کاربرد ابر هیبریدی در نرم افزار مدیریت ویدئو

654 بازدید بدون دیدگاه
0
(0)
خواندن این مطلب

ابر هیبریدی یکی از فناوری های نوین است که دنیای تکنولوژی نظارت تصوری را در همه زمینه ها دچار تحول کرده است. کاربرد ابر هیبریدی در تمام صنایع به شدت رو به افزایش است و  انتظار می رود که در سالهای آینده بسیاری از تکنولوژی ها بر این بستر فعالیت خود را ادامه دهند. به هر حال ما در عصر انقلابات تکنولوژیکی و انقلابی در دل صنعت حفاظت تصویری قرار داریم به طوری که می توان گفت دنیای ما با استفاده از تکنولوژی های نوین مانند خدمات مبتنی بر ابر دستخوش تغییرات شگرفی شده است. فناوری های مبتنی بر ابر در تمام جنبه های زندگی ما در حال نفوذ است و نحوه انجام فعالیت ها و تصمیم گیری های روزمره ما را نیز تغییر می دهد. این موضوع سطح بالاتری از قابلیت های اتصال و همکاری و ارتباطات را بوجود آورده که در نهایت کیفیت خدمات رسانی و فرآیندها را نیز برای ما ارتقا می دهد. وقتی یک سازمان برای رسیدن به اهداف حفاظتی و فعالیت های تجاری خود از مدل های VMS ابر هیبریدی برای انتقال بدون وقفه اطلاعات استفاده می کند در حال یک جهش در روند رشد خود قرار گرفته است.

کاملا مشخص است که تکنولوژی های مبتنی بر فضاهای ابری یکی از مهمترین ارکان انقلاب تکنولوژیکی است که ما در دل آن قرار گرفته ایم. هر چه سازمان ها و شرکت های بیشتری به فناوری روی خوش نشان می دهند ما هم شاهد افزایش تقاضا برای سیستم های نظارت تصویری و ذخیره سازی های اطلاعات بر تکنولوژی ابری خواهیم بود. این موضوع باعث می شود که مجموعه ها و سازمان های استفاده کننده از تکنولوژی نظارت تصویری کارایی بالاتر و امکانات پیش بینی بیشتری پیدا کنند و از این روشها برای ارتقا سطح امنیت سازمان خود استفاده کنند. در حال حاضر شرکت های زیاید هستند که به موضوع تکنولوژی های ابری تمایل نشان می دهند اما یک روش استراتژیک نیاز است تا خلا بین راهکارهای مدیریت ویدئویی (VMS) و یک سرویس یکپارچه مبتنی بر ابر را برای آنها پر کند. کاربرد ابر هیبریدی می تواند در صنایع مختلف چنین موضوعاتی را حل کند. در ادامه به معرفی فناوری ابر هیبریدی و کاربردهای آن میپردازیم.

فناوری ابر هیبریدی چیست؟

قبل از هر چیز باید یک تعریف واضح و روشن از مدل ابر هیبریدی ارائه کنیم. البته در حال حاضر تصورات غلطی در صنعت حفاظت تصویری وجود دارد اما یک تعریف ساده از ابر هیبریدی می تواند در چنین فضایی راهگشا باشد. بر اساس استاندارد جهانی ابر هیبریدی فناوری است که در آن، کارهای رایج یا مرتبط به هم، در محیط های محاسباتی چندگانه راه اندازی می شوند، یک محیط در داخل ابر عمومی و حداقل یکی نیز در ابر خصوصی.

رایج ترین شکل راه اندازی مدلهای هیبریدی امکاناتی برای کاربران فراهم می کند که در نوع خود منحصر به فرد است . ابر هیبریدی امکان را به کاربر می دهد تا دسترسی یکپارچه ای به ویدئو، ضبط و آلارم های زنده در دوربین مدار بسته های متصل شده به شکل فیزیکی داشته باشد. این موضوع در گام اول گزینه های کاری را به شکلی افزایش می دهد که سیستم شما به خطر نیفتد و در نتیجه سیستم نظارت تصویری شما به شکلی قدرتمند برای سازمانهای مدرن ارائه شود.

کاربرد ابر هیبریدی

انتخاب یک VMS ابر هیبریدی برای بسیاری از انواع مختلف سازمان ها کارآمد است، اما  این مدل بیشتر برای مشاغلی مفید است که نیازمند برقراری ارتباط و به اشتراک گذاری اطلاعات بین نمایندگی ها، دفاتر و سایت های شرکت هستند. این شرایط در بازارهایی همچون بهداشت و درمان و فروشگاه های زنجیره ای بیشتر  مشاهده می شود اما انتظار می رود که تمام صنایع در آینده ای نزدیک یک اقبال عمومی شدید نسبت به تکنولوژی ابر هیبریدی از خود نشان دهند.

یک VMS ابر هیبریدی می تواند مزایای متعددی را برای مشاغل داشته باشد، در ادامه این مقاله به مهمترین کاربرد ابر هیبریدی اشاره ای خواهیم کرد.

