چالش های امنیتی محافظت از کسب و کارهای کوچک و متوسط

745 بازدید بدون دیدگاه
1
(1)
خواندن این مطلب

مشاغل کوچک و متوسط ​​(SME) در کل سهم بزرگی در اقتصاد دارند. سهم این کسب و کارها در اقتصاد کلان کشورها عموما به صورت جداگانه در نظر گرفته می شود و البته در مقیاس کلان کشورها تاثیر بسیاری بر اقتصاد دارند. در حالت کلی کسب و کارهای کوچک و متوسط ممکن است به اندازه شرکت ها و سازمان های بزرگ مورد توجه صنعت امنیت قرار نگرفته باشند، اما در مورد حفظ  امنیت در این مشاغل نیازهای زیادی وجود دارد که باید به آنها رسیدگی شود.

کسب و کارهای کوچک همچنین چالش های منحصر به فردی را برای تولیدکنندگان و ادغام کنندگان امنیتی در پی تأمین نیازهای خود به وجود می آورند. سوالی که می خواهیم در ادامه این مقاله به آن پاسخ دهیم این است که، حمایت از مشاغل کوچک و متوسط ​​(SME ها) چه چالش های امنیتی را در خود جای می دهد؟

عدم تمایل به سرمایه گذاری های کلان

مشاغل کوچک و متوسط ​​به طور کلی  از هزینه های کلان سرمایه اجتناب می کنند، چرا که این مشاغل عموما فاقد منابع لازم مالی برای پوشش آسان هزینه های امنیتی هستند. اغلب این مشاغل نوپا هستند و به دنبال رشد و شکوفایی، بنابراین کاهش قابل توجه ذخایر نقدی آنها می تواند به طور بالقوه فاجعه بار باشد. در عین حال، این مشاغل باید به اندازه دیگران از امنیت جسمی و سایبری خود محافظت کنند. در اینجا امنیت به عنوان سرویس های ماهانه و با مخارج اندک ظاهر می شود. بخش امنیتی برای ارائه خدمات خود به مشاغل کوچک و متوسط به همان روشی که می توانید تلفن همراه، خانه یا ماشین جدید را به شکل اقساط بخرید، با پخش هزینه در مدت زمان مشخص، کمک می کند که تعداد بیشتری از مشاغل کوچک از مزیت های فناوری های نوین صنعت امنیت بهره مند شوند.

روش دیگر برای کمک به این مشاغل انعقاد قرارداد با هزینه های افزایشی معقول است. به این ترتیب تأمین کننده بعد از نصب سیستم های امنیتی در محل کسب و کارهای کوچک، همچنان مالک سیستم های نصب شده  باقی می ماند اما با ارائه خدمات در طول زمان درآمد منظمی نیز بدست می آورد. این روش به کسب و کارهای کوچک کمک می کند تا بدون ترس از هزینه سرمایه غیرمنتظره از جدیدترین سیستم های امنیتی بهره مند شوند.

کاهش درآمد ها در نتیجه همه گیری کرونا

همه مشاغل بهترین راه حل ها و خدمات را برای محافظت از سرمایه گذاران و دارایی های خود می خواهند. اما به دلیل همه گیری، منابع به ویژه برای مشاغل کوچک و متوسط ​​در حال حاضر بسیار ناچیز است. در نتیجه، یافتن یک استراتژی امنیتی متناسب با بودجه ضمن تأمین نیازهای آنها قطعاً یک چالش بزرگ به حساب می آید. از آخرین نظارت تصویری با هوش مصنوعی گرفته تا کنترل دسترسی بدون لمس ، صاحبان مشاغل کوچک و متوسط و مدیران تاسیسات برای صرفه جویی در هزینه ها مجبور نیستند عملکرد و امنیت را فدا کنند.

با سرمایه گذاری در راه حل ها و خدمات یکپارچه که می تواند اهداف مختلفی را تأمین کند و متناسب با نیازهای منحصر به فرد آنها باشد، مشاغل کوچک نیز می توانند منابع مالی خود را برای رسیدن به اهداف امنیتی بهتر  استفاده کنند. با در نظر گرفتن استراتژی مناسب، سازمانها در هر اندازه می توانند رویکرد امنیتی مناسبی داشته باشند که با غولهای تجاری نیز در این حوزه برابری می کند.

استفاده از سیستم های یکپارچه امنیتی

بزرگترین چالش این است که صاحبان مشاغل کوچک و متوسط با انتخاب بستری برای محصولات امنیتی، سیستم هایی را که از تجارت آنها محافظت می کنند را  ساده سازی می کنند. سیستم های تجاری که از نظر طراحی متفاوت هستند در صورت استفاده نامناسب در مقیاس های کوچک نه تنها ممکن است امنیت مشاغل را بهبود ندهند بلکه می توانند مشکلات بیشتری در حوزه امنیت برای آنها ایجاد کنند.

بنابراین نظر کارشناسان ما این است که، کسب و کارهای کوچک و متوسط با استفاده از یک راه حل واحد که تمام نیازهای امنیت کسب و کارهای کوچک را پوشش می دهد، بیشترین سود را خواهند برد. برای مثال سیستم عامل های هوشمند تجاری که از بینش و هوشمندی نیز برخوردار هستند، به صاحبان مشاغل کوچک کمک می کند تا از دارایی خود بهتر محافظت کنند و تجارت و کارمندان خود را نیز با استفاده از علم روز مدیریت کنند. این سیستم ها امکانات بسیار سهل و آسانی در خدمت شما قرار می دهند که در صورت لغو کار، تجارت به طور خودکار تأمین می شود و از طریق تأیید ویدئو، تحویل کالا و خدمات با خیال راحت انجام می شود. این سیستم ها همچنین داده های تجربه مشتری را در مورد جزئیاتی مانند فعالیت مشتری، مناطق پر رفت و آمد و صف های فروش ارائه می دهند.

