مزایای سیستم امنیتی یکپارچه

789 بازدید بدون دیدگاه
0
(0)
خواندن این مطلب

سیستم امنیتی یکپارچه به معنای استفاده از تکنولوژی های جدید برای هماهنگ سازی ابزارهای امنیتی مورد استفاده شما است. امروزه عناصر دنیا بیش از هر زمان دیگری به هم متصل گشته‌اند. ساعت مچی شما به موبایل شما وصل شده که خود آن به تبلت شما و الی آخر متصل است. ما در حالی این سبک از زندگی هوشمند را پذیرفته‌ایم که در واقع یکپارچه شدن سیستم‌ها را می‌پذیریم.

چرا لوازم خود را به هم متصل می‌کنیم؟ ساده‌ترین جواب ساده کردن زندگیست. اگر این طور است پس شاید بهتر است این یکپارچگی را به لوازم شخصی خود محدود نکرده و آن را به کسب و کار خود نیز گسترش دهیم. زیرا عملا تفاوتی نداشته و باعث صرفه‌جویی در مخارج و راحتی در تصمیم‌گیری خواهد شد.

یکپارچه‌سازی سیستم‌های امنیتی

یکپارچه‌سازی سیستم‌ها ایده‌ی وصل کردن دستگاه‌ها را به یک شرکت تعمیم می‌دهد. در نتیجه زیرشاخه‌های مختلف از آن به یک اکوسیستم تبدیل خواهند شد. این به معنی جمع‌آوری داده از زیرسیستم‌های موجود یا استفاده از یک سیستم موجود به عنوان یک مرکز جمع‌آوری داده است. بدون در نظر گرفتن روش، هدف از این کار ایجاد یک چشم‌انداز واجد و متحد است.

در نهایت این به معنی ساده کردن پروسه‌ها و به دست آوردن بینشی عملی در تصمیم‌گیری و کار است. اگرچه یکپارچه‌سازی تبدیل به یک قاعده در ابعاد دیگر زندگی شده است، اما کسب و کارها اغلب به یکپارچه‌سازی سیستم‌های امنیتی به دلیل باورهای غلط در مورد مخارج بالای آن نمی‌پردازند. در نتیجه سیستم‌های امنیتی مختلف بدون ارتباط با یکدیگر و توسط افراد متفاوت درون یک سازمان به کار گرفته می‌شوند.

سیستم امنیتی یکپارچه به شما کمک می کند که در هزینه های سازمان و شرکت خود صرفه جویی داشته باشید. چنانچه سیستم‌ها یکپارچه نشده باشند، شرکت‌ها با مخاطراتی مانند عدم شفافیت و در نتیجه ضرر مالی مواجه خواهند شد. به طور مثال تیم مسئول کنترل تردد در نیمه‌شب از باز شدن در ورودی آگاه می‌شود اما قادر به دیدن تصاویر دوربین مدار بسته نیست. بدون سیستمی یکپارچه هیچ راهی برای آن‌ها وجود ندارد که پی ببرند که آیا هشدار ورود توسط یک سارق، عامل طبیعی یا اشتباه در تجهیزات رخ داده است. این تیم مجبور خواهد شد که به صورت دستی به دنبال تصاویر گشته تا مشخص شود که کدام در بوده و به چه دلیل باز شده است.

یکپارچه‌سازی کنترل تردد و نظارت ویدئویی

پاسخگویی کُند باعث افزایش خطر برای سیستم خواهد شد. دزدی و خرابکاری به صورت سریع اتفاق می‌افتد، در نتیجه سیستم‌ها و کاربران مجبورند برای پیشگیری از آن سریع باشند. این سیستم‌های امنیتی می‌توانند مفیدتر از صرفا اطلاع رسانی در مورد یک دزدی عملی کنند و حتی پیش از وقوع جرم، از وقوع آن هشدار دهند.

به این ترتیب است که تیم‌های امنیتی و تصمیم‌گیران برای انتخاب تصمیم‌های موثر وقت بیشتری خواهند داشت. اگر دری بی‌موقع باز شود، یک سیستم یکپارچه سریعا کاربران را از این که چه دری توسط چه شخصی باز شده است با خبر خواهد ساخت. راهکارهای یکپارچه موثرتر، پربازده‌تر و کم‌خرج‌تر هستند. به طور ایده‌آل شرکت‌ها باید از ابتدا از این گونه راهکارها استقبال کنند تا بتوانند مشکلات را زوتر پیش‌بینی کرده و تصمیم مناسب را بگیرند.

نکاتی برای خرید و نصب دوربین مدار بسته:

خرید و نصب دوربین های مدار بسته نیاز به مشاوره و تخصص بالایی دارد و در نتیجه برای خریدی مناسب و امن پیشنهاد می کنیم قبل از هر چیز با اشخاص صاحب صلاحیت و معتمد صنعت امنیت صحبت کنید تا شما را برای خرید بهترین و مناسب ترین دوربین مدار بسته راهنمایی کنند. در حال حاضر شما می توانید دوربین های مدار بسته برند هایک ویژن ، تی وی تی ، تیاندی ، حارس و … را از شرکت مهر تجارت خریداری کنید و از خدمات پس از فروش شرکت مهر تجارت نیز بهره مند شوید. این خدمات شامل راهنمایی پیش از خرید، خرید مناسب و مقرون به صرفه ، ارائه خدمات نصب و پشتیبانی دوربین ها به صورت دائم و شبانه روزی می شود. لازم به ذکر است که شرکت مهر تجارت نمایندگی هایک ویژن در ایران را دارد و در نتیجه ضمانت اصالت دوربین هایک ویژن را نیز به شما ارائه می کند.

