راهکارهای فروشگاهی

راهکارهای فروشگاهی

 مدیریت موفقیت‌آمیز کسب و کار امر ساده‌ای نیست و هر روز با چالش‌های بیشتری مواجه می‌شود. در حالیکه هنوز درگیر پیدا کردن راهی برای توقف سرقت ازفروشگاه‌ها هستید وشش دنگ حواستان را به موجودی انبار دوخته‌اید،موضوع  دیگری پیش می‌آید و اطمینان حاصل کردن از رضایت مشتریان به موضوع مهمی تبدیل می‌شود که فشار زیادی را بر شما وارد می‌آورد…و درست در همان زمان کارمندان از زمانبندی شیفت‌های کاری خود شکایت میکنند!

 تنها در صورتی که ابزار درست برای بهره‌برداری از این جزئیات را داشته باشیم، تک تک آنها نقش مهمی در بهبود کسب و کار شما ایفا خواهد کرد.

بستۀ ویژه خرده فروشی (retail) راه حل یک مرحله‌ای مناسبی برای حفظ امنیت، بازاریابی و روبرو شدن با چالش‌های عملیاتی مانند آن است.تیم ارائه دهندۀ راه‌حل هایک‌ویژن برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ، از خوار و بار فروشی گرفته تا یک مرکز خرید بزرگ راه‌حل‌های مناسب آنها را تهیه کرده و ارائه می‌دهد. اگرچه در بخش خرده فروشی هر شغلی شکل مشخص و مخصوص به خود را دارد و ویژگی‌های متفاوتی را به نمایش می‌گذارد، اما همه آنها نیاز دارند تا امنیت اموال و دارایی‌های خود را حفظ کنند و مدیریت و عملیات هوشمندانه‌تری داشته باشند. هایک ویژن بر اساس درک عمیقی از نیازهای هر شغلی، می‌تواند راه‌حل‌هایی سفارشی و اختصاصی ارائه دهد که بطور خاص نیازها وسؤالات آن شغل را پاسخ داده و برآورده سازد.

مهرتجارت در سالهای اخیر تجارب ارزشمندی در زمینه تجهیز فروشگاهای بزرگ وهایپر مارکت ها کسب کرده است.


خوار و بارفروشی‌ها و اغذیه فروشی‌ها

راهکارهای فروشگاهی

 

فضای موجود در خوار و بارفروشی‌ها و اغذیه فروشی‌ها معمولا کم است. با این حال، از آنجایی که معمولا این فروشگاه‌ها زنجیره‌ای هستند همه چیز در آنها طبق استاندارهای تعریف شده است. ماهیت اصلی این نوع فروشگاه‌ها باعث میشود تا تمرکز عمده بر مدیریت عملیاتی آنها باشد مدیریت مواردی مانند مکان و مقایسۀ آن فروشگاه با فروشگاه‌های دیگرعلاوه بر سیستم امنیتی اولیه، هایک ویژن مجموعه‌ توابع هوشمندی را نیز ارائه می‌دهد که می‌تواند به بهبود کیفیت و وضعیت یک فروشگاه کمک کند و مدیریت عملیاتی را کارآمدتر سازد.

 

 


فروشگاه‌های تخصصی

clothing store

 

فروشگاه‌‍‌های تخصصی کالاهایی با ارزشی از برندهای منتخب را به فروش می رسانند. جلوگیری از سرقت در این جور فروشگاه‌ها ضروری است. به غیر از این، هزینه‌های عملیاتی این فروشگاهها بیشتر از سایر فروشگاه‌ها است، و همین موضوع باعث می‌شود نرخ تبدیل ، موقعیت محلی و خدمات در آنها بسیار مهم باشد.تیم های مدیریتی با در دست داشتن دستگاه‌های هوشمند و توابع فراوان هایک ویژن‌، می‌توانند حوادث مربوط به از دست دادن اموال یا عملکرد ناراضی را به موقع بررسی کرده و پاسخگوی آنها باشند.

