برای نصب دوربین مدار بسته در یک مکان احتیاج به وسیله ای جهت ذخیره سازی تصاویر خواهید داشت. این کار در سیستم های مدار بسته توسط دستگاهی به نام دستگاه DVR یا دستگاه NVR انجام می شود. در این مطلب ابتدا به تفاوت های این دو دستگاه می پردازیم و در ادامه  دونوع کاربردی از دستگاه DVR موجود در بازار را به شما معرفی می کنیم.

 

 

 

 

دستگاه DVR چیست؟

 

 

DVR مخفف عبارت Digital Video Recorder است که به معنای دستگاه ضبط دیجیتال ترجمه می شود. وظیفه این دستگاه تبدیل تصاویر آنالوگ دوربین های مدار بسته به تصاویر دیجیتالی و ذخیره این تصاویر در هارد دیسک دستگاه است. دستگاه دی وی ار به وسیله کابل های کواکسیال به دوربین مدار بسته آنالوگ متصل می شوند و امکان جست و جوی ضبط رویداد ها و مرتب سازی تصاویر بر اساس زمان و تاریخ قابلیت هایی است که با دستگاه دی وی ار امکان پذیر می شود.

 

 

تفاوت DVR و NVR

 

 

دستگاه NVR در واقع نوع پیشرفته و توسعه یافته دستگاه های DVR است. کیفیت ضبط تصاویر در دستگاه های ان وی ار بهتر است و از این دستگاه ها برای ضبط تصاویر دوربین های IP استفاده می شود. دوربین های مدار بسته IP در سیستم های تحت شبکه توسط کابل به دستگاه NVR وصل می شود. همچنین دستگاه های ان وی ار نصب آسان تر و انعطاف پذیری بیشتری دارند و در نتیجه کاملا واضح است که قیمت این دستگاه نسبت به دستگاه های دی وی ار بیشتر است.