حفاظت پیرامونی در مقابل حملات تروریستی

702 بازدید بدون دیدگاه
0
(0)
خواندن این مطلب

در نتیجه همه گیری COVID-19 ، جمعیت کمتری برای رویدادهای اجتماعی در خارج از منزل دور هم جمع می شوند. با این وجود ، دیر یا زود ، حوادث شلوغ و خطر آسیب یا مرگ در اثر حملات وسایل نقلیه ، دوباره افزایش خواهد یافت و در نتیجه در مدیریت شهرها باید آمادگی لازم در جهت شرایط ازدحام جمعیت در دوران بعد از ریشه کن شدن کرونا ایجاد شود.

برای مثال تهدیدات ناشی از تصادفات وسایل نقلیه هنوز هم وجود دارد اگرچه  برخوردهای وسایل نقلیه در جاده ها کمتر شده و به طور کلی ترافیک در سطح پایینی قرار گرفته است. آماده سازی برای چنین مواردی همچنان در اولویت بالایی قرار دارد و نهادها به دنبال اتخاذ موضع پیشگیرانه برای جلوگیری از وقایع مهم قبل از وقوع هستند.

موانع امنیتی خودرو

حتی در میان بیماری همه گیر ، تولیدکنندگان موانع وسیله نقلیه تأثیر عمده ای بر فروش آنها ندیده اند. نیمی از نبرد با متجاوزانی که مرتکب حمله خودرو شده اند، از قبل برنامه ریزی شده است.

بر اساس آمارهای فروش تقاضا برای موانع امنیتی خودرو خیلی تغییر نکرده است – مشتریان در حال آماده شدن برای آینده هستند که جمعیت دوباره حضور خواهند داشت و احتمالاً بیشتر از هر زمان دیگری است. بسیاری از شوراها از زمان خرابی برای نصب یا ارتقا  امنیت در اطراف شهرها و مراکز شهر استفاده می کنند که امیدوار کننده است. ساختارهای فیزیکی مانند تیرهای بولارد و موانع می توانند مانع ورود وسیله نقلیه به یک منطقه پرتردد شوند. مکانهای موقت می توانند موانع قابل حمل را به کار گیرند.

سیستم های کاملاً خودکار

سیستم های خودکار اولین اقدام هوشمندانه سطح امنیتی مورد نیاز برای یک مکان خاص است. گاراژ پارکینگ برای سفارت خارجی یا دادگستری ها و دیگر اماکن حساس حکومتی به اقدامات امنیتی جدی تری نسبت به پارکینگ های یک مرکز خرید نیاز دارد. عوامل اصلی دیگری که باید در نظر گرفته شود شامل دفعات ورود و خروج وسایل نقلیه است همچنین باید بررسی شود که آیا نیاز است که بازرسی از وسایل نقلیه انجام  شود یا یک سیستم کاملاً خودکار در ورودی  ها باید وجود داشته باشد.

چالش اساسی هنگام محافظت از مردم در برابر حملات وسایل نقلیه این است كه اطمینان حاصل شود كه مردم از امنیت برخوردار هستند ، اما نسبت به خطرات بیش از حد احساس نگرانی یا آگاهی نمی كنند. مردم باید احساس محافظت کنند و بتوانند آزادانه حرکت کنند. برای مثال از نظر کارشناسان امنیتی در محیط های باز شهری اقدامات احتیاط آمیز مانند استفاده از بولارد یک انتخاب ایده آل است زیرا این وسیله جریان عابر پیاده را محدود نمی کند اما در مورد حمله وسیله نقلیه خصمانه بسیار موثر است.

جرقه حمله های آینده

در چند سال اخیر استفاده از وسایل نقلیه به عنوان ابزار تخریب یکی از مهمترین نگرانی های متخصصان امنیتی شده است.

همچنین رویدادها و اماکن ورزشی نیاز به محافظت بیشتری دارند زیرا به دلیل ازدحام جمعیت به احتمال زیاد هدف قرار می گیرند. از سوی دیگر در کشور ما مکان های عبادت متأسفانه هدف دیگری است که باید از آن محافظت بیشتری شود.

همانطور که اشاره کردیم در چند سال گذشته استفاده از وسایل نقلیه به عنوان ابزار تخریب یکی از مهمترین نگرانی های متخصصان امنیتی شده است. این تاکتیک بدون توجه به ایدئولوژی محبوب شده و به ویژه در صورت دسترسی به خودروها نگران کننده است. در بسیاری از مکان ها ، افراد برای اجاره کامیون فقط به گواهینامه رانندگی معتبر احتیاج دارند. اخبار مربوط به یک حمله خاص افراد دیگر را ترغیب می کند یا به همان شکل خشونت ادامه می دهند. متأسفانه ، این یک حلقه بازخورد ایجاد می کند زیرا گزارش های بیشتری به دنبال این فجایع منتشر می شود ، و به طور بالقوه باعث حملات بعدی می شود.

نکاتی برای خرید و نصب دوربین مدار بسته:

قاعدتا یکی از مهترین ابزاری که برای بالا بردن امنیت مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، نصب دوربین های مدار بسته است، در حال حاضر انواع مختلفی از دوربین های مدار بسته با قابلیت های متفاوتی مانند دید در شب، دوربین های شمارشگر، دوربین های ترمال و حرارتی و … در بازار وجود دارد اما شاید مهمترین نکته در هنگام خرید دوربین های مدار بسته توجه به اصل بودن دوربین ها و معتبر بودن شرکت سازنده باشد. در حال حاضر معتبر ترین برند تولید کننده دوربین مدار بسته و تجهیزات نظارتی در دنیا شرکت هایک ویژن چین است و شما می توانید محصولات این شرکت را از نمایندگی هایک ویژن در ایران یعنی شرکت مهر تجارت خریداری کنید.