 

 

 


سوپر مارکت

مردم از خرید کردن در سوپر مارکت‌ها لذت می‌برند زیرا می‌توانند تقریباً تمام چیزهایی که نیاز دارند را یکجا تهیه کنند. اما وقتی به حفظ امنیت سوپرمارکت‌ها می‌رسیم موضوع چالش‌انگیز می‌شود. سرقت اجناس و دزدی داخلی از چالش‌های دشوار برای مدیران سوپر مارکت‌ها به حساب می‌آید.

هایک ویژن به این نیازهای خاص با راه‌حل‌های ویژۀ سوپر مارکت‌ها پاسخ می‌دهد. این راه‌حل‌ها نه تنها برای حفظ ایمنی اموال و پیشگیری از خسارت و ضرر مفید و کاربردی است، بلکه ابزاری است برای افزایش بهره‌وری کارمندان و ساده‌سازی مدیریت مدیران.

راهکارهای فروشگاهی


 مرکز خرید

مدیریت یک مرکز خرید به دلیل انجام اموری مانند هماهنگی و پیگیری نکات ظریف به منظور تولید مجموعه‌ای منسجم مانند هدایت ارکستری است که یک سمفونی کامل را می‌نوازد.

مرکز خرید

 

 

موارد بسیاری در این فرآیند دخیل است – از تصاویر بزرگ مربوط به امنیت بازار گرفته تا حفظ ایمنی فردی در فروشگاه‌ها، بررسی میزان اثربخشی یک رویداد تبلیغاتی، تجزیه و تحلیل قسمت‌ها یا مسیرهای محبوب مشتریان و موارد دیگر.مراکز خرید و فروشگاههای بزرگ به سیستم جامعی نیاز دارند که بتواند عملکردهای امنیتی اساسی را در کنار ویژگیهای هوشمند ارائه دهد. هایک ویژن هم برای حفظ امنیت و هم برای نیازهای عملیاتی این مجموعه‌ها بسته کاملی را ارائه کرده است!

 

 

 


نمونه‌هایی از پروژه‌های هایک ویژن

راهکارهای فروشگاهی

رستوران

سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای فود پلاس (Food Plus) در نایروبی سیستم نظارت تصویری جدیدی داشت و بهترین گزینۀ سیستم امنیتی مرکزی را انتخاب کرد.سوپرمارکت‌های فود پلاس (Food Plus) در 18 مکان درون و اطراف نایروبی و کنیا خدمات ارائه میدهند آنها همچنین سرویس فروش و تحویل آنلاین پیشرفته‌ای دارند و می‌خواهد در آینده آن را گسترش دهند. در اوایل سال 2018، این سوپر مارکت درجه یک نیاز داشت تا در برخی از فروشگاه‌های خود تجهیزات نظارتی جدیدی را به کار بگیرد و برخی از سیستم‌های موجود را به روز رسانی کرده و ارتقا دهد. آنها از ارائه دهندگان خدمات سیستمی AUA Inustria برای انجام این پروژه مهم کمک خواستند و در نهایت دوربین، NVR و VMS هایک ویژن برای انجام این پروژه در نظر گرفته شد

 

 

 


چالش‌های امنیتی

نایروبی شهری متراکم و پرجمعیت، بین المللی و جهان شمول است که مانند تمام شهرهای دیگر از این دست با کسب و کارهای مختلف، صنعت توریست، زندگی خانوادگی و شهری و امثال آنها درگیر است. این کشور که یکی از مهمترین مناطق در این قاره است، 6.5 نفر جمعیت دارد و در سالهای اخیر چندین پروژۀ زیرساختی مهم در آن اجرا شده است. صاحبان صنایع و تجارتهای حاضر در این شهر ضمن فعالیتهای شبانه روزی باید نسبت به دارایی‌ها و سرمایه‌گذاریهای خود هوشیار بوده و از آنها مراقبت کنند. و با کمک تجهیزات پیشرفتۀ نظارت تصویری که از لحاظ قیمتی هر روز مناسب تر میشود.


