یکی از مشکلات عمده که در هنگام استفاده از دوربین مدار بسته زیاد دیده می شود، مشکل پخش نشدن تصاویر ضبط شده توسط دستگاه NVR و DVR دوربین های مداربسته است. موضوع مهم این است که فرمت ذخیره سازی تصاویر در این دستگاه ها برای پخش شدن نیاز به نرم افزارها و پلیرهای خاص خود دارد و در نتیجه قبل از هر چیز باید نرم افزار مربوطه را دانلود کنید.

دلیل بروز چنین مشکلی این است که دستگاه های ذخیره ساز در دوربین های مدار بسته برای کاهش حجم تصاویر ضبط شده عمل ذخیره سازی را با فرمت های خاصی انجام می دهند تا از این طریق بتوانند مدت زمان بیشتری به ذخیره تصاویر ادامه دهند. تکنیک های بسیار زیادی برای فشرده سازی تصاویر در این دستگاه ها استفاده می شود و در نتیجه برای اجرای این فرمت ها نیز باید نرم افزار مختص آن فرمت را اجرا کنید. برای مثال در این دستگاه ها از تکنیک های فشرده سازی تصاویر با فرمت های MJPEG4  ،H.264 ،H.265  و …. استفاده می شود و این فرمت ها با پلیرهای عمومی قابل خواندن نیستند.

عمل فشرده سازی در فرمت H.265 بدین صورت است که طی دستورات نرم افزاری خاص فایل های صوتی و تصویری کدگذاری شده و فشرده می شوند، بطوریکه نهایتا فایل های ذخیره شده فضای کمتری از هارد را اشغال می کنند. HEVC یا H.265 ورژن ارتقا یافته فرمت H.264 است. با این تفاوت که قابلیت فشرده سازی در آن تا ۲ برابر بیشتر ولی در همان سطح کیفیت می باشد.

در ادامه شما را با چند نمونه از این نرم افزار ها به همراه لینک دانلود آشنا می کنیم:

 نرم افزار AVC HD Player

نرم افزار Elecard AVC HD Player یکی از محصولات شرکت کامپیوتری Elecard است.  قابلیت های متنوع و متعدد در این نرم افزار بسیار کم حجم و کاربر پسند باعث شده است که برای اجرای این فرمت ویدئویی بیشتر افراد این نرم افزار را نصب کنند. این نرم افزار قادر به پخش فایل هایی با فرمت های مختلف از جمله MPEG2 MPEG4 SP/ASP، H.264/AVC, 3GP می باشد.

دانلود نرم افزار Elecard AVC HD Player

 نرم افزار VLC Player

نرم افزار VLC پلیر مخفف عبارت VideoLAN Client است و سازگار با سیستم عامل IOS بوده و شما به راحتی می توانید فایل ضبط شده در دستگاه NVR یا DVR خود را بر روی گوشی انتقال داده و توسط این نرم افزار مشاهده نمائید. با توجه به اینکه این پلیر یک نرم افزار پخش کننده قوی است، قابلیت پخش انواع فرمت های صوتی و تصویری را دارد. این نرم افزار بسیار کم حجم و کاربر پسند بوده و عملکرد سریعی نیز دارد.

  • دانلود نرم افزار VLC Player برای ویندوز:

 نسخه 32 بیتی

نسخه 64 بیتی

  دانلود نرم افزار VLC Player برای اندروید

نرم افزار POT Player

نرم افزار POT Player یک پلیر رایگان و در عین حال حرفه ای است که محبوبیت زیادی در میان کاربران دارد. این نرم افزار از جمله ی محصولات شرکت سازنده نرم افزار KMPLAYER است و حتی از آن نیز عملکرد بهتری دارد.

 دانلود نرم افزار Pot Player برای ویندوز:

 نسخه ی 32 بیتی

نسخه ی 64 بیتی

دانلود نرم افزار Pot Player برای اندروید