» هایک ویژن » آموزشی » راهنمای کوتاه و کاربردی فاصله کانونی در دوربین های مداربسته

دوربین مداربسته دید در شب رنگی هایک ویژن


دوربین مداربسته دید در شب رنگی هایک ویژن

شرکت هایک ویژن یکی از معتبر ترین شرکت های فعال در صنعت حفاظت تصویری است و امروز به یکی از شرکت های پیشرو در سراسر جهان تبدیل شده است. یکی از محصولات جدید این شرکت دوربین مداربسته دید در شب رنگی است که به شکل اعجاب انگیزی کیفیت تصاویر دوربین های مداربسته در شب را افزایش داده است. در این مقاله به بررسی دوربین مداربسته دید در شب رنگی هایک ویژن می پردازیم.

همانطور که در سطور قبل هم اشاره کردیم، دوربین مداربسته دید در شب رنگی این قابلیت را به شما می دهد که نظارت بهتری در مکان های تاریک داشته باشید. این دوربین با بهبود قابلیت دید در شب به شکل تصاویر رنگی در محیط های کم نور باعث می شود که شما تصاویر با کیفیت از محیط دریافت کنید و در نتیجه نظارت دقیق تری بر فضایی که دوربین مدار بسته در آن نصب شده است داشته باشید.

شرکت هایک ویژن در سری جدید دوربین های دید در شب رنگی خود به حدی کیفیت تصاویر را ارتقا داده است که می توان گفت این شرکت در حال حاضر پیشرو ترین شرکت حال حاضر جهان در تولید دوربین های دید در شب رنگی به حساب می آید.

تکنولوژی ColorVU 

بگذارید کمی بیشتر با تکنولوژی دید درشب رنگی یا همان colorvu آشنا شویم. این تکنولوژی این قابلیت را به دوربین مدار بسته می دهد تا بتوانند در نور کم نیز تصاویر با کیفیتی ثبت کنند. همانطور که همه ما می دانیم تاریک بودن محیط بهترین پوشش برای وقوع جرم است و در نتیجه این تکنولوژی می تواند تا حدود بسیار بالایی میزان ارتکاب جرم را کاهش دهد.

در خصوص دوربین های دید در شب رنگی هایک ویژن باید تاکید کنیم که قابلیت های خاص این دوربین از ویژگی های سخت افزاری قرار گرفته در این دوربین حاصل می شود. برای مثال وجود لنزهای پیشرفته، سنسورهای با حساسیت بالا ( لنزهای دوربین مداربسته دید در شب رنگی هایک ویژن به یک دیافراگم  F1.0 مجهز است) باعث می شود که عملکرد این دوربین ها در تاریکی افزایش یابد. لنزهای دوربین مداربسته دید در شب رنگی هایک ویژن همچنین دارای پوشش ضد انعکاس (آنتی رفلکس) پهن باند (BBAR) و شیشه نوری با پراکندگی فوق العاده کم (ED) برای کاهش شدت نور و افزایش وضوح و رنگ تصویر است.

هم چنین در این تکنولوژی

سنسورهای دوربین هایColorVU هایک ویژن یک بازده تبدیل فتوولتائیک فوق العاده ای دارد که از یک فناوری پیشرفته حسگر در آنها استفاده می شود. این ساختار که از تعداد زیادی  چراغ تشکیل شده است و در نتیجه میزان نور محیط را به شدت برای تصاویر با کیفیت تر آماده می کند. همچنین الگوریتم ۳D DNR خود سازگار با ISP، کیفیت تصویربرداری بالا را تضمین میکند.

علاوه بر این، شرایط نوری شدید در فرایند طراحی دوربین مداربسته دید در شب رنگی هایک ویژن مورد توجه قرار میگیرد. دوربین های ColorVU به نور مکمل گرم مجهز می باشند، بنابراین در صورتی که منبع نوری وجود ندارد، حتی نور ستارگان یا چراغ های خیابانی میتونه تصویربرداری رنگی خاصی را تضمین کنند.

