یو پی اس (UPS)

یو پی اس چیست :

یک منبع تغذیه بدون وقفه است، که کار عمده آن نیاز تامین توان مورد نیاز بار مصرفی بدون وقفه میباشد.بعبارت دیگر یو پی اس بعنوان منبع توان بدون وقفه با استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری هست و برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده را تامین مینماید.سیستم یو پی اس بین برق شهری و دستگاه مصرف کننده قرار میگیرد که اضافه بر تنظیم برق شبکه و تثبیت آن مانع از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس مصرف کننده میشود.مهمترین کاربرد یو پی اس در زمان قطع برق شهری میباشد،که بلافاصله و بدون وقفه دستگاه یو پی اس وارد مدار می شود وبرق مصرفی لازم را تامین می نماید.

به نحوی که نیازی به روشن یا خاموش کردن دوباره دستگاه باشد سیستم یو پی اس وظیفه حفاظت از وسایل  الکتریکی حساس در برابر نوسانات برق را دارد و این سیستم  از تعمیرات و عقب افتادگی های هزینه‌دار جلوگیری به عمل می آورد، در واقع یو پی اس علاوه بر محافظت از دستگاه‌های الکتریکی حساس، ثبات جریان برق تقویتی فراهم  می آورد که به آنلاین ماندن برنامه های حیاتی و مهم کمک شایانی  می‌نماید.

JUPITER -903 Pro Series UPS(3KVA)


 

یو پی اس(UPS) یا به اصطلاح منبع دائمی تامین برق، امروزه جای خاصی در میان لوازم برقی کمکی برای خود ایجاد کرده است. هنگامی که از یو پی ا برای محافظت از دستگاه‌های برقی‌تان استفاده نمی‌کنید، نوسانات جریان برق می‌تواند منجر به سوخته شدن دستگاه شما شود. قریب به یقین حاضر نیستید تجهیزات گران قیمت خود را به این راحتی از دست بدهید. پس هر چه زودتر باید یک منبع تغذیه بی وقفه (UPS) برای خود تهیه کنید.قطع شدن برق در روزهای اخیر هم ممکن منجر به سوختن وسایل برقی شما شود و هم کسب و کار روزانه و فعالیت های زندگی روزمره شما را با اخلال روبرو می کند.با دستگاه یو پی اس شما می توانید در ساعت های قطعی برق، بدون نگرانی به فعالیت های اقتصادی و روزمره خود ادامه دهید و نگران تاثیر نوسانات برق بر روی وسایل برقی خود نباشید.

 


 

مزایای استفاده از سیستم یو پی اس:

استفاده از یک انرژی پشتیبان همانند سیستم تامین انرژی بدون وقفه یو پی اس علاوه بر کمک به حل مشکلات ناشی از قطع شدن جریان برق ، محافظت دربرابرقطع کلی برق را نیز فراهم می سازد. دستگاه یو پی اس  دارای فیلترهای الکترونیکی بوده که باعث حذف نویزها و نوسانات برق شهری می شود و محافظت از مصرف کننده ها را در برابر رعد و برق و ولتاژ بالا بعهده دارد و جریان برق یکنواختی با شکل موج ثابت به مصرف کننده ارسال می کند .یو پی اس هایی که برای کاربردهای معمولی استفاده میشوند از نوع آن لاین با باتری تک سلولی سرب -اسید و یا نیکل -کادمیوم و توان 500تا2000آمپر یوپی اس های بزرگتر دارای توان بیشتر و همچنین کیفیت برق خروجی بالاتر هستند.هر چه اینورتر (دستگاه تبدیل برق مستقیم به متناوب ) بیشتر باشد تعداد دستگاه های بیشتر پشتیبانی میکند.

دسته بندی یو پی اس ها غالباً در دو قسمت انجام می شود:

1-یو پی اس آفلاین :یکی از عواملی که باعث قیمت کمتر شده، تکنولوژی ساده تر نسبت به یو اس پی آنلاین و لاین اینتراکتیو است. بهای کم پرداختی برای دستگاه آفلاین باعث می شود بسیار مورد استفاده قرار گیرد بخصوص در جاهایی که فقط روشن ماندن سیستم برایمان مهم است و حفاظت خاصی مد نظر نیست. هزینه سرویس و نگهداری از این دستگاه به مراتب کمتر از تکنولوژی های دیگر است.از یو پی اس آفلاین استفاده زیادی نمی شود و فقط در مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که منبع تغذیه اصلی مشکل داشته باشد .