حفاظت پیرامونی در مقابل حملات تروریستی

بیشتر بخوانید:  تی وی تی   قیمت دوربین مداربسته   دوربین اچ دی

راه حل های امنیتی مستقیم

در مورد حملاتی که به وسیله خودرو صورت می گیرد ، راه حل های امنیتی ساده ای برای محافظت از مراجعان وجود دارد. برای مثال شرکت دلتا  بیش از 100 طرح و محصول را ارائه می دهد که  تأکید همه این طرح ها بر موانعی است که باعث توقف و نابودی وسایل نقلیه در حین تهاجم می شود. موانع دلتا دارای درجه خرابی از PU50 تا K54 است و شامل سیستم های کنترل پیچیده ای هستند که بهینه سازی سفارشی را ارائه می دهند. لازم به ذکر است که سیستم های کنترلی از جدیدترین و پیشرفته ترین فناوری محافظت برخوردارند.

علاوه بر این ، سیستم منحصر به فرد Linebacker PNR این شرکت یک حصار برای سقوط کابل است که در یک محفظه چوبی و حصار ریلی محصور شده است؛ یک مانع امنیتی کاملاً محرمانه و در عین حال بسیار موثر با ظاهر جذاب..  تسهیلاتی که در دسترس روزمره کارمندان و غیرنظامیان قرار دارد و  برای خنثی کردن تهدیدات تروریستی نصب شده اند.

بگذارید یک مثال ملموس در استفاده از این راهکارهای امنیتی ضد تروریستی داشته باشیم. راه حل ها شامل موانع گوه ، تیر  و دروازه های کشویی با  قابلیت اطمینان عالی همراه با رتبه بندی برای احتمال تصادفات است. نمایشگاه ها و جشنواره های محلی ، موکب ها ، همایش ها ، ورزش گاه ها و سایت های واکسیناسیون از موانع قابل حمل استفاده می کنند که می توانند در مدت زمان کمتر از 30 دقیقه با هم جمع شده و نصب شوند. در چنین شرایطی امتیازات تصادف تا M50 را به این مکان ها تعلق می گیرد شامل موانع خودکار و  بولد های غیرفعال می شوند. همچنین می توان این سیستم ها را به یک منبع محلی 120 ولت متصل کرد و یک راه حل قابل حمل ارائه کرد که با فشار دادن یک دکمه امکان عبور و مرور خودرو را فراهم می کند.

حملات ناشی از وسیله نقلیه

از نگاه کارشناسانه هر دو موانع موقت و دائمی در مقابله با حملات ناشی از وسایل نقلیه بسیار مثر هستند. موانع موقت را می توان به سرعت بکار برد و با عبور از تهدید (مثلاً رویدادی مانند ماراتن لندن ، که جمعیت زیادی در آن جمع می شوند) موانع موقت را جمع آوری کرد ، این در حالی است که از اقدامات دائمی برای سایت هایی که همیشه هدف پر خطر هستند استفاده می شود.

بعد  از اجرای اقدامات موقت امنیتی ، می توان بلافاصله پس از ارزیابی خطر ، احتمال حملات ناشی از وسیله نقلیه را به عنوان تهدیدی برای یك سایت و یا یک مکان خاص مورد بررسی و ارزیابی قرار داد. ایجاد موانع موقت می توانند به شناسایی موقعیت ایده آل در جهت اجرا و نصب موانع دائمی کمک کنند.

محصولات کنترل دسترسی

این گواهینامه خطرات بیمه را برای سازمانهایی که محصولات کنترل دسترسی مجاز وسایل نقلیه دلتا را برای محافظت در برابر تروریستها و رانندگان اشتباه استفاده می کنند ، به حداقل می رساند. کلیه محصولات دارای گواهینامه بازگشتی به سال 1984 تحت پوشش هستند و اکنون مجاز به حمل علامت تعیین شده SAFETY Act هستند. با به حداقل رساندن خطرات بیمه در استفاده از سیستم های مجاز دسترسی به وسایل نقلیه دلتا ، این گواهینامه به شما این امکان را می دهد که مشتریان احساس راحتی و اطمینان کامل از وزارت امنیت داخلی داشته باشند.

هنگامی که طراحان موانع یا موانع غیرمجاز را انتخاب می کنند ، یک کمبود برنامه ریزی معمول رخ می دهد. تجهیزات دارای گواهینامه آزمایش شده و ثابت شده است که در شرایط شدید کار می کنند ، بنابراین به برنامه ریزان اطمینان می دهند که به آن اعتماد می کنند. هیچ منطقه ای برای آزمایش انتخاب مانع وسیله نقلیه مهمتر از آزمایش نیست. بدون آزمایش کافی ، هیچ تضمینی وجود ندارد که مانع در برابر تهدید مقاومت کند.

یک تصور غلط رایج در بین عموم مردم این است که “موانع” نازیبا هستند ، اما این اغلب از ظاهر موانع موقتی است که قبل از تصمیم گیری در مورد اقدامات دائمی برای اهداف آزمایش نصب شده اند. موانع موقت غالباً ردپای بزرگی دارند زیرا هیچ پایه و اساسی ندارند و می توانند کاملاً سرزده باشند. در واقع بسیاری از راه حل های دائمی محرمانه و جذاب مانند مسدود کننده های جاده و ستون های افزایش دهنده فولاد ضد زنگ وجود دارد که امکان کنترل انعطاف پذیر ورود و امنیت را فراهم می کند و می تواند به سرعت فعال شود

بیشتر بخوانید:   هایک ویژن    نصب دوربین مداربسته   

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

مقالات مرتبط