استفاده از دوربین جهت تصویر کردن فروشگاه‌های ترند

 

retail

 

تیم مدیریتی Miniso میخواستند که فروشگاه‌های آنها در فضای رقابتی شدید موجود موفق باشندو به همین منظور باید برای سوالات مشخصی که داشتند پاسخ مناسبی پیدا میکردند.

از کجا باید بدانیم که استراتژی بازاریابی ما به خوبی کار می‌کند؟

جذابترین قسمتهای فروشگاه‌ها کدام قسمتها هستند؟

آیا واقعا پرفروش‌ترین محصولات درجدابترین قسمتها ارائه می‌شود؟

 

 

 

در حقیقت، بدون اینکه به اطلاعات خاصی دسترسی داشته باشند، فقط می‌توانستند به تجربیات خود و گفته‌های کارکنان تکیه کنند. اما هیچ راهی برای تایید آنها وجود نداشت.

راه حل

نماینده فروش لهستانی ولتا به می‌نی‌سو (Miniso)‌، پیشنهاد کرده است که از محصولات هوش مصنوعی هایک ویژن استفاده کنند، محصولاتی مانند دوربین‌های نفر شمار(people counting)، دوربین‌های fisheye و NVR. همه اینها با استفاده از بستر نرم افزاری HikCentral هماهنگ شده و کار می‌کنند.

دوربین‌های نفر شمار(people counting) در هر فروشگاه افرادی که از آنجا عبور می‌کنند را شمارش می‌کند، در حالیکه دوربین دیگری از همین نوع در فروشگاه وجود دارد که ورود و خروج افراد را ثبت کرده و می‌شمارد. با استفاده از این راه حل مناسب و کاربردی، تیم مدیریت قادر خواهد بود تعداد افرادی که در فروشگاه عبور و مرور کرده‌اند را ثبت کند و با استفاده از آن نرخ میزان خرید را محاسبه کند. از سوی دیگر این قابلیت به آنها کمک می‌کند تا بدانند که آیا استراتژی بازاریابی که به کار گرفته‌اند به خوبی کار می‌کند یا خیر. به علاوه می‌توانند با تجزیه بیشتر اطلاعات متوجه شوند که میزان افرادی که وارد فروشگاه می‌شوند در حال کاهش است یا خیر و آن را با تعداد افرادی که از جلوی در عبور می‌کنند مقایسه کنند. سپس مدیریت می‌نی‌سو (Miniso)‌ می‌تواند دلایل وجود یا تغییر این اعداد را به همراه ارقام مربوط به فروش به دست آورد تا نمای کلی از فروش را به تصویر بکشد. به عنوان مثال‌، آیا عامل خارجی وجود دارد که بر ورود رهگذران به درون فروشگاه تأثیر‌گذار باشد یا خیر؟

از آنجا که در تمام فروشگاههای لهستان مینیسو نیز از همان فناوری استفاده شده است‌، می‌توانند مکان‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنند. همچنین این قابلیت در زمان مذاکره برای فروش یا اجاره دادن فروشگاه نیز مفید خواهد بود.

راهکارهای فروشگاهی

 

رستوران و هتل

 

شرکت خصوصی گروه هتل‌های فولر، اسمیت و ترنر تصمیم گرفتند تا سیستم نظارت تصویری موجود در املاک خود در جنوب انگلستان را که شامل بیش از 200 هتل و رستوران میشود را ارتقا دهند. به همین منظور به کارشناسان Maxtag مراجعه کردند. بنابراین Maxtag با به کار گرفتن تجهیزات نظارت تصویری IP و توربو HD هایک ویژن طرح یکپارچه‌ای را به آنها ارائه داد‌.

کمپانی فولر، اسمیت و ترنر شرکتی خصوصی است که مالک چندین رستوران و هتل‌ زنجیره‌ای در این منطقه می‌باشد که به صورت فامیلی اداره می‌شود و در سال 1845 در Chiswick در غرب لندن تاسیس شد. این شرکت در سازمان بورس لندن نیز سهام دارد.

