امنیت فروشگاه‌ها در سال 2021 و پس از کرونا

727 بازدید بدون دیدگاه
0
(0)
خواندن این مطلب

امنیت فروشگاه‌ ها موضوعی مهم و دغدغه اصلی صاحبان کسب و کار به شکل سنتی است. در سال گذشته –به دلیل پاندمی کرونا ویروس- در اکثر بخش‌ها شامل تغییراتی بودیم. مثل سایر صنایعی که در خط مقدم دست و پنجه نرم می‌کردند، صنعت امنیت نیز نسبت به مشاغلی دیگر که قابلیت دورکاری داشتند بیشتر مورد محک قرار گرفت. در حالی که ساخت واکسن به تازگی وعده‌ی پایان این شرایط را در آینده‌ای نزدیک می‌دهد، دوران بعد از کرونا وضعیتی عادی که قبل از شیوع ویروس شاهدش بودیم را به همراه نخواهد آورد. ارگان‌ها خود را با شرایط وفق داده‌اند و در نتیجه مقاوم‌تر و سریع‌تر شده‌اند. در ماه‌های آینده شاهد نتیجه‌ی این اتفاقات و تغییرات سیستم در پاسخ به این شرایط خواهیم بود.

ابتدای دوران قرنطینه

همزمان با توزیع واکسن، برگشتی تدریجی به حالت عادی نیازمند اقداماتی وفق‌دهنده خواهد بود. بخش تامین امنیت نیز در این پروسه نقشی کلیدی در محافظت از امنیت افراد را بر عهده خواهد داشت. از ابتدای دوران قرنطینه و موج اول کرونا به نظر یک عمر گذشته است،. با این وجود، موج دوم کرونا در تابستان همراه با موجی دیگر پس از آن به وجود آمد، در حالی که ارگان‌های مختلف در تلاش برای نگاه داشتن مشتری‌های خود بودند.

این بلاتکلیفی است که باعث تشویش مردم خوهد شد، و این اتفاق را با هر بار نوسان محدودیت‌ها در کشور شاهد هستیم. این سیستم به چند فاکتور بستگی دارد: سرعت تشخیص افراد مبتلا، سرعت افزایش یا کاهش افراد مبتلا، تعداد تست های COVID-19 در جامعه و شرایط استثنایی و محلی.

معیارهای فاصله‌گذاری اجتماعی

در حالی که در اکثر مناطق مسافرت و جابجایی در صورت لزوم قانونی بوده، توصیه‌ی دولت بر انجام کارها از خانه در صورت امکان است. این به این معنیست که در سراسر کشور ساختمان‌های بسیاری به صورت خالی یا با ظرفیت حداقلی برای مدتی ادامه خواهند داد. مخاطرات امنیتی در مناطق مختلف متفاوت خواهد بود. در بعضی مناطق پرخطر محدودیت‌های بیشتری بر مغازه‌ها نیز وضع می‌شود.

اماکن خالی آسیب‌پذیری بیشتری در مقابل دزدی یا خسارت خواهند داشت، در نتیجه احتیاج به ماموران و فناوری امنیتی از هر زمان دیگری بیشتر است. همچنین با باز شدن هرچه بیشتر اماکن، نیاز به مامورانی جهت نظارت بر فاصله‌گذاری اجتماعی نیز به وجود خواهد آمد. این نیازها فشاری بیش از پیش بر بخش‌های مختلف خواهد آورد و در نتیجه کمک گرفتن از تکنولوژی در کنار نیروی انسانی ضروری خواهد بود. در بحث امنیت فروشگاه‌ این موضوع کاملا پذیرفته شده است که شما باید همراه با تکنولوژی های روز دنیا حرکت کنید در غیر این صورت در میان مدت متحمل هزینه های گزافی خواهید شد.

وسایل بررسی دما

این وسایل به صورت سنسورها و دوربین های مدار بسته  و در غیاب ماموران، نقش مهمی ایفا خواهند کرد. در حال حاضر در بسیاری از نقاط مامورانی را می‌بینیم که با ابزارهای دستی و به منظور پیش‌گیری از پخش هرچه بیشتر ویروس کرونا، اقدام به اندازه‌گیری دمای بدن مراجعین می‌کنند.

کسب و کارهایی که در این شرایط باز بوده و به فعالیت خود ادامه می‌دهند مجبور خواهند شد با مقررات در جال تغییر وفق پیدا کنند. در دوران تعطیلات سال نو، خرده‌فروشی‌ها با اقبال گشترده‌ای رو به رو خواهند شد. در این دوران شرایطی غیر قابل پیش‌بینی باعث افزایش استرس برای مردم و سخت‌تر شدن جمع‌آوری اطلاعات می‌شود. ماموران امنیتی در این حالت نقشی کلیدی هم در اجرا کردن مقررات و هم در اطمینان بخشیدن به افراد جامعه خواهند داشت.

اجرا کردن سیستم یک‌طرفه

در بعضی از مغازه‌ها سیستمی یک‌طرفه به وجود آمده و تعداد مشتریان حاضر در آن‌ها محدود شده است. در تعطیلات سال نو نیز احتمالا بسیاری از مغازه‌های دیگر اقدام به این کار کنند. ماموران امنیتی مسئول اجرای این مقررات خواهند بود، به خصوص که در این دوران پیش‌بینی رفتار مردم در برابر پروتکل‌های بهداشتی سخت‌تر می‌شود. کادر امنیت باید از افراد جامعه محافظت کرده و از اختلال جلوگیری کنند. درون فروشگاه‌ها نیز ماموران باید از اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی و سایر پروتکل‌های بهداشتی مطمئن شوند. برای انجام این کار نیز باید از نزدیک به موکلان در تماس بوده تا این پروتکل‌ها و نحوه‌ی انجام آن‌ها را به دقت دریافت کنند. به هر حال در شرایط کرونا زده امروز کل دنیا امنیت فروشگاه‌ ها به مانند تمام اماکن دیگر شهری با مشکلات و مخاطرات زیادی روبرو هست.

