلی طراحی شوند که از نفوذ آب و گرد و غبار به داخل دوربین جلوگیری کنند اجزای حساس داخلی دوربین از این طریق از تخریب محافظت شوند. از آنجا که این دوربین ها باید در مقابل بارندگی از ورود آب به اجزای داخلی خود جلوگیری کنند به دوربین های ضد آب نیز مشهور شده اند. پس در یک کلام دوربین های outdoor باید ضد آب هم باشند و در انواع مختلفی از نظر ظاهر و قابلیت های مختلف با نام های متفاوتی مانند بولت، باکس و … تولید می شوند.

نکته مهم در خصوص دوربین های مداربسته ضد آب این است که این دوربین ها را نمی توان عایق مطلق در مقابل آب و باران دانست و تنها میزان مقاومت آنها را در برابر گرد و غبار، آب، ضربات احتمالی محاسبه می شود.

دوربین مداربسته ضد آب چیست؟

دوربین های مداربسته ضد آب به معنای مطلق ضد آب نیستند بلکه ضد آب بودن برای این دوربین ها بر اساس استانداردهای بین المللی تعریف می شود. پس قبل از خرید دوربین مدار بسته ضد آب تحقیق کنید که مقاومت دوربین در برابر نفوذ آب چقدر است.

استاندارد بین المللی برای محاسبه مقاومت دوربین در مقابل آب و گرد و غبار را با نام استاندارد IP می شناسیم. این استاندارد مختص دوربین مداربسته نیست و به طور جامع تر نشان می دهد که هر وسیله برقی تا چه میزان در مقابل نفوذ آب از خود مقاومت نشان می دهد. در خصوص دوربین های مداربسته عدد استاندارد IP باید بالای 65 باشد و هر چه این عدد بالاتر برود به این معنی است که دوربین شما مقاومت بیشتری در مقابل ورود آب دارد. اگر عدد استاندارد IP شما به بالای 89 برسد به این معنی است که دوربین مداربسته شما می تواند در داخل آب هم کار کندو خراب نشود.

دوربین مداربسته ضد آب

خرید و نصب دوربین های مدار بسته نیاز به مشاوره و تخصص بالایی دارد و در نتیجه برای خریدی مناسب و امن پیشنهاد می کنیم قبل از هر چیز با اشخاص صاحب صلاحیت و معتمد صنعت امنیت صحبت کنید تا شما را برای خرید بهترین و مناسب ترین دوربین مدار بسته راهنمایی کنند. در حال حاضر شما می توانید دوربین های مدار بسته برند هایک ویژن ، تی وی تی ، تیاندی ، حارس و … را از شرکت مهر تجارت خریداری کنید و از خدمات پس از فروش شرکت مهر تجارت نیز بهره مند شوید. این خدمات شامل راهنمایی پیش از خرید، خرید مناسب و مقرون به صرفه ، ارائه خدمات نصب و پشتیبانی دوربین ها به صورت دائم و شبانه روزی می شود. لازم به ذکر است که شرکت مهر تجارت نمایندگی هایک ویژن در ایران را دارد و در نتیجه ضمانت اصالت دوربین هایک ویژن را نیز به شما ارائه می کند.

کاربرد دوربین مداربسته ضد آب

همانطور که اشاره کردیم دوربین مدار بسته ضد آب برای نصب در محیط های باز استفاده می شود و اگر مقاومت IP دوربین شما بالای 66 باشد دوربین شما در مقابل باران، رعد و برق، تگرگ و گرد و غبار به شکل نرمان مقاوم است. بعد از در نظر گرفتن عدد IP دوربین مداربسته شما باید توجه داشته باشید که دوربین شما باید چه قابلیت های دیگری داشته باشد چرا که صرف ضد آب بودن دوربین به معنای دریافت تصویر با کیفیت و قابلیت های نظارتی مهم نیست.

بنابراین دوربین مداربسته ای که قصد خرید آن را دارید باید تصاویر را با کیفیت قابل قبولی ثبت کند. این ویژگی بسیار مهم است، به ویژه اگر کاربری حساس و مهمی داشته باشید. یک دوربین مدار بسته OUTDOOR با کیفیت باید دارای پارامتر های همچون دید در شب، ضد ضربه، نویز گیر و … باشد.

 بررسی گارانتی ضد آب بودن

ویژگی ضد آب بودن برای مناطقی با آب و هوای بارانی و برفی بسیار هائز اهمیت خواهد بود. این بدین معنا است که دوربین شما باید در فصول بارانی مقاومت خوبی داشته باشد. هنگام خرید دوربین مداربسته توجه داشته باشید که دوربین شما از پارامتر ضدآب بودن پشتیبانی می کند یا خیر. برای چک کردن IP دوربین مداربسته باید به دیتا شیت آن مراجعه کنید.

یکی از مواردی که هنگام خرید دوربین مداربسته باید به آن توجه کنید گارانتی است. شرکت تولید کننده باید تضمین کند که دوربین مدار بسته ضد آب است و می تواند در برابر نفوذ آب و باران مقاومت کند. با استفاده از ضمانت نامه می توانید در صورت بروز مشکل اقدامات لازم را نسبت به تعمیر یا تعویض دوربین انجام دهید. به صورت کلی بهتر است از خرید دوربین های NONAME و فیک که بدون گارانتی در بازار ارائه می شوند خودداری کنید.  ما به شما پیشنهاد می کنیم که اگر قصد خرید دوربین مداربسته را دارید دوربین های مداربسته برند هایک ویژن را انتخاب کنید.