امنیت کسب و کارهای کوچک

بیشتر بخوانید:   هایک ویژن    نصب دوربین مداربسته     تی وی تی   قیمت دوربین مداربسته  

نکاتی برای خرید و نصب دوربین مدار بسته:

دوربین های مداربسته به عنوان مهمترین رکن تامین امنیت مکان های مختلف شناخته می شوند و در نتیجه برای خرید دوربین مدار بسته بهتر است که کالای اصل را از نمایندگی های معتبر خریداری کنید. در حال حاضر بهترین و با کیفیت ترین دوربین مدار بسته موجود در بازار ایران با نام تجاری هایک ویژن به مشتریان عرضه می شود و شما می توانید انواع دوربین هایک ویژن را از نمایندگی هایک ویژن در ایران یعنی شرکت مهر تجارت خریداری کنید. برای استعلام قیمت دوربین هایک ویژن نیز می توانید به صفحه لیست قیمت محصولات مراجعه کنید.

دسترسی از راه دور در شرایط حساس همه گیری

کسب و کارهای کوچک و متوسط در تأمین نیاز های امنیتی خود با چالش های منحصر به فردی روبرو هستند. اگر کرونا به ما چیزی یاد داده باشد اینست که هر لحظه ممکن است به برنامه های عادی کاری خود دسترسی نداشته باشید، بنابراین دسترسی از راه دور می تواند به سرعت به یک دارایی حیاتی برای هر کسب و کاری تبدیل شود. جاسازی تمام سیستم های امنیتی و داده های شما در یک کمد فناوری اطلاعات دیگر به نفع بسیاری از شرکت های کوچک نیست. اعلان های امنیتی، مشاهده از راه دور فیلم مکانهای مختلف کسب و کار شما، تأیید ویدئو و سرویس های ابری اکنون برای مشتریان کسب و کارهای کوچک قابل دسترس است.

مالکین کسب و کارهای کوچک باید بتوانند از هر کجا، در هر زمان و از هر دستگاهی به این سیستم ها و ویژگی های امنیتی دسترسی داشته باشند. توانایی انتقال راه حل های امنیتی به سیستم های ابری، روشی آسان و موثر برای تحقق این اهداف با یک بستر قابل اعتماد و مطمئن است که امنیت افراد ، دارایی ها و منابع مالی  را تضمین می کند.

تصمیمات اشتباه در انتخاب راهکارهای امنیتی

کسب و کارهای کوچک و متوسط معمولاً باید با منابع محدود به موفقیت های بزرگ دست یابند. وقتی صحبت از امنیت فیزیکی می شود ، اغلب انتخاب فناوری آنها مانند دوربین مدار بسته با توجه به منابع مالی محدود انجام می شود. در پایان بسیاری از آنها به جای تهیه یک برنامه استراتژیک برای به روزرسانی سیستم امنیتی مورد نیاز خود به عنوان یک راهکار منسجم، راه حلهای مختلفی را برای کنترل دسترسی و نظارت تصویری  انتخاب می کنند که در نهایت نیاز اصلی امنیتی آنها را ممکن است به دلیل صرفه جویی پوشش ندهد.  این موضوع می تواند کسب و کارهای کوچک را در معرض خطر بیشتری مانند حملات سایبری قرار دهد. زیرا تنها یک دستگاه محافظت نشده یا برای به خطر انداختن کل سیستم و کسب وکارها کافی است تا کل سیستم شما را با خطر مواجه کند.

موضوع مهم دیگر این است که صاحبان کسب و کارهای کوچک فکر می کنند که چون معامله میلیاردی ندارند، مجرمان اینترنتی زحمت حمله به شبکه های آنها را نخواهند کشید. با این حال آمارها نشان می دهند که صاحبان کسب و کارهای کوچک و متوسط در واقع بیشتر در معرض خطر حملات هکری، سایبری و حتی دزدی از ساختمان ها هستند.و این موضوع ممکن است تجارت این کسب و کارها را  با خطرات جدی مواجه کند.

نتیجه گیری

کسب و کارهای کوچک و متوسط تمایل دارند محصولات را به جای سیستم انتخاب کنند و در نتیجه اغلب با مشکلات ادغام سیستم های امنیتی روبرو می شوند. آنها به احتمال زیاد سیستم های امنیتی را به صورت تکه تکه، گاهی اوقات بدون نگاه به یک کل منسجم و با نگاه بسیار جز نگرانه خریداری می کنند. کسب و کارهای کوچک و متوسط همچنین با چالش هایی از جمله بودجه محدود، کمبود منابع انسانی داخلی و متخصص در زمینه IT و منابع اداری کمتر روبرو هستند. به همین دلیل است که این کسب و کارها در مورد امنیت سایبری در معرض خطر به مراتب بیشتری قرار دارند و کمتر محافظت می شوند. همچنین  ، بازار کسب و کارهای کوچک در زمان همه گیری کرونا با اختلال بی نظیری روبرو شده است و این موضوع چالش این حوزه برای بهره مندی از تکنولوژی های جدید صنعت امنیت را بیشتر کرده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

مقالات مرتبط