سیستم حفاظتی و نصب دوربین مداربسته در بانک

دوربین مداربسته بانکی

آنچه ما در این زمینه ارائه می‌دهیم

 سیستم حفاظتی و نصب دوربین مداربسته در بانک و حفظ امنیت و مسائل مربوط به آن همیشه بخشی حیاتی از صنعت بانکداری بوده است. موسسات مالی باید راه‌کار‌های سطح بالا داشته باشند و بتوانند نسبت به وقایع و رویدادها سریعا واکنش نشان دهند. اما بهترین حالت برای دستگاه‌های امنیتی وقتی است که کمترین توجه را به خود جلب کنند. با وجود چنین ویژگی محیط امن و راحتی برای انجام تراکنش‌های بانکی فراهم می‌شود.

از سوی دیگر فراتر از مسائل امنیتی، عملیات بانکی روز به روز پیچیده‌تر می‌شوند، بنابراین ممکن است صاحبان این صنایع بخواهند ابزاری در دست داشته باشند که بهره‌وری، سادگی و سازماندهی را به حداکثر خود برساند.

مهرتجارت با افتخار ارائه دهنده محصولات هایک ویژن و حارس درایران با به کار گرفتن محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی خود راه‌‌کارهای کاملی را ارائه می‌دهد که نه تنها امنیت عملیات را ارتقا داده و بهبود می‌بخشد بلکه موجب بالارفتن اطمینان مشتریان به بانک‌ها میشود.

بهتر است در عصر دیجیتال که دائما در حال تغییر و پیشرفت است از به‌روز‌ترین فناوری‌ها بهره ببرید و امنیت، عملکرد و تمامی مسائل مربوط به آنها را ارتقا دهید.


مزایای اصلی

سیستم‌های نظارت تصویری  با کیفیت بالا انتقال مقرون به صرفه از آنالوگ به IP به بانکداری و مدیریت آن کمک می کند تا امنیت پرسنل و عملیات خود را تأمین کند.امنیت مشتریان و دارایی‌های آنها را در بانک تضمین می‌کند.مدیریت تعمیر و نگهداری نظارت بر سلامت دستگاه‌ها در تشخیص وضعیت دستگاه ها و انبارها به روشی جامع و بصری موثر است.

عملکرد سیستم و قابلیت نگهداری را بهبود می بخشد.برنامه‌های کاربردی هوشمند بانکداری نظارت و حفظ امنیت بانک به واسطۀ VCA‌های پیشرفته.بهبود کیفیت تجربۀ مشتری‌ها با استفاده از امکاناتی مانند شناسایی صف ، شمارش افراد و موارد دیگر.مدیریت متمرکزاین قابلیت وجود دارد که تمام دستگاه‌ها را به راحتی و با استفاده از سیستم مدیریت مرکزی (CMS) مدیریت کرد.امکان یکپارچه‌سازی سیستم دوربین مدار بسته با سیستم‌های هشدار، کنترل دسترسی و موارد دیگر.

 


سیستم حفاظتی و نصب دوربین مداربسته در بانک

نمونه‌هایی از پروژه‌های هایک ویژن

هایک ویژن بخش اصلی راهکار ارائه شده به بانک BMCE در مراکش

بانک BMCE بیش از 620 شعبه در سرتاسر جهان دارد و شعبۀ مراکش آن یکی از شعبه‌های پیشروی آن در خدمات نوین بانکداری است. بنابراین، وقتی مدیران BMCE تصمیم گرفتند تا دفتر مرکزی خود در کازابلانکا را بنا کنند برای زیرساختهای نظارت تصویری خود با یکی از پیشگامان  DVR هیبریدی در دنیا یعنی هایک ویژن تماس گرفتند.


 

ملزومات

برای تأمین امنیت تأسیسات جدید که در بهار 2012 افتتاح شده است، موارد مهمی در نظر گرفته است. از جمله این موارد ، انواع دوربین های نظارتی مختلف بود که تعداد آنها بیش از صد واحد است و سیستم قفل‌کردن بی‌سیم برای 50 درب شیشه‌ای و همچنین نرم‌افزار امنیتی خاصی که امکان ادغام این راهکارهای کلی را برای مدیریت فراهم کند. با توجه به موارد ذکر شده، مشخص شد که کیفیت و نوع DVR بسیار مهم است.شرکت مجری این قرار دارد یعنی CST Sécurité به خوبی میدانست که استفاده از DVR تصمیم بسیار سختی است و DVR مورد نظر نه تنها به عنوان مغز سیستم عمل خواهد کرد.

عامل دیگری که باید بررسی میشد تعداد بالای دوربین‌های مورد استفاده بود. نیازهای DS-9016HFI-RH به راحتی توسط دوربین‌های IP 16-ch 4CIF ، 8-ch 720P برآورده شده و در عین حال تصویری با وضوح عالی و فشرده سازی ویدیویی H.264 ارائه می‌شود.آخرین مورد فنی که باید بررسی میشد الزام دولت مراکش برای ذخیرۀ ویدیوها به مدت سه ماه بود. این نیاز  به راحتی توسط سخت افزارهای هایک ویژن که توانایی و کیفیت آنها از قبل ثابت شده بود، برآورده میشد و در هارد دیسک هر واحد DVR هیبریدی امکان پشتیبانی از حافظه  2x8TB  ترابایتی وجود دارد.


