نصب دوربین مداربسته در هتل ها

1,391 بازدید بدون دیدگاه
3
(2)
خواندن این مطلب

نصب دوربین مداربسته در هتل : صنعت توریسم در قرن بیست و یک رشد بسیار چشمگیری در سرتاسر دنیا داشته است و رکن اصلی این صنعت توسعه و گسترش هتل ها و اقامتگاه های شهری و بین شهری است. این مکان ها به دلیل تردد اشخاص مختلف از طیف های فرهنگی و جغرافیایی متفاوت بستری برای وقوع جرم های گوناگون نیز به حساب می آید و در نتیجه برای بهبود امنیت این مکان ها و ایجاد فضایی امن برای مسافران باید از تکنولوژی های روز نظارتی بهره برد.

بر اساس آمارهای غیر رسمی در یک دهه گذشته میزان جرایم رخ داده در فضاهای هتل ها و مسافرخانه های شهری و بین شهری ایران تا دو برابر نسبت به دوره های مشابه قبل افزایش داشته است. این افزایش آمار جرم در هتل ها را از یک طرف به افزایش تعداد هتل های تاسیس شده در ایران نسبت می دهند و از طرف دیگر به دلیل افزایش چشم گیر تعداد سفرهای داخلی در این دوره است. بنابراین از نگاه مدیریت هتل داری و توسعه توریسم در ایران استفاده از تکنولوژی های نوین نظارت تصویری مانند نصب دوربین مدار بسته هوشمند در این فضاها یک ضرورت اجتناب ناپذیر به حساب می آید.

همچنین برای بهبود کیفیت خدمات رسانی به مسافران و نظارت بر عملکرد پرسنل فعال در این فضاها، استفاده از دوربین های مداربسته می تواند یک ابزار بسیار کاربردی به حساب آید. ایجاد حس امنیت در پرسنل و مسافران و همچنین افزایش بهره وری کارمندان یکی از نتایج مستقیم استفاده از تکنولوژی های نوین نظارت تصویری در صنعت هتل داری به حساب می آید.

نصب دوربین مداربسته در هتل ها

چگونه نصب دوربین های مدار بسته در هتل ها به بهبود امنیت کمک می کند؟

در مقدمه این مقاله توضیح دادیم که نصب دوربین مدار بسته و استفاده از تکنولوژی های جدید هوشمند نظارتی برای بهبود عملکرد خدمات رسانی هتل ها یک امر ضروری است و نمی توان با شیوه های سنتی امنیت این فضاها را تامین کرد. بنابراین در صورت رعایت قوانین نصب دوربین مداربسته در این مکان ها می توان تا حد بسیاری حس امنیت را برای مسافران و کارکنان ایجاد کرد. بر اساس تحقیقات انجام شده در اروپا نصب این تجهیزات علاوه بر ایجاد بستری امن برای خدمات رسانی به توریست ها تا حد قابل قبولی به بهبود عملکرد خدمات دهی پرسنل فعال نیز کمک می کند.

نکته بسیار مهم در خصوص استفاده از تجهیزات نظارتی و امنیتی در هتل ها و اقامتگاه های مسافرتی این است که از این سیستم ها باید به صورت یکپارچه و کاملا فکر شده استفاده کرد. برای مثال نصب تنها یک دوربین در ورودی این مکان ها یا استفاده از دوربین ها در قسمت پذیرش به تنهایی کافی نیست و شما برای تامین امنیت صد در صدی هتل ها نیاز به کارشناسی دقیق نقاط حساس هتل ها دارید تا از طریق نصب دقیق در مکان های مورد نیاز بتوانید یک سیستم نظارتی یکپارچه و دقیق ایجاد کنید.

البته تکنولوژی های نظارت تصویر و دوربین های مداربسته به مانند تمام تکنولوژی های نوین بشر یک سویه تاریک نیز دارد و گزارش هایی از تخلف نصب دوربین های مداربسته در مکان هایی وجود دارد که منجر به نقض حریم خصوصی مسافران و کارمندان شده است. بنابراین در خصوص نصب دوربین مدار بسته در هتل ها باید به این نکته توجه ویژه داشته باشید که این دوربین ها و کل سیستم نظارتی بر اساس قوانین استفاده شوند و منجر به از بین رفتن حریم خصوصی و حس اعتماد کارکنان و مسافران نشود.

بیشتر بخوانید: نمایندگی هایک ویژن  نمایندگی داهوا

نصب دوربین مداربسته در هتل ها

آیا دوربین های مدار بسته را می توان در اتاق هتل نصب کرد؟

آیا در اتاق هتل ها دوربین مخفی وجود دارد؟

اینها چند مورد از سوالات رایجی است که در میان عموم مردم پرسیده می شود. با توجه به انتشار محتواهایی از تصاویر ضبط شده اتاق هتل ها در فضاهای مجازی، دغدغه هایی برای مسافران بوجود آمده است که چگونه می توانند بفهمند که در هتلی که اقامت کرده اند دوربین مدار بسته مخفی وجود ندارد. از نظر قانونی استفاده از دوربین های مداربسته مخفی در اتاق های هتل و دیگر فضاهایی که منجر به نقض حریم شخصی شود در تمام کشورهای دنیا غیر قانونی است مگر آنکه مالک هتل به مهمان اطلاع دهد که از طریق دوربین مداربسته تحت نظر هستند.