نکاتی برای خرید و نصب دوربین مدار بسته:

خرید و نصب دوربین های مدار بسته نیاز به مشاوره و تخصص بالایی دارد و در نتیجه برای خریدی مناسب و امن پیشنهاد می کنیم قبل از هر چیز با اشخاص صاحب صلاحیت و معتمد صنعت امنیت صحبت کنید تا شما را برای خرید بهترین و مناسب ترین دوربین مدار بسته راهنمایی کنند. در حال حاضر شما می توانید دوربین های مدار بسته برند هایک ویژن ، تی وی تی ، تیاندی ، حارس و … را از شرکت مهر تجارت خریداری کنید و از خدمات پس از فروش شرکت مهر تجارت نیز بهره مند شوید. این خدمات شامل راهنمایی پیش از خرید، خرید مناسب و مقرون به صرفه ، ارائه خدمات نصب و پشتیبانی دوربین ها به صورت دائم و شبانه روزی می شود. لازم به ذکر است که شرکت مهر تجارت نمایندگی هایک ویژن در ایران را دارد و در نتیجه ضمانت اصالت دوربین هایک ویژن را نیز به شما ارائه می کند.

امنیت فروشگاه‌هابیشتر بخوانید:   هایک ویژن    نصب دوربین مدار بسته     تی وی تی 

راهنمایی گسترده‌ی دولتی

راهنمایی‌های گسترده‌ای از طرف دولت بسته به اماکن ختلف در مورد احتیاط و مقررات وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. آن‌ها شامل سیستم‌های یک‌طرفه و محدود کردن ظرفیت ساختمان نیز می‌شوند. سنجش این سیستم توسط افرادی که آن را درک نمی‌کنند و یا به آن اهمیت نمی‌دهند به خوبی صورت نخواهد گرفت. ماموران باید در عین حفظ آرامش خود، بدانند که واکنش درست در اینگونه موقعیت‌ها کدام است.

وظیفه‌ی ماموران امنیتی همیشه در حال تغییر بیشتر به یک جایگاه در خط اول بوده است، به این معنی که برای بسیاری از مراجعین، آن‌ها اولین برخورد مراجع با ساختمان جدید هستند. در دوران شیوع کرونا این تغییرات سرعت بیشتری گرفته است. برای مبارزه در خط مقدم کرونا این ماموران باید نقشی چندوجهی ایفا کنند. آن‌ها باید علاوه بر بر حذر داشتن مخاطرات امنیتی، بتوانند با افراد حاظر در محل و مراجعین ابراز همدردی کنند. گفتن این نکته نیز خالی از لطف نیست که دولت ها در آگاهی رساندن به مردم در خصوص مسائل مربوط به افزایش امنیت محیطی نقش بسیار مهمی داشته و دارند. در خصوص امنیت فروشگاه‌ ها نیز این موضوع صادق است و راهنمایی های دولتی در این مورد مهم جلوه می کند.

وفق پیدا کردن با تکنولوژی جدید

نشان دادن سازگاری و درک درست یک موقعیت به منظور واکنش درست در برابر آن، از مهم‌ترین مهارت‌های مورد نیاز در این صنعت خواهند بود. ماموران مجبور خواهند بود که روابط کاری نزدیکی با موکلان خود برقرار کنند. علاوه بر این، بسیاری از افراد نقش‌های جدیدی را بر عهده خواهند گرفت. به طور مثال سنجش دمای بدن افراد مراجع یک مسئولیت جدید است. این افراد باید قادر باشند که شغل جدید خود و کار کردن با تکنولوژی و روش‌های جدید را به سرعت یاد بگیرند. خود تکنولوژی نیز مهم است. شاید مهم‌ترین درسی که بشر از پاندمی کرونا گرفته این باشد که ما همیشه قادر به دیدن یا لمس خطر نیستیم.

علم بر اساس داده

سنسور‌های سنجش دما و حضور افراد در ساختمان در محافظت از کرونا به یک رویه تبدیل شده‌اند، در حالی که استفاده از علم و تکنولوژی بر اساس داده‌ها در حال رشد است. بخش امنیت برای وفق پیدا کردن با شرایط غیر قابل پیش‌بینی باید تخصص داشته باشد. اگرچه ماه‌های آتی چالش برانگیز خواهند بود، اما این بخش در حال وفق پیدا کردن است. درس‌هایی از این پاندمی به بشر داده شده است که کسب و کار در تمامی دنیا را تغییر خواهد داد، متخصصان امنیت نیز با استفاده از این اطلاعات در حال ساخت صنعتی مستحکم‌تر و موثرتر هستند. امیدواریم نکات گفته شده به بهبود امنیت فروشگاه‌ شما در سال میلادی 2021 و در دوران پسا کرونا کمک کرده باشد.

بیشتر بخوانید:   دوربین‌ مداربسته تحت شبکه     بهترین دوربین‌ مدار بسته      دوربین حرارتی        دوربین اچ دی

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

مقالات مرتبط