آینده

Morocco's BMCE Bank

در حالیکه برای بسیاری مفهوم آینده چیزی است که به زمانی طولانی دلالت دارد، برای بانک BMCE این مفهوم از پیش آغاز شده است.

بانک BMCE که تحت تاثیر عملکرد و کیفیت تکنولوژی هایک ویژن قرار گرفته است، برای ارتقای دوربین‌های موجود از دوربین‌های آنالوگ DS2CC192P(N)-IR5 Analog IR Bullet استفاده کرده است. دوربین‌های جدید هایک ویژن در داخل و خارج ساختمان قرار گرفته‌اند ، انگیزۀ اصلی این تغییر بهبود کیفیت تصویر در مناطقی است که ممکن است در ساعاتی از شبانه روز نور کمی داشته باشند البته امکانات دیگر دوربین‌های هایک ویژن نیز در این تصمیم گیری بسیار موثر بوده است.

با وجود اینکه دفتر مرکزی BMCE به تازگی افتتاح شده است، به دلیل وجود سیستم‌های نظارتی هایک ویژن در آنجا ماموران اجرایی از تحت نظر بودن شرکت و امکانات آن مطمئن هستند و می‌توانند شب‌ها با خیال راحت خوابیده و استراحت کنند.

 


 

Morocco's BMCE Bank

چالش‌ها

به منظور تضمین امنیت ماشین حمل پول و پولی که حمل می‌کند، در این ماشین‌ها اولویت با سیستم‌های نظارتی قابل حملی است که از کارایی بالایی برخوردارند، مجهز به فناوری ضد شوک بوده و در صورت نوسان ورودی DC در وضعیت‌های اجرایی مختلف عملکرد نرمالی داشته باشند.

راهکارها

بعد از تحقیق و بررسی بسیار مدیران بانک بازرگانان چین (China Merchants Bank) تصمیم گرفتند تا در ماشین حمل پول خود از DVR قابل حمل DS-8003HM-12 Network Mobile DVRs هایک ویژن که از پیشگامان محصولات نظارت تصویری در بانکداری چین است، استفاده کنند.

 

 


DS-8003HM-12 Network Mobile DVR منحصرا برای سیستم‌های قابل حمل طراحی شده است. این DVR برای افزایش کارایی پردازش داده و پشتیبانی از مشاهده و پخش در زمان واقعی با وضوح 4CIF. فناوری فشرده سازی ویدیو H.264 را به خدمت گرفته است. یکی از نکات برجسته در مورد این محصول توانایی مدیریت آن است که به طور قدرتمندی در برابر تغییر ولتاژ از سیستم حفاظت می‌کند. ولتاژ هنگام راه اندازی وسیله نقلیه به 7 ولت می‌رسد و هنگام ترمز تا 16 ولت بالا می‌رود.

اگر دستگاه اجازۀ ورود طیف گسترده‌ای از DC را ندهد‌، هنگامی که ولتاژ کم است‌، سیستم مجددا راه اندازی می‌شود. DS-8003HM-12 DVR ، با دامنه ورودی توان بین 6V و 36V ، راه‌کاری عالی برای سیستم نظارتی قابل حمل در چنین برنامه‌های امنیتی مهمی است.

علاوه بر این ، فناوری ضد شوک DS-8003HM-12 DVR باعث می شود که وقتی ماشین حمل پول روشن است سیستم نظارتی به صورت عادی کار کند. ماژول GPS که در این دستگاه DVR تعبیه شده است میتواند از طریق نقشه های الکتریکی موجود بر روی نرم افزار کلاینت به تامین امنیت کارکنان حاضر در ماشین کمک کند. علاوه بر آن، می‌توان برای انجام اقدامات لازم هنگام پیش آمدن موارد اضطراری به پرسنل امنیتی سیگنال‌ هشدار ارسال کرد.

DS-8003HM-12 Network Mobile DVR هایک ویژن از سال 2006 خدمات نظارتی و محیطی امنی را برای ماشین‌های حمل پول این بانک چینی فراهم کرده است. علاوه بر این ، DVR های موبایل هایک ویژن در بخش های حمل و نقل مختلفی از جمله سیستم‌های نظارت بر اتوبوس های شهری نیز به کار گرفته شده‌اند. سیستم نظارت بر خودروهای فرماندهی پلیس و سیستم نظارت بر ماشین‌های راهنمایی و رانندگی در شهرهای بزرگ مانند شانگهای ، هانگزو ، گوانگژو ، شنژن و شیان از دیگر پروژه‌های انجام شده در این زمینه هستند.

مقالات مرتبط برای مطالعه بیشتر:

راهکار نظارت تصویری بیمارستان ها
راهکارهای فروشگاهی
نصب دوربین مدار بسته در مهد کودک
راهکار های حمل و نقل
بررسی کلی نظارت تصویری در محیط آموزشی
راهکار هابرای امنیت شهری
 بررسی کلی کنترل ترافیک

سیستم حفاظتی و نصب دوربین مداربسته در بانک