هایک ویژن نسل 4.0 توربو اچ دی را معرفی نمود

-
مهر تجارت بام


آخرین تغییرات:1396/03/22

با معرفی تکنولوژی نسل چهارم توربو اچ دی هایک ویژن اقدام به بهینه سازی های بسیاری در تکنولوژی Turbo HD خود نمود
هایک ویژن نسل 4.0 توربو اچ دی را معرفی نمود

تکنولوژی توربو اچ دی نسل 4.0 که با پشتیبانی و سرمایه گذاری شرکت معظم هایک ویژن معرفی شده است امکان استفاده از کدینگ H.265+ را در کنار ارائه کیفیت 8 مگاپیکسلی فراهم آورده است.

هایک ویژن به عنوان پیشروترین شرکت در زمینه تولید و ابداع سیستم های حفاظتی و امنیتی تصویری و دوربین مداربسته در سطح جهان تکنولوژی جدید خود را با عنوان Turbo HD 4.0 در آوریل 2017 معرفی نموده است. این تکنولوژی کیفیت تصویری بهینه تری را نسبت به نسل قبل از خود در زمینه محیط های دارای نور کم ارائه می نماید و با فناوری استثنایی خود امکان ارائه تصاویر 8 مگاپیکسلی را بر روی کابل کواکسیال فراهم نموده است. توربو اچ دی 4.0 به عنوان آخرین نسل از تکنولوژی توربو اچ دی امکان استفاده از کدینگ H.265+ را فراهم نموده است که می تواند بهینه سازی قابل توجهی را در ذخیره سازی و استفاده از پهنای باند ارائه نماید.

Hikvision Turbo HD 4.0

هایک ویژن اولین نسل از تکنولوژی Turbo HD خود را در سال 2014 معرفی نمود و با معرفی آن به عنوان آغاز کننده انقلابی عظیم در صنعت دوربین مداربسته نام گرفت. اکنون پس از سه سال Hikvision با معرفی Turbo HD 4.0 توانسته است تا تحولی بنیادی در ارائه کیفیت بهتر و بهره وری بالاتر فراهم آورد.

کیفیت 8 مگاپیکسل در کنار تکنولوژی انتقال الکتریسیته بر روی کابل کواکسیال

اولین سری از محصولات نسل 4 تکنولوژی توربو اچ دی شرکت هایک ویژن عبارتند از دوربین های مداربسته 8 مگاپیکسلی باکس و بولت وری فوکال و DVRهای دارای خروجی 4K UHD HDMI. بایستی اشاره نمود که ارائه کیفیت 8 مگاپیکسلی به معنی تولید سخت افزاری با بالاترین رزولیشن تصویری بر روی سیستم های دوربین مداربسته آنالوگ می باشد که برای اولین بار توسط شرکت هایک ویژن ارائه شده است. همچنین تکنولوژی PoC (Power over Coax) که به عنوان تکنولوژی ابداع شده توسط Hikvision به ثبت رسیده است، در برخی از مدل ها ارائه می شود و به بهره بردار اجازه می دهد که جریان برق را نیز بر روی همان کابل کواکسیال به دوربین مداربسته انتقال دهد (عملیاتی شبیه به PoE در دوربین های مداربسته تحت شبکه). همانند سایر محصولات نسل قبل توربو اچ دی محصولات نسل Turbo HD 4.0 هایک ویژن امکان استفاده از دوربین های مداربسته IP، آنالوگ، توربو اچ دی و AHD در DVR های هایک ویژن به وجود آمده است. تمامی نکات مطرح شده امکان بهره برداری کاربران از سیستم دوربین مداربسته ای با کیفیت را در کنار قیمت مناسب ارائه می نماید.

استاندارد H.265+ مصرف پهنای باند و فضای ذخیره سازی را کاهش می دهد

نسل Turbo HD 4.0 نه تنها از تکنولوژی های پیشین نظیر H.265 پشتیبانی می نماید بلکه تکنولوژی جدید H.265+ را که ابداع هایک ویژن می باشد را به مشتریان عرضه می نماید. تکنولوژی H.265+ به صورت قابل ملاحظه ای کدینگ تصاویر ویدئویی را بهبود می بخشد: پهنای باند مورد نیاز را تا 75% پهنای باند مورد نیاز نسبت به H.264 کاهش می دهد، فضای ذخیره سازی مورد نیاز را تا 50 درصد نسبت به H.264 کاهش می دهد. تکنولوژی H.265+ گامی بسیار مهم در بهبود تکنولوژی فشرده سازی تصاویر ویدئویی می باشد و به معنی کاهش قابل ملاحظه در هزینه ذخیره سازی می باشد.

قابلیت Ultra-Low Light

نسل Turbo HD 4.0 قابلیت منحصر بفردی دیگر از هایک ویژن را به نام Ultra Low Ligth برای اولین بار در سیستم های دوربین مداربسته آنالوگ ارائه می نماید، تکنولوژِی ای که با استفاده از آن دوربین های مداربسته می توانند در شدت نور بسیار کمی نظیر 0.003 لوکس تصویری رنگی و شارپ را ارائه نمایند.