نکته اساسی در این پروژه این بود که اگرچه در مورد به روز رسانی و ارتقای تجهیزات موجود شکی وجود نداشت، اما هزینه های کابل کشی مجدد هر یک از املاک آنقدر گران بود که مانع انجام این کار میشد. همچنین با توجه به قدیمی بودن بسیار از ساختمانها و نقشۀ آنها کابل کشی مجدد تقریبا عملی نبود.

برای غلبه بر چالش‌های ناشی از مشکلات مربوط به کابل‌کشی، Maxtag به این شرکت پیشنهاد کرد تا در مکان‌هایی که دوربین و ضبط کننده یا هر دوی آنها باید تغییر کند، از سیستم‌های توربو HD هایک ویژن استفاده کنند.

Maxtag و هایک ویژن با سیستم های نظارت تصویری امنیت املاک فولر را ارتقا می‌دهند.

 

 

راهکارهای فروشگاهی

Maxtag در پروژه فولر، از انواع دوربین‌های Turbo و ضبط‌کننده‌های ویدیویی دیجیتال Turbo DS-7316 استفاده می‌کند، که ضبط و ذخیره سازی تا 16 کانال HD را فراهم کرده و در عین حال از دوربین‌های آنالوگ ، HD-TVI و IP پشتیبانی می‌کنند. که این موضوع نیاز اصلی پروژۀ مذکور و گسترش آن در آینده را برآورده می‌کند.

shopping centre

دوربین‌های هوشمند هایک ویژن برای حفظ امنیت و بهبود بهره‌وری در مرکز خرید پامز (Palms) در نیجریه به کار گرفته شده است

مرکز خرید پامز (Lekki Shoprite) مرکز خرید بسیار معروف است که در منطقۀ مرکزی جزیره ویکتوریا لاگوس در نیجریه واقع شده است. این مرکز خرید بزرگ میزبان صدها مغازه است و روزانه نظر هزاران نفر را به خود جلب می کند. طبیعتاً چنین منطقۀ خرید شلوغی که از تراکم و رفت و آمد بالایی برخوردار است و اجتماعات زیادی در آن صورت می‌گیرد به طور جدی نیاز به برقراری امنیت دارد.

سیستم قبلی کهنه شده و نیازمند به روز رسانی بود. به همین دلیل مسئولین این مرکز خرید از شرکت Totalnet خواستند تا مشخصات مورد نیاز آنها را بررسی کنند و سیستم امنیتی پیشرفته‌ای برای آن طراحی کند. آنها برای داشتن سیستمی یکپارچه و بهبود کیفیت کلی سیستم قبلی دوربین‎‌های مدار بسته هایک ویژن را انتخاب کردند. دوربین‌هایی که در این مرکز خرید نصب شدند شامل چندین مدل پیشرفته هایک ویژن هستند که توانایی و امکانات آنها بیشتر از چیزی است که برای امنیت فروشگاه‌ها مورد نیاز است یعنی مجهز به ویژگی‌های هوشمندی است که دیدگاه‌های بیشتری در مورد امنیت و داده‌های مدیریتی ارائه می دهند.

 

 

برای حفظ امنیت در اماکن عمومی هایک ویژن 50 دوربین هوشمند IP ارائه داد. اما این تنها آغاز راه بود، هایک ویژن برای ورودی‌ها و خروجی‌ها راه‌حل ANPR، برای ورودی اصلی تکنولوژی شمارش افراد، دستگاه‌های کنترل دسترسی و حتی موارد بیشتری را ارائه کرد. راه‌حل‌های ارائه شده از سوی هایک‌ویژن امنیت مرکز خرید را افزایش داد و موجب کاهش سرقت و افزایش راندمان و عملکرد تجاری مجموعه شد.

 

مقالات مرتبط برای مطالعه بیشتر:

راهکار نظارت تصویری بیمارستان ها
سیستم حفاظتی و نصب دوربین مداربسته در بانک
نصب دوربین مدار بسته در مهد کودک
راهکار های حمل و نقل
بررسی کلی نظارت تصویری در محیط آموزشی
راهکار هابرای امنیت شهری
 بررسی کلی کنترل ترافیک

راهکارهای فروشگاهی