بگذارید قابلیت دید در شب رنگی هایک ویژن را با یک مثال مشخص بررسی کنیم. فرض کنید یک خودرو مظنون به قتل در یک مکان اقدام به فرار می کند و البته پلاک خودرو نیز به شکل عمدی پنهان شده است. در چنین شرایطی ویژگی هایی مانند مدل خودرو، مارک خودرو و رنگ آن مورد توجه پلیس قرار می گیرد و در نتیجه در شرایط کم نور دوربین های مداربسته معمولی قادر به ثبت این اطلاعات نیستند. اما دوربین های دید در شب رنگی هایک ویژن قادر خواند بود این اطلاعات را در شرایط عدم وجود نور کافی برای بررسی های پلیس ثبت کنند.

نکته دیگر در خصوص دوربین های هایک ویژن این است که این شرکت برای دوربین دید در شب خود از فناوری ColorVU در سری های Turbo HD 5.0 و Easy IP 4.0 استفاده میکند.همچنین برای تولید تصاویر به صورت رنگی و در هر شرایط نوری، دوربین های دید در شب هایک ویژن دارای LED های نور سفید داخلی هستند و در شرایط عادی روشنایی خیابان، نور سفید داخلی به طور پیش فرض خاموش می شود تا تصاویر رنگی با کیفیت تری ایجاد شود.

تفاوت دوربین های دید در شب رنگی با دوربین های عادی هایک ویژن

دوربین مداربسته دید در شب رنگی

دوربین مدار بسته عادی هایک ویژن در هنگام شب دارای مشکل هستند و نمی توانند محیط اطراف خود را در شب به وضوح روز نمایش دهند. دوربین های عادی هایک ویژن و دیگر برند های معتبر دنیا در هنگام شب با مشکل روبرو می شوند و نمی توانند تصاویری واضح از محیط ثبت کنند.  برای مثال در دوربینهای عادی که به نورمادون قرمز مجهز شده اند تصاویری در هنگام تاریکی ثبت می شود که این تصاویر به شدن مبهم بوده و عملا قابلیت استناد ندارند. تصاویر این دوربین ها در هنگام شب با تصاویر پس زمینه ترکیب می شود و در نتیجه تشخیص جزییات بسیار دشوار خواهد بود.

همچنین دوربین های معمولی تصاویری سیاه و سفید ثبت می کنند که به دلیل کیفیت نسبتا پایین آنها در بسیاری از موارد جزییات در این تصاویر مشخص نیست. تمام این موارد در دوربین های دید در شب رنگی هایک ویژن برطرف شده است و شما تصاویری با کیفیت بالا و با جزییات دقیق تری می توانید از محیط تحت نظارت خود داشته باشید.

مزایایی دوربین مداربسته دید در شب رنگی هایک ویژن

 • فیلم تمام رنگی
  • اطلاعات رنگی واقعی
  • ارائه دقیق رنگ
 • •روشنایی متعادل
  • دیافراگم فوق العاده F1.0 و سنسور پیشرفته ارائه واقعی تصویر را تضمین می کنند
  • مقایسه عملکرد شبانه
  • دوربینColorVU هایک ویژن در مقابل دوربین معمولی
  • عملکرد عالی در محیط های کم نور
  • ارائه جزئیات بیشتر

نکته پایانی درخصوص دوربین های دید در شب

از آنجا که روشنایی روز کیفیت تصاویر را ثبت شده توسط دوربین مداربسته را کاهش میدهد، دوربین های مداربسته دید در شب به منظور کاهش نویز و افزایش کیفیت تصویر، صحنه های شب را به صورت سیاه و سفید ضبط میکند در نتیجه اطلاعات مهم محیط شامل رنگ اجسام در این تصاویر موجود نیست. این مشکل در دوربین های دید در شب رنگی برطرف شده است. همچنین وقتی  فیلتر برش IR از دوربین مداربسته برداشته میشود، حساسیت سنسورهای تصویری به طول موج های  IR نزدیک میشود. این موضوع این امکان را برای حساسیت نور دوربین ها برای رسیدن به سطوح بسیار پایین امکان پذیر می کند.

 

مقالات مرتبط برای مطالعه بیشتر:

تکنولوژی پردازش تصویر یا همان VCA

سیستم کنترل دسترسی

PoE در دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته  

دوربین خودرو

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد