» هایک ویژن » آموزشی » نحوه محاسبه یو پی اس برای دوربین مدار بسته

نحوه محاسبه یو پی اس برای دوربین مدار بسته


نحوه محاسبه یو پی اس برای دوربین مدار بسته

محاسبه یو پی اس برای دوربین مدار بسته : یکی از موضوعات و چالش های مهم هنگام نصب دوربین های مدار بسته بررسی و محاسبه UPS ( سیستم برق اضطراری) برای دوربین مدار بسته است. برای این کار باید توان یو پی اس مورد نیاز به شکلی دقیق محاسبه شود تا در شرایط قطع شدن برق سیستم های شما از کار نیفتد.

 

یو پی اس چیست؟

دستگاه برق اضطراری همان طور که از نامش پیداست، در هنگام قطع شدن برق به هر دلیلی، وظیفه تامین برق اضطراری سیستم های مداربسته را دارند. به طور کلی یو پی اس هار ا به دو دسته آفلاین و آنلاین تقسیم می شوند.

 

یو پی اس آفلاین: این نوع از یو پی اس ها هنگامی که سیستم مداربسته به برق شهری متصل است در مدار قرار ندارند و تنها در هنگام قطع شدن برق شهری وارد مدار شده و وسیله برقی را تغذیه می کنند. بنابراین یو پی اس های آفلاین یک تاخیر زمانی میان قطع شدن برق شهری و اتصال سیستم به یو پی اس دارند. این یو پی اس ها برای وسایل برقی صنعتی و خانگی توصیه می شود اما برای سیستم های مداربسته مناسب نیستند.

 

یو پی اس آنلاین: در این نوع یو پی اس دستگاه برق اضطراری همواره در مدار قرار دارد و قطع و وصل شدن برق شهری تاثیر بر عملکرد یو پی اس و سیستم مداربسته شما ایجاد نمی کند. به زبان ساده تر دستگاه برق اضطراری آنلاین همیشه در مدار برق سیستم شما قرار دارد و برق اصلاح شده را به دوربین مداربسته، DVR یا دستگاه NVR شما ارسال می کند.

 

محاسبه ظرفیت یو پی اس

محاسبه یو پی اس برای دوربین مدار بسته به معنی انتخاب درست و مناسب دستگاه برق اضطراری برای دوربین های مداربسته نصب شده در یک پروژه است.  برای آنکه سیستم مداربسته نصب شده حتی بعد از قطع شدن برق به هر دلیلی بتواند به کار خود ادامه دهد نیاز به یو پی اس مناسب داریم. یکی از موضوعات مهم برای خرید یو پی اس مناسب محاسبه ظرفیت مورد نیاز سیستم مداربسته است.

 

در تعریف ساده توان یو پی اس به معنی توان کلیه تجهیزاتی است که قرار است یو پی اس شما آنها را روشن نگه دارد. نکته اول اینکه به یاد داشته باشید عموما 25 درصد توان هر یو پی اس صرف روشن نگاه داشتن و تغذیه خود دستگاه یو پی اس می شود.

 

واحد اندازه گیری توان یو پی اس کیلو وات ساعت (KVA) است و برای محاسبه میزان ساعت ذخیره انرژی توسط یو پی است باید تعداد باطری های متفاوتی که در این سیستم استفاده شده است را محاسبه کرد. به طور کلی میزان آمپر، تعداد باطری ها و توان سیستم برق اظطراری شما از طریق فرمول زیر قابل محاسبه است.

 

تعداد باطری × ولتاژ باطری/توان مصرفی × تعداد ساعت های بکاپ = آمپر ساعت باطری در سیستم برق اضطراری

 

 

مقالات مرتبط برای مطالعه بیشتر:

  1. نصب دوربین مدار بسته در جایگاه سوخت
  2. پورت SATA و ESATA در دوربین مدار بسته
  3. تاثیر طول کابل کشی بر کیفیت تصویر دوربین مداربسته
  4. فناوری BLC در دوربین مداربسته
  5. استاندارد IP و IK در دوربین مداربسته

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]