  • بهبود تمرکز درون سازمانی

شاید مهمترین کاربرد ابر هیبریدی را بتوان بهبود تمرکز درون سازمانی برای شرکت ها و سازمان های بزرگ دانست. بسیاری از مجموعه ها چندین نقطه مکانی را شامل می شوند که برای داشتن یک دید کامل و جامع نسبت به فعالیت ها و آسیب هایی که مجموعه را تهدید می کند عموما دچار مشکل هستند. VMS ابر هیبریدی می تواند یک دسترسی فوری و از راه دور به شما ارائه دهد تا چنین مشکلاتی به راحتی حل شوند چنین راهکارهایی به اپراتورهای حفاظتی کمک می کند که به سرعت ویدئو ها را مشاهده کنند و سایر اطلاعات مورد نیاز در صنعت حفاظت تصویری را به شکلی همزمان بررسی کنند. با استفاده از تکنولوژی ابر هیبریدی شما یک قدم جلو تر از حوادث خواهید بود و می توانید از حالت واکنشی نسبت به وقایع به یک موقعیت پیش بینی دسترسی داشته باشید چرا که امکان دسترسی از راه دور به پلتفرم از هر نقطه، آگاهی نسبت به شرایط را افزایش و زمان پاسخ دهی به خطرات احتمالی راکاهش خواهد داد.

کاربرد ابر هیبریدی

بیشتر بخوانید:   هایک ویژن    نصب دوربین مدار بسته     دوربین مدار بسته تی وی تی   قیمت دوربین مداربسته

نکاتی برای خرید و نصب دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته رکن اصلی افزایش امنیت یک مکان به حساب می آید و به همین دلیل باید دقت زیادی در انتخاب و نصب صحیح دوربین های مدار بسته داشته باشید. در حال حاضر بهترین و با کیفیت ترین برند سازنده دوربین مدار بسته در دنیا به استناد به میزان فروش سالیانه را شرکت هایک ویژن به خود اختصاص داده است. انواع دوربین مدار بسته هایک ویژن را می توانید در ایران خریداری کنید اما برای آنکه مطمئن باشید دوربین مدار بسته هایک ویژن را که خریداری می کنید اصل است، باید از شرکت های معتبر خرید خود را انجام دهید. پیشنهاد ما خرید از نمایندگی هایک ویژن در ایران است. شرکت مهر تجارت نمایندگی اصلی هایک ویژن در ایران بوده و شما تنها با یک تماس ساده با شماره تلفن 02167958 می توانید از مشاوره کارشناسان این شرکت بهره مند شوید.

  • مقرون به صرفه بودن

هزینه های سازمانی یکی از مهمترین موضوعات در استفاده از فناوری های جدید است. دومین کاربرد ابر هیبریدی برای سازمان ها این است که استفاده از این فناوری به شدت می تواند در کاهش هزینه های سازمان شما در میان مدت مفید واقع شود. هدف بیشتر مجموعه ها، ادامه رشد است؛ چه افزودن فضای فیزیکی در کسب و کار باشد یا گسترش فناوری ها و فرآیندهای کاری. یک مدل ابر هیبریدی می تواند این پیشرفت ها را برای آینده ترتیب دهد. با داشتن یک VMS ابر هیبریدی، کاربران دیگر نیازی به استفاده از سخت افزارهای گران قیمت در سایت های پراکنده مجموعه ندارند و در نتیجه گسترش فعالیت های نظارتی، مقرون به صرفه خواهد بود. سایت های دور افتاده جدید را می توان به راحتی و به سرعت با منابع محدود IT راه اندازی کرد، که در نتیجه کسب و کار، به شکلی کارآمدتر گسترش می یابد.

  • انعطاف پذیری در گسترش نظارت تصویری

انعطاف پذیری بسیار بالا در مدل های ابر هیبریدی باعث می شود که کارها بر اساس تقاضاهای ایجاد شده در سیستم برنامه ریزی شود. این تعادل و انعطاف پذیری قابلیت این را دارد که تا سطح کنترل متمرکز گسترش یابد. به هر حال سازمان ها هنوز هم برای تصمیم گیری، داده ها را مدیریت می کنند، در حالی که از قابلیت هایی همچون آپدیت های خودکار و پشتیبانی مداوم از ابر نیز بهره مند می شوند.

  • سادگی و سهولت در عملکرد

در عصر حاضر، هیچکس خواستار فناوری هایی نیست که کاربرد آنها پیچیده باشد. یک VMS ابر هیبریدی می تواند به سرعت و از راه دور نصب و راه اندازی شود و نگهداری و جابجایی آن نیز آسان است. علاوه بر این، رابط کاربری مناسبی دارد که همه افراد در مجموعه در هر موقعیت مکانی که باشند می توانند به آسانی با آن کار کنند.

  • خدمات رسانی بهتر

VMS ابر هیبریدی با داشتن سیستم ارائه خدمات برای مجموعه ها مزایای بسیاری را در پی دارد. همچنین نظارت تصویری به عنوان یک سرویس (VSaaS) راه را برای کاهش سرمایه گذاری اولیه و هزینه های عملیاتی بهتر باز می کند، ضمن اینکه قابلیت گسترش ارتباط با تولیدکننده فراتر از راه اندازی محصول را نیز افزایش می دهد. در نتیجه مجموعه ها می توانند پشتیبانی ارزشمند، حفاظت سایبری پایدار، به روزرسانی مداوم نرم افزارها و مدیریت کارآمد داده ها را تجربه کنند.

نکته پایانی این است که یکی دیگر از کاربرد های ابر هیبریدی این است که خدمات رسانی بهتری در سازمانها ایجاد می کند.  استفاده از VMS ابر هیبریدی می تواند به مجموعه ها امکان ساده کردن راه اندازی تجهیزات در ابعاد بزرگ، کسب اطلاع از رویدادها به صورت آنی و افزایش نظارت دقیق با مدیریت متمرکز را ارائه دهد. ابر هیبریدی، با ترکیب بهترین ویژگی های راهکارهای ابری، به عنوان لنگری در گذار بین حال و آینده عمل می کند.

مقالات مرتبط:

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

مقالات مرتبط