سیستم دوربین های امنیتی

اگرچه یکپارچه‌سازی از ابتدا بهترین روش است، اما بسیاری از شرکت‌ها از قبل سیستم‌های امنیتی خود را دارند و برای تغییر آن نگران زیرساخت‌های خود هستند. این نگرانی‌ها باعث می‌شود که عده‌ای تصور کنند این یکپارچه‌سازی به سود شرکت نخواهد بود. خوشبختانه به تازگی و با تلاش شرکت‌های تامین کننده‌ی راهکارهای یکپارچه‌ی امنیتی، این تفکرات با استقبال کمتری مواجه شده است.

سیستم امنیتی یکپارچه

بیشتر بخوانید:   هایک ویژن    نصب دوربین مدار بسته     تی وی تی   قیمت دوربین مداربسته 

اگر شرکتی از قبل سیستم دوربین امنیتی خود را داشته باشد و بخواهد سیستم کنترل تردد را به آن اضافه کند، یک تامین‌کننده‌ی حرفه‌ای قادر است که ورودی‌های کنترل تردد را به همراه تکنولوژی مورد نیاز برای متصل شدن دوربین مداربسته فراهم کند. این راهکار به کاربران امکان نظارت بر تصاویر ضبط شده و ترددها را به طور همزمان و بر روی یک سیستم خواهد داد.

در حالی که یک سیستم واحد و متحد باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود، می‌تواند به مدیریت امنیت نیز به طور کلی کمک کند. قابلیت دیدن همزمان تمامی سیستم‌های امنیتی به کادر امنیت این امکان را می‌دهد که از هرجایی بتوانند موقعیت مورد نظر را مدیریت کرده و از خرج و مخارج بالای لازم برای مدیریت یک سیستم پرهیز کنند. دنیای پرتحرک امروز باعث شده است که دیگر مدیران امنیتی برای دیدن هشدارها و تصمیم‌گیری نیازی به حضور در مراکز عملیاتی نداشته باشند. بنابراین سیستم امنیتی یکپارچه باعث می شود که مدیران میانی و رده بالای یک سازمان بتوانند با تمرکز بیشتری و با سرعت و دقت بالا تصمیم گیری کنند.

به این صورت پروسه‌ها راحت‌تر شده و کاربران می‌توانند هشدار را سریعا ببینند، تصویر دوربین‌ها را چک کنند، یا اجازه‌ی ترددی را با موبایل خود کنترل کنند. شبکه‌های مدرن امن بوده و به کسانی که دسترسی داشته باشند اجازه‌ی استفاده می‌دهند و نیازی به حضور فیزیکی آن‌ها نیست. یکپارچه ساختن سیستم‌های امنیتی اولین قدمی است که شرکت‌های امنیتی قادرند جهت ساده‌سازی کارها، داده‌ها و هزینه‌ها انجام دهند.

تکنولوژی انرژی و ارتباطات

روش‌های سنتی نیاز به دو سیستم داشتند؛ یکی جهت تجهیزات درون شبکه‌ای و دیگری برای موقعیت‌های خارج از شبکه. با پیشرفت فناوری در انرژی و ارتباطات، نیاز به چندین سیستم از بین رفت. داده‌ها می‌توانند به صورت امن از یک لوکیشن دورتر به یک سیستم موجود تغذیه شوند. این موقعیت‌های دور امکان دارد داده‌ها را به دلیل مخارج انتقال و اتصال از راه دور به صورت متفاوتی نسبت به یک سیستم متصل انتقال دهند. نتیجه نهایی اما به هر حال ثابت است، سیستم امنیتی یکپارچه حجم عظیمی از داده را به یک هوشمندی قابل استفاده می‌سپارد و کار را برای تصمیم‌گیرنده آسان می‌سازد.

تشخیص الگوها

به جای فراهم کردن ده‌ها ساعت فیلم که شاید مرتبط هم نباشند، آنالیز سیستم قادر است دقیقا اطلاعاتی را که کاربر به آن نیاز دارد در اختیار او قرار دهد. حوادثی را که قبلا یک بار مصرف تلقی می‌شدند، حالا می‌توان تحلیل کرد تا روندها و الگوهایی از مناطق حیاتی را به دست آورد و به این سرمایه‌گذاری را به صورت هدفمند انجام داد. مشتریان امروزه انتظار دارند که هر چیزی که نیاز دارند را دقیقا به همان شکل دریافت کنند، کسب و کارها نیز به حمایت از آن‌ها می‌پردازند. تامین‌کنندگان امنیت نیز امروزه انتظار دارند که سادگی در کارهای روزمره‌ی خود را درون این سیستم‌ها جای دهند. یک سیستم متحد قادر است نمایی یکتا را به منظور ساده‌سازی رویه‌ها، شتاب‌دهی به روند تصمیم‌گیری و صرفه‌جویی در مخارج تامین کند.

مقالات مرتبط:

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

مقالات مرتبط