2- یو پی اس آنلاین:برق متناوب را از طریق مدار یکسو کننده و اینورتر حتی زمانی که برق ای سی در دسترس هست تامین می کند.در یک یو پی اس آنلاین، اینورتر همیشه در حال کارهست، بنابراین هیچ سوییچ انتقال برقی مورد نیاز نیست. هنگامی که قطع برق رخ می دهد، یکسو کننده به سادگی از مدار جدا می شود و باتری ها برق را ثابت و بدون تغییر نگه می دارند. هنگامی که برق بازیابی می شود، یکسو کننده انرژی بیشتری را تزریق می کند و شروع به شارژ باتری می کند، جریان شارژ را باید توسط یکسو کننده محدود کرد تا از گرم شدن بیش از حد باتری ها و جوشاندن الکترولیت جلوگیری شود یکی دیگر از مزیت های اصلی، مدار بای پس است که به همراه یک یو پی اس ارائه می شود که تضمین می کند در صورت بروز مشکل در یو پی اس یا باتری، بار تا زمانی که برق اصلی در دسترس است ادامه یابد. بای پس اتوماتیک یا ترکیبی از دستی و اتوماتیک بسته به مدل است .به طور کلی یو پی اس های آنلاین با توجه به تکنولوژی پیشرفته ساخت و همینطور کاربرد های مختلفی که دارد گران تر از سایر یو پی اس ها می باشد حداقل قیمت یک یو پی اس آنلاین 1کاوا  تقریبا 10 میلیون تومان می باشد. در صورتی که اگر بخواهیم حداکثر قیمتی برای توانهای بالاتر در نظر بگیریم می توان تا چند میلیاردقیمت داد.


یوپی‌اس PS-PLGU1K#2B7T
یو پی اس آنلاین چه کاربرد هایی دارد :

1-رایانه  مراکز داده، اتاق سرور:مرکز داده یو پی اس آنلاین برای همه رایانه ها و مراکز داده که حتی چند میلی ثانیه قطع برق غیرقابل قبول است و می تواند منجر به از دست دادن اطلاعات، خرابی سیستم یا مشکلات شود مناسب است .بنابراین قبل از هر سیستم یک آپ آنلاین باید نصب شود.

2-مراکز عملیات شبکه :مراکز مدیریت شبکه، که در آن نظارت و کنترل شبکه بر روی هاب کامپیوتر، شبکه ماهواره ای یا شبکه مخابراتی انجام می شود. برق با کیفیت 24/7 برای آنها بسیار مهم است زیرا یک کسری از ثانیه می تواند باعث قطعی بزرگ شود که کل سیستم را خاموش یا نابود کند، تاخیر یک ثانیه ای در انتقال داده ها می تواند فاجعه بار باشد. بنابراین، مراکز عملیات شبکه نمیتوانند بدون آپ آنلاین کار کنند.

3- صنایع تولیدی :صنایع می توانند از مواد غذایی تا نوشیدنی، شیمیایی و دارویی، نفت تا زغال سنگ، پلاستیک تا لاستیک، نساجی تا ماشین های گلدوزی و بافندگی، تجهیزات پزشکی تا ماشین های چاپ دیجیتال و غیره را شامل شود. خرابی یک دستگاه می تواند کل فرآیند در حال کار را متوقف کند. صنعت تولید نمی تواند حتی برای یک دقیقه این قطع برق را تحمل کند. بنابراین نصب آنلاین یو پی اس برای آنها مهم است. نه تنها قطع برق، حتی وقفه های کوچک منجر به آسیب جدی می شود.

 


شرکت شبکه گستر مهرتجارت با بیش از یک دهه تجربه در زمینه طراحی و پیاده سازی سیستم های نظارت تصویری و اجرای پروژه های موفق سیستم های دوربین مداربسته هم اکنون به عنوان نماینده گلد محصولات حارس و هایک ویژن در تهران فعالیت کرده بطوریکه آماده فروش ، مشاوره و ارائه راهکارهای دوربین مداربسته و سیستم های امنیتی و حفاظتی به همکاران ، فروشندگان و کارفرماهای محترم میباشد.

محصولات حارس به عنوان یک برند ایرانی  با گارانتی رسمی 36 ماهه شرکت پارس ارتباط به عنوان نمایندگی انحصاری تامین کالا در ایران ارائه می شود.

در صورت نیاز به مشاوره خرید و نصب دوربین مداربسته حارس و هایک ویژن و سایر محصولات اعم از دستگاه تجهیزات ذخیره ساز ، تجهیزات شبکه، کارشناسان شرکت مهرتجارت در اسرع قت به سوالات شما با شماره تماس 02167958 پاسخ خواهند داد.