دوربین وارم لایت چیست ؟ / مقایسه دوربین مدار بسته وارم لایت و استار لایت / قیمت دوربین مداربسته وارم لایت

2,889 بازدید بدون دیدگاه
3.5
(27)
خواندن این مطلب

دوربین وارم لایت چیست؟

همانطور که می دانیم هدف اول‌ نصب دوربین وارم لایت افزایش امنیت محیط نصب شده در آن می باشد. از ابتدای اختراع دوربین های مداربسته یکی از مشغولیت های فکری طراحان دوربین مداربسته نحوه دید در شب دوربین مداربسته بود. به همین دلیل در نسل های دو و‌سه دوربین های مداربسته دید در شب به این دوربین ها اضافه شد تا افزایش امینت برای محیط نصب شده به ارمغان آورده شود. یکی‌از مشکلات دید در شبهای اولیه، تصویر سیاه و سفید دوربین بود که با کمک ‌از اشعه مادون قرمز ال ای دی‌های نصب شده دور لنز بدست می آمد. عدم‌نمایش‌رنگ در این تیپ ‌دوربین ها‌ ضعفی ‌به حساب می امد که طراحان را برآن داشت تا به فکر چاره ای برای دید در شب‌ رنگی باشند.

دوربین مدار بسته وارم لایت و استار لایت :  در چند سال گذشته تکنولوژی های مختلفی از سوی شرکت های تولید کننده دوربین مدار بسته در سرتاسر جهان برای بالا بردن کیفیت تصاویر دوربین مداربسته در شرایط تاریکی محیط ارائه شده است.

در این مقاله می خواهیم به دو تکنولوژی عمده استفاده شده در دوربین مداربسته یعنی دوربین مداربسته وارم لایت و دوربین های استارلایت اشاره هایی داشته باشیم.

دوربین وارم لایت چیست ؟ / مقایسه دوربین مدار بسته وارم لایت و استار لایت / قیمت دوربین مداربسته وارم لایت

دوربین مدار بسته warm light

یکی از مشکلات عمده دوربین های مداربسته کاهش کیفیت تصاویر دوربین در تاریکی محیط است. این موضوع به حدی برای نصب سیستم های نظارت تصویری مهم است که می تواند منجر به هزینه های گزاف امنیتی و عدم اعتماد به سیستم دوربین مداربسته بشود.واژه warm light در ترجمه به معنای نور گرم استفاده می شود. در واقع این عبارت به طیف هایی از نور مرئی اشاره دارد که چشم انسان قادر به دیدن آنها است و با این نور انسان می تواند اشیا اطراف خود را مشاهده کند.دوربین های مداربسته وارم لایت از تکنولوژی استفاده می کنند که همزمان با کاهش نور محیط با پرژکتورهای نور مرئی محیط را روشن کرده و کیفیت تصاویر ضبط شده را از این طریق افزایش می دهند.

تصاویر رنگی در شب با دوربین های وارم لایت

تا قبل از تکنولوژی وارم لایت دوربین های مداربسته دید در شب جهت استفاده در مکان های تاریک با استفاده از LED هایی که در اطراف دوربین مداربسته  تعبیه شده بود تصاویری سیاه و سفید از محیط ثبت می کردند. دوربین های مداربسته دید در شب اعم از دام و بولت البته همین امروز هم در بازار موجود است و مورد استفاده گسترده قرار می گیرد.

دوربین وارم لایت چیست ؟ / مقایسه دوربین مدار بسته وارم لایت و استار لایت / قیمت دوربین مداربسته وارم لایتخرید و نصب دوربین مدار بسته

قاعدتا یکی از مهم ترین ابزاری که برای بالا بردن امنیت مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، نصب دوربین های مدار بسته است، در حال حاضر انواع مختلفی از دوربین های مدار بسته با قابلیت های متفاوتی مانند دید در شب، دوربین های شمارشگر، دوربین های ترمال و حرارتی و … در بازار وجود دارد اما شاید مهم ترین نکته در هنگام خرید دوربین های مدار بسته توجه به اصل بودن دوربین ها و معتبر بودن شرکت سازنده باشد. در حال حاضر معتبر ترین برند تولید کننده دوربین مدار بسته و تجهیزات نظارتی در دنیا شرکت هایک ویژن چین است و شما می توانید محصولات این شرکت را از نمایندگی هایک ویژن در ایران یعنی شرکت مهر تجارت خریداری کنید.

با توجه به نیاز روز افزون بازار داخلی و همچنین توسعه بازارهای منطقه ای، شرکت شبکه گستر مهر تجارت با توجه به رسالت و حوزه فعالیت خود خود در اراده راهکارهای حفاظتی و سیستم های امنیتی بر آن شده است نمایندگی گلد برند ایرانی دوربین مداربسته حارس را برعهده بگیرد بطوریکه در حال حاضر بزرگترین فروشنده محصولات حارس در ایران است و در حال حاضر محصولات این شرکت با فناوری استارلایت در بازار ایران موجود است.

 

 

با ورود تکنولوژی جدید وارم لایت، این امکان بوجود آمده است که حتی در شب نیز تصاویر رنگی و با کیفیت از محیط داشته باشید. این موضوع در نگاه بسیاری از مشتریان و در بسیاری از شرکت ها قابل قبول تر است و با استقبال زیادی روبرو می شود.

همچنین از نور وارم لایت میتوان برای سنسورهای ضعیف تر برد های دوربین مداربسته ، جهت ایجاد تصاویر رنگی در شب استفاده نمود . این موضوع باعث می شود که تصاویر روشن تری در هنگام شب ایجاد شود و از سوی دیگر هزینه های خرید دوربین نیز کاهش پیدا می کند.

مشکل اصلی دوربین وارم لایت

در اصل همان فاکتوری که باعث بهبود قابلیت دوربین مدار بسته وارم لایت می شود می تواند به عنوان مشکل اصلی این دوربین ها نیز به حساب آید. به عبارتی دقیق تر دوربین مداربسته وارم لایت از نور مرئی در اطراف خود برای روشن شدن محیط استفاده می کند و در نتیجه ممکن است برخی از مشتریان از وجود یک شیئ نورانی بر روی دیوار یا محیطی که دوربین نصب شده است ناراضی شوند. به هر حال وجود یک شیئ نورانی می تواند جلب توجه کند و احتمال تخریب و شکستن دوربین نیز افزایش پیدا می کند.

بنابراین در مقایسه دوربین مدار بسته وارم لایت و استار لایت می توان گفت که دوربین وارم لایت مورد استقبال بسیاری از مردم قرار نمی گیرید چرا که این دوربین ها بیش از دوربین های استار لایت جلب توجه می کنند.

دوربین مدار بسته Star light

دوربین های استار لایت دوربین هایی هستند که باعث بهبود دید در شب در شرایط کم نور میشوند. این بدان معنی است چیزهایی را به وضوح میتوانید مشاهده کنید که چشمان شما نمی توانند آن را مشاهده کند. روشنایی محیط اگر زیر 20 LUX یا در حد تاریکی که در خیابان های تاریک می بینید باشد در آن زمان چشمان انسان به سختی میتواند چیزی را تشخیص دهد. دوربین های star light با حساسیت فوق العاده سنسور تصویر خود تصاویری را در سطح نوری بسیار کم را به شما نمایش میدهد.

در واقع این آخرین فناوری برای بهبود دید روشن تر در شب در دوربین های مدار بسته میباشد. دوربین استار لایت از سنسورهای با اندازه بزرگتر، دیافراگم گسترده تر استفاده میکند و باعث میشود تا نور کافی برای شناسایی چهره انسان و شماره پلاک ماشین جمع شود حتی در سطح نوری که چشمان انسان قادر به دید آن  نیست.

دوربین وارم لایت چیست ؟ / مقایسه دوربین مدار بسته وارم لایت و استار لایت / قیمت دوربین مداربسته وارم لایتتفاوت دوربین استار لایت با دوربین های معمولی

از نظر عملکرد دوربین های استارلایت می تواند در برخی مناطق بهتر از دوربین های با پروژکتور IR عمل کنند با این حال این دوربین مداربسته توانایی ایجاد تصاویر با کیفیت در هر وضعیت نوری را ندارند و به همین دلیل باید در هنگام نصب دوربین مدار بسته میزان نور محیط به درستی سنجیده شود.

جهت اندازه گیری نور محیط از کمیتی به نام لوکس نوری استفاده میشودو هر چقدر محیط تاریکتر باشد لوکس نوری پایین تر است، دوربین های استارلایت به دلیل ساختار خاص قطعات داخلی خود که نور بیشتری را در صفحه تصویر خود جمع میکند میتواند در اماکن بسیار تاریک که فقط نور ماه و ستاره ها و یا چراغی در دور دست روشن باشد تصاویر قابل قبولی را به شما ارائه دهد.