بر اساس قانون همچنین نصب دوربین مداربسته در اتاق های هتل، سرویس های بهداشتی و اتاق رختکن و دیگر فضاهای شخصی هتل ها و اقامتگاه ها غیر قانونی است و در صورت مشاهده چنین مواردی می توانید از آن هتل شکایت کنید.

 

 

دوربین های مداربسته به عنوان مهمترین رکن تامین امنیت مکان های مختلف شناخته می شوند و در نتیجه برای خرید دوربین مدار بسته بهتر است که کالای اصل را از نمایندگی های معتبر خریداری کنید. در حال حاضر بهترین و با کیفیت ترین دوربین مدار بسته موجود در بازار ایران با نام تجاری هایک ویژن به مشتریان عرضه می شود و شما می توانید انواع دوربین هایک ویژن را از نمایندگی هایک ویژن در ایران یعنی شرکت مهر تجارت خریداری کنید. برای استعلام قیمت دوربین هایک ویژن نیز می توانید به صفحه لیست قیمت محصولات مراجعه کنید.

نصب دوربین های مدار بسته در کدام قسمت های هتل ها قانونی است؟

به طور کلی هر منطقه ای از هتل و اقامتگاه مسافرتی که عمومی به حساب می آید امکان قانونی نصب دوربین مداربسته توسط مالکان هتل را دارد. بنابراین در مکان هایی مانند راهرو ها، آسانسورها و بخش های مختلف ورودی و خروجی هتل این حق به صاحبان هتل داده شده است که از دوربین های نظارتی برای بالا بردن امنیت هتل خود استفاده کنند.

کاملا بدیهی است که سیستم های مدیریت امنیت هتل، شواهد ویدیویی از جرایم را در اختیار مالکان و مدیران مجموعه قرار داده و همچنین امکان نظارت بر پرسنل را در تمام طول مدت شیفت آنها، فراهم می کنند. علاوه بر این، دوربین های مدار بسته در هتل شواهد محکم از مجرمان را در اختیار مقامات قانونی قرار می دهد که بعدا می توان از آن به عنوان مدرک استفاده کرد.

چگونه به دنبال دوربین مخفی در اتاق هتل بگردیم؟

سوالی که ممکن است برای همه ما پیش آید این است که اگر در یک هتل یا اقامتگاه بین شهری ساکن شدیم چگونه می توان فهمید که در اتاق ها دوربین مداربسته مخفی نصب شده است یا خیر! یکی از راهکارها استفاده از دستگاه هایی است که امواج را تشخیص می دهند و می توان با استفاده از آنها فهمید که دوربین در یک مکان تعبیه شده است یا خیر اما اگر چنین دستگاهی در اختیار شما نیست بهتر است اقدام به جست و جوی فیزیکی در اتاق هتلی که اقامت دارید کنید.

 

نصب دوربین مداربسته در هتل هابررسی تمام پریز های برق

نکته مهم در خصوص دوربین های مداربسته مخفی این است که این وسیله به مانند تمام وسایل الکترونیکی دیگر برای روشن شدن نیاز به برق دارد. اگرچه دوربین هایی هستند که با باتری کار می کنند اما به هر حال با جست و جوی پریز های برق می توانید به دنبال دوربین های نصب شده احتمالی بگردید. پس ابتدا به تمام اتاق ها و سرویس های بهداشتی بروید و خروجی های برق را بررسی کنید و هر وسیله ای که به نوعی به پریز برق وصل شده است را مورد بررسی قرار دهید. بنابراین اگر وسیله ای برای شما ناشناس بود آن را از پریز برق جدا کنید و در همان حالت رها کنید.

 

به دنبال نورهای LED بگردید

در مرحله بعد برای یافتن دوربین های مداربسته به دنبال نورهای LED بگردید. برای این کار بهتر است که چراغ ها را خاموش کنید و اتاق محل اقامت خود را تا آنجا که امکان دارد تاریک کنید. اگر نور LED دیدید به احتمال زیاد نور دوربین مخفی است.

یک دستگاه ردیاب تهیه کنید

استفاده از دستگاه های ردیاب گزینه نهایی است که می توانید با استفاده از آن دوربین های مخفی نصب شده در یک مکان را پیدا کنید.چنین دستگاه هایی به وفور در بازار یافت می شوند و شما می توانید به راحتی با این دستگاه ها دوربین مخفی نصب شده را پیدا کنید.

مقالات مرتبط بیشتر :

تکنولوژی های جدید در دوربین مداربسته

پهنای باند دوربین مداربسته

AWB در دوربین مدار بسته

علت بوق زدن دستگاه DVR هایک ویژن

دوربین مداربسته شمارش افراد

مقایسه NVR و سرور در سیستم های مداربسته

میکروفن دوربین مداربسته

واترمارک در دوربین مداربسته

دوربین مداربسته وریفوکال

نصب دوربین مداربسته در هتل ها

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید