دوربین های اچ دی در مقابل آنالوگ

-
مهر تجارت بام


آخرین تغییرات:1395/06/30

بررسی و مقایسه دقیق دوربین های اچ دی در مقابل دوربین های مداربسته آنالوگ
دوربین های اچ دی در مقابل آنالوگ
بدون توجه به آنکه سیستم های نظارتی تصویری در حال حرکت به سوی تکنولوژی IP هستند یا نه، سیستم های آنالوگ همیشه جایگاه ویژه ای در بازار داشته اند. نصب راحت و آسان، نگهداری ساده و ابزارهای بادوام و مطمئن این نوع از سیستم ها باعث شده اند که سیستم های آنالوگ همیشه به عنوان بخشی اصلی از سیستم های نظارت تصویری در نظر گرفته شوند. شرکت هایک ویژن با توجه به تامین نیازمندی های برخی از مشتریان در زمینه سیستم های آنالوگ اولین سیستم HD Analog خود را تحت عنوان Turbo HD ارائه نموده است که شامل طیف وسیعی از محصولات از دوربین تا دستگاه های DVR می باشد.
Hikvision Turbo HD

سیستم آنالوگ Turbo HD چگونه کار می کند؟سیستم آنالوگ Turbo HD با استفاده از ترکیب تکنولوژی های دیجیتال، کدک های تصویری، مودم های ارتباطی و سیستم انتقال دیتای آنالوگ توانسته است محدودیت ۶۲۵TVL را در تکنولوژی های شبیه سازی آنالوگ از میان بردارد و امکان انتقال داده HD را بر روی سیستم های آنالوگ فراهم آورد تا سیستمی را تولید کند که بروز رسانی سیستم های قدیمی آنالوگ به سیستم های جدید HD را به آسانی مهیا می نماید.


بخش اصلی سیستم های Turbo HD در محصولات Hikvision یک چیپ الکترونیکی مدرن می باشد که امکان پردازش تصاویر HD را فراهم می آورد. پس از آنکه سیگنال های HD با استفاده از CMOS های رزولوشن بالا دریافت گردیدند، تصاویر دریافتی با استفاده از چیپ الکترونیکی پردازش شده و یک سیگنال دیجیتال غیر فشرده (uncompressed) تولید می شود که در آن داده های اصلی و جزئی با کیفیت مطلوب حفظ می گردند. این تصاویر تولید شده همان روشی می باشد که در سیستم های HD دیجیتال معمولی استفاده می شود اما تفاوت در توانایی سیستم آنالوگ Turbo HD در ارسال تصاویری با این کیفیت بر روی کابل کواکسیال می باشد، این امکان با استفاده از یک چیپ الکترونیکی تلفیق کننده صورت می پذیرد. پس از دریافت سیگنال های ویدیویی در DVR، چیپ الکتریکی تلفیقی تصاویر را پردازش نموده و با استفاده از کدک های تصویری فشرده شده و به صورت سیگنال های ویدیویی HD ذخیره می کند. یک چیپ تلفیق کننده در DVR می تواند تا چهار سیگنال خط دریافتی Turbo HD را پردازش نماید.

مزایا
  • سیستم های Turbo HD کنونی اجازه تولید و نگهداری تصاویر HD را در دو رزولوشن ۲ مگاپیکسل به صورت HD1080p و ۱٫۳ به صورت HD720 ارائه می نمایند. این به معنی تولید تصاویری با کیفیت ۹۰۰TVL تا ۱۱۰۰TVL می باشد.
  • مسافت طولانی ارسال دیتا در این سیستم از جمله مزایای آن می باشد که می تواند تصاویر ۱۰۸۰P را تا مسافت ۸۰۰ متر بر روی کابل کواکسیال ۷۵-۵ ohm و تصاویر ۷۲۰P را تا مسافت ۱۲۰۰ متر ارسال نماید.
  • پلت فرم باز، دوربین های Turbo HD شرکت هایک ویژن با سیستم های HDTVI سازگار می باشند و می توانند بر روی سیستم های شرکت های دیگر این پلتفرم را پوشش می دهند استفاده شوند. این سیستم همچنین می تواند سیگنال ها را از دوربین های شبکه ۱۰۸۰P، دوربین های ۹۶۰H و دوربین های آنالوگ SD دریافت نماید.
  • کنترل معکوس بر روی کابل کواکسیال، در سیستم های Turbo HD نیازی به کیبورد و کابل جدا برای منوی کنترلی OSD نمی باشد، تمام نیازمندی ها از طریق دستگاه DVR و کابل کواکسیال تامین می شود، امری که توانایی هایی شبیه به قابلیت های دوربین های شبکه را فراهم می کند.
  • قابلیت های متنوع، نرم افزارها به دوربین های شبکه امکان بهره برداری از بسیاری از قابلیت های ضروری را می دهند، اما سیستم های آنالوگ توانایی استفاده از این قابلیت ها را دارا نمی باشند، سیستم های Turbo HD امکان استفاده از قابلیت های بیشتری را نسبت به سیستم های آنالوگ فراهم می آورند نظیر WDR، Backlight Compensation و VQD.

طراحی محصولات
همانند سایر محصولات تولیدی دوربین های Turbo HD نیز طیف وسیعی از محصولات را ارائه می دهند. جهت پوشش نیازمندی های متفاوت مشتریان، محصولاتی در زمینه دوربین های Dome، Half-Dome، Speed Dome، Fixed، Bullet و دوربین های دیگر ارائه شده است. محصولاتی با قابلیت دید در شب و استاندارد IP66 در جهت استفاده در محیط داخلی و بیرونی.
هایک ویژن همچنین محصولات متنوعی را در زمینه DVRهای HD ارائه می نماید. DVRهای ۴، ۸ و ۱۶ کاناله از جمله سیستم های ارائه شده می باشند. ظاهر بیرونی DVR های هایک ویژن همانند ظاهر همان DVR های معمولی می باشد. اما در صورتی که دستگاه را بازنمایید می توانید علاوه بر چیپ پردازش تصاویر ویدیویی چیپ های HDTVI را مشاهده نمایید. ورودی های BNC ویدیو در HD DVR ها برای HD و SD متفاوت نمی باشند و DVR خود می تواند نوع سیگنال و رزولوشن را شناسایی نماید. به عنوان مثال DVR مدل DS-8116HQHI-SH دارای ۱۶ کانال ورودی آنالوگ و دو کانال ورودی شبکه می باشد و می تواند نهایتا ۱۸ کانال ورودی سیگنال های ۱۰۸۰P را پشتیبانی نماید.