 

 

 

تعریف و تمایز دارک فایتر با وارم لایت warm light

 دارک فایتر: در سیستم های نظارت تصویری یا دوربین مداربسته دریافت تصاویر با کیفیت از دوربین ها در هنگام تاریکی شب بسیار چالش برانگیز بوده و هست. این الزام در سیستم ها تکنولوژی رو به عرصه دوربین مداربسته ارائه کرد که به موجب آن در تاریکی شب با وجود کمترین میزان نور در محیط، سنسور تصویر دوربین با استفاده از قابلیت های این تکنولوژی تصویر رنگی در شب ارائه می دهد که به این قابلیت دارک فایتر گفته می شود که در برند هایک ویژن اینگونه نامیده می شود و برند حارس لایت هانتر و برند داهوا استارلایت نامیده اند.

وارم لایت: در محیط های تاریک که منبع نوری وجود ندارد الزام به روشنایی برای دریافت تصویر مناسب اجتناب ناپذیر است با توجه به این موضوع دوربین هایی که چراغ هایی در داخل آن ها تعبیه شده برای روشن کردن محیط پیرامونی خود ارائه شد، این دوربین ها با توجه به میزان نور محیط چراغ های LED را شون کرده و تصویر رنگی را به نمایش در آورد .

تشابه این دو سیستم فقط در قسمت حساسیت به میزان نور موجود در محیط می باشد که با واحد Lux در دوربین مداربسته اندازه گیری میشود. رقم این میزان از شدت نور در محصولات حداکثر باید 0.002Lux باشد و هرچه به رقم صفر نزدیک تر شود قدرت دارک فایتری بیشتر می شود به معنی در شرایط تاریک تر نیز قابلیت ارائه تصویر رنگی را دارد.

بهترین دوربین های وارم لایت هایک ویژن

دوربین وارم لایت چیست ؟ / مقایسه دوربین مدار بسته وارم لایت و استار لایت / قیمت دوربین مداربسته وارم لایتدوربین های زیر، چند مدل پرفروش از دوربین های فناوری وارم لایت  با فرم ضبط آنالوگ و نیز تحت شبکه برند هایک ویژن هستند که از سمت کاربران بازخوردهای مثبتی داشته اند. برای ثبت سفارش خرید این دوربین های جذاب با قابلیت دید در شب رنگی بر روی این دوربین ها کلیک کرده و ثبت سفارش خود را تکمیل کنید.

 

بهترین دوربین های وارم لایت حارس

این دوربین های معرفی شده در زیر هم پرفروش ترین دوربین های فناوری وارم لایت برند ایرانی حارس هستند که قابلیت دید در شب رنگی و نیز قیمت های بسیار مناسبی دارند.شرکت مهرتجارت به عنوان نمایندگی گلد محصولات حارس با گارانتی 36 ماهه پارس ارتباط انواع دوربین های مداربسته حارس را ارائه میکند.

دوربین وارم لایت چیست ؟ / مقایسه دوربین مدار بسته وارم لایت و استار لایت / قیمت دوربین مداربسته وارم لایتبرای خرید این دوربین ها می توانید بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

 

شرکت شبکه گستر مهرتجارت با بیش از یک دهه تجربه در زمینه طراحی و پیاده سازی سیستم های نظارت تصویری و اجرای پروژه های موفق سیستم های دوربین مداربسته هم اکنون به عنوان نماینده گلد محصولات حارس و هایک ویژن از شرکت پارس ارتباط در تهران فعالیت کرده بطوریکه آماده فروش ، مشاوره و ارائه راهکارهای دوربین مداربسته و سیستم های امنیتی و حفاظتی به همکاران ، فروشندگان و کارفرماهای محترم میباشد.

بیشتر بخوانید: 

هایک ویژن

علت بوق زدن دستگاه DVR هایک ویژن

نظارت تصویری بیمارستان ها – راهنمای جامع طراحی

تاثیر طول کابل کشی بر کیفیت تصویر دوربین مدار بسته

دوربین وارم لایت چیست ؟ / مقایسه دوربین مدار بسته وارم لایت و استار لایت / قیمت دوربین مداربسته وارم لایت

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.5 / 5. تعداد